Nuotr.: Facebook
Nuotr. Facebook

Lietuvoje šįryt buvo patvirtintas pirmasis koronosviruso atvejis, kuris buvo užfiksuotas Šiaulių mieste.

Specialų posėdį sušaukusi Ekstremalių situacijų komisija po jo surengė spaudos konferenciją, kurioje Sveikatos ir apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino, jog Šiaulių miestui ir rajonui bus pritaikytos griežtesnės rekomendacijos nei likusioje Lietuvoje.

„Šalies mastu rekomendacijos yra neplanuoti naujų viešų renginių. Dabar jie nėra atšaukiami, bet tiesiog rekomendacija yra, kad nebeprisidaryti problemų. Šiaulių miestui ir rajonui bus suformuluotos rekomendacijos viešų masinių renginių atsisakyti.

Tam miestui ir rajonui, kur yra rastas ir identifikuotas žmogus ten atsisakyti ir visų viešų masinių renginių. Kol kas tai yra rekomendacija. Nėra taip paprastai, nes yra visokių vietų, kur žmonės gali ateiti. Teisininkai aiškinsis, kas yra masiniai renginiai ir kur jų neturėtų būti“, – teigė Veryga.

Sekmadienį Lietuvos krepšinio lygoje namų rungtynes žais „Šiaulių“ klubas, kuris turėtų priimti Kėdainių „Nevėžį“. Paklaustas konkrečiai apie šį susitikimą, Veryga teigė, kad logiškiausia būtų rungtynes atšaukti.

„Mes dabar po vieną renginį neberankiosime. Čia nėra kažkokios sporto šakos ar išskirtinio žanro formato renginių (rekomendacija), ji bus bendra rekomendacija miestui ir rajonui. Logiška būtų atsisakyti, nebeplanuoti naujų (renginių). Bet kol kas tai galioja Šiaulių miestui ir rajonui“, – teigė Veryga.

Į įvykius sureagavęs „Šiaulių“ klubas išplatintame pranešime teigė, kad laikysis oficialių nurodymų.

„Nekeliame jokios panikos. Tiek vyrų komanda, tiek moterų komanda treniruojasi ir rungtynėms ruošiasi įprastu grafiku. Merginos šeštadienį keliaus į Vilnių žaisti šalies pirmenybėse, tuo tarpu klubas sekmadienį Šiaulių arenoje priims Kėdainių „Nevėžį“.

Nuolat sekame tiek atsakingų sveikatos priežiūros įstaigų, tiek lygų, kuriose dalyvaujame, pateikiamą informaciją. Vadovaujamės ir vadovausimės visomis jų rekomendacijos ir esame pasiruošę nedelsdami reaguoti ir vykdyti jų nurodymus, jei tokių bus. Šiuo metu ramiai ruošiamės būsimoms kovoms”, – teigė klubo direktorius Mindaugas Stankevičius.

Šeštadienį Joniškyje vyks ir Nacionalinės krepšinio lygos susitikimas, kuriame „Delikatesas“ namuose priims Marijampolės „Sūduvos-Mantinga“ klubą.


Kalbant apie šio vakaro Kauno „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani Exchange“ rungtynes, Ekstremalių situacijų komisija pokyčių nesiėmė bei pakartojo vakar minėtas rekomendacijas. Veryga apeliavo į žmonių supratingumą ir sergantiems ar lėtinių ligų kamuojamus piliečiams primygtinai rekomendavo nevykti į susitikimą.

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienio rytą šiuo klausimu buvo surengęs spaudos konferenciją. Jos metu Kauno klubo direktorius Paulius Motiejūnas patikino, kad „Žalgiris“ imsis visų saugumo priemonių.

„Imsimės visų apsisaugojimo priemonių, kokių tik įmanoma. Stengsimės garantuoti saugų buvimą arenoje“, – teigė Motiejūnas.

„Kaip ir vakar minėjome, bus papildomos pajėgos, kad valytume visas rankenas, turėklus, kur liečiasi fanai atėję, kad būtų užtikrinta švara ir dezinfekacija. Prie pagrindinių įėjimų bus padėtos dezinfekacinės priemonės, pakeitėme visą muilą arenoje, kuris būtų geriau pritaikytas šiai situacijai. 

Prie įėjimų bandysime kontroliuoti įeinančius, tikime žmonių sąmoningumu ir tie, kurie serga, neis patys. O mes, kaip ir vakar rašėme vakar, jei matysime, jog jei žmogus negaluoja, jo neįleisime į rungtynes“, – saugumo priemones detalizavo Motiejūnas.

Pagrindinis koronaviruso židinys Europoje yra būtent šiaurinėje Italijoje, kur yra įsikūręs ir Milano miestas. Vis tik „Žalgirio“ direktoriaus teigimu, sirgalių iš Italijos rytdienos mače beveik nesitikima.

„Labai nedaug. Milano klubas informavo, kad visi sirgaliai, kurie turėjo atvykti su jais, nebevyks bei neskris, kad nepablogintų situacijos. Pavieniai fanai kreipėsi į mus, bet tokių yra tik vienetai. Galvojame, kad jų visai nebus, arba bus labai mažai. Iš viso kreipėsi 6 žmonės“, – teigė Motiejūnas.

Tiesa, Motiejūnas taip pat pridėjo, jog „Žalgiris“ tikisi žmonių supratingumo ir sergantys sirgaliai į rungtynes neatvyks. Tokiu atveju gerbėjai turės teisę atgauti pinigus sumokėtus už bilietus į rungtynes.

„Reikia užpildyti prašymą, viskas bus grąžinta, jeigu bus poreikis. Šiuo metu kreipėsi labai mažai žmonių. Net ne dešimtimis ar šimtais, o vienetais“, – ketvirtadienį ryte sakė Motiejūnas.

Tam, kad grąžinimai vyktų sklandžiau – prašoma užpildyti šią formą: http://bit.ly/BilietuGrazinimas. Prašymą dėl pinigų grąžinimo galima pateikti iki 2020 m. kovo 13 d. (imtinai). Grąžinimai gali užtrukti iki 14 d.d., todėl tokių gerbėjų yra prašoma kantrybės.

„Žalgirio“ ir „AX Armani Exchange“ komandų dvikova startuos penktadienį 20 valandą.

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centro informacija ir rekomendacijos:

– Įvertinti riziką jau išvykstant iš Italijos, t. y. įvertinti kiekvieno išvykstančiojo riziką (atlikti kūno temperatūros matavimą ir apklausti, ar išvykstantieji 14 dienų laikotarpyje nesilankė COVID-19 paveiktose Šiaurės Italijos ar kitose teritorijose, ar neturėjo sąlyčio su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju).

– Kelionės metu užpildyti specialią formą – Keleivio kortelę, pildomą visuomenės sveikatos tikslais, ar kitas duomenų surinkimo formas, kurios pildomos Lietuvos ir kitų šalių oro uostuose.

– Informaciją apie keliautojų sveikatos būklę, nustatytą riziką ir užpildytas formas pateikti SAM atsakingai institucijai – Nacionalinės visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC), kad būtų galima stebėti situaciją, ir prireikus, imtis veiksmų.

– Atvykus į Lietuvą, oro uoste bus atliktas kiekvieno keleivio kūno temperatūros matavimas.

– Prevencinės priemonės turi būti taikomos ir pačioje arenoje: užtikrinta rankų plovimo ir dezinfekcijos galimybė bei medicininės kaukės peršalimo simptomų turintiems arenos lankytojams.

– Arenos lankytojai turi būti maksimaliai informuojami apie tai, kad labai svarbu nuolat laikytis prevencijos priemonių: plauti rankas, naudoti tinkamas rankų dezinfekcijos priemones, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo kultūros.

– Peršalimo simptomus jaučiantiems asmenims, taip pat asmenims, kurie 14 dienų laikotarpyje lankėsi COVID-19 paveiktose teritorijose, primygtinai rekomenduojama nedalyvauti rungtynėse.

– Užtikrinti, kad rungtynių metu būtų kuo daugiau medicinos personalo, kad prireikus būtų galima kuo operatyviau suteikti reikiamą pagalbą žiūrovams.

– Užtikrinti, kad rungtynių žiūrovai per visuomenės informavimo priemones būtų informuoti apie galimas grėsmes dėl COVID-19 grėsmės ir turėtų galimybę patys priimti sprendimą dėl dalyvavimo rungtynėse.

– Supažindinti varžybų žiūrovus su šiomis SAM Ekstremalių situacijų operacijų centro rekomendacijomis, jas viešai išplatinti lietuvių, anglų ir italų kalbomis.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (15)
antraste
arba koronos virusas, arba koronavirusas, bet ne tikrai ne \'koronosvirusas\'
2020-02-28
+5
Atsakyti
XXX
Norite susirasti merginą vienai nakčiai? Sveiki atvykę - http://getmeets.com
2020-02-28
Atsakyti
djgaffer
Kažkada ir pas mus turėjo ateit ta korona,tai nestebina.Bet nereikia čia panikos kelti.Pažiūri į tas šalis,kur atvejų daug daugiau,tai nieks ten nebėgioja už galvų susiėmę ir neverkšlena.Renginiai dauguma kaip vyko,taip ir vyksta.Tiek,kad žmonės dar labiau turi save prisižiūrėti,o čia tikrai nėra blogai.
2020-02-28
+7
Atsakyti
Antanas
Snd bus apkresta zalia k..va ir bus puiki proga ismest sita degra.davusi klubeli tiek is eurolygos,tiek is lkl.
2020-02-28
-9
Atsakyti
Anonimas
Siauliai zais ir nesika i kelnes kaip dauguma..bet ant kiek pas dauguma isplautos smegenis...avinu banda...ant triusikus ant veido uzsimaukyt ir namie tupekit ir maziau verkit...
2020-02-28
+3
Atsakyti
Anonimas
Būtent. Jau darosi ir pikta ir graudu žiūrint į tokį tryzniavimą.
2020-02-28
-1
Atsakyti
Anonimas
Klounai jus...visa sitas virusas yra chuine..nuo grypo daugiau mirsta bet niekas taip netriedzia...cia ispustas burbulas..oi pliusas farmacininkam ir visiem kas valdzioja..DAUGUMA JUSU ESAT AVINU BANDA..SU PRAPLAUTOM SMEGENIM..KLOUNAI SIKA DEL NIEKO.
2020-02-28
+2
Atsakyti
Debiliuk,nuo gripo yra skiepai ir mirstamumas tik 0,1%, o nuo koronos nera skiepų ir mirtingumas virs 3 %. Matai skirtumą ar su logika problemų turi?
2020-02-28
-3
Atsakyti
tai aišku
Reikia stabdyti LKL
2020-02-28
-15
Atsakyti
Tai
tai stabdyk tada visus akropolous, maksimas. Akropoli kasdien ateina kelis kart daugiau zmoniu, nei i Zalgirio eurolygos varzybas. O bet kuriuo metu bet kuriam prekybos centre buna daugiau zmoniu nei lkl ru gtynese
2020-02-28
+22
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 15

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.