Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Mattas Janningas smeigė rungtynių baigtį nulėmusį tritaškį, o Vitorijos „Baskonia“ (12-16) iškovojo pergalę Eurolygoje.

24
28
62%
8/13
7

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai penktadienio vakarą namuose 73:72 (15:15, 14:24, 19:20, 25:13) įveikė be Roko Giedraičio žaidusios Berlyno ALBA (9-19) ekipos pasipriešinimą.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos žaisti likus pusantros minutės ALBA pirmavo 2 taškais, tačiau rezultatą netrukus išlygino Tornike Šengelija (70:70).

Žaisti likus 42 sekundes Nielsas Giffey išprovokavo pražangą, pataikė abi baudas ir svečiai vėl pirmavo – 72:70.

Po minutės pertraukėlės „Baskonia“ ekipai pavyko surengti itin sėkmingą išpuolį: Pierria Henry perdavė kamuolį Janningui, o šis, žaisti likus 3 sekundes, smeigė tolimą metimą ir išvedė šeimininkus į priekį – 73:72.

Svečiai sėkmingai atsakyti nesugebėjo: Šengelija blokavo lemiamą Luke'o Sikmos metimą ir „Baskonia“ šventė įspūdingą pergalę.

Pirmoji rungtynių dalis sėkmingiau susiklostė svečiams, kurie ilgąją pertrauką pasitiko turėdami 10 taškų pranašumą (39:29).

ALBA apsukų nemažino ir trečiajame kėlinyje po taiklaus Jono Mattissecko šūvio iš toli susikrovė 17 taškų persvarą (56:39).

Visgi šeimininkai rankų nenuleido ir po sėkmingai sužaistos trečiojo ketvirčio pabaigos savo spurtą pratęsė ketvirtajame: Šengelija ir Achille Polonara pelnė po dvitaškį, Janningas pataikė tritaškį, o spurtas 11:0 rezultatą leido išlyginti (59:59).

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Šengelija, kuris per 34 žaistas minutes pelnė 24 taškus (8/13 dvit., 1/4 trit., 5/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 3 kamuolius perėmė, tiek pat sykių suklydo ir surinko 28 naudingumo balus.

„Baskonia“: Tornike Šengelija 24 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 28 naud. bal.), Semajus Christonas 14 (5 rez. perd.), Ilimane Diopas 11, Mattas Janningas 10.

ALBA: Marcusas Erikssonas 16, Nielsas Giffey 14, Luke'as Sikma 9 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Jonas Mattissecas 8.