Nuotr.: M.Baranauskas
Nuotr. M.Baranauskas

Atėjus vidurvasariui, Klaipėdos „Neptūnas“ jau yra sukomplektavęs 2020-2021 metų sezono sudėtį, kurią šiuo metu sudaro vien krepšininkai iš Lietuvos.

Šį sezoną metamos baudos

76%
14,9
Pataiko: 14,9
Taiklumas: 75,6%
Vieta lygoje: 3
Geriausias pasiekimas: 25
Blogiausias pasiekimas: 8
Daugiausia pataiko: Gytis Masiulis

Nors sutartis su klubu turi 13 žaidėjų, lieka neaišku, ar jie visi kitą sezoną nuo rudens vilkės „Neptūno“ marškinėlius. Klaustukų kelia dvi pavardės.

Tai – Benas Griciūnas ir Tomas Delininkaitis. Pirmasis šią vasarą pasirašė sutartį su „Neptūnu“, tačiau iki šiol turi galiojantį kontraktą su „Šiauliais“, todėl dabar klaipėdiečiams lieka laukti, kaip išsispręs Saulės miesto ir agento ginčas.

Tuo metu Delininkaitis turi galiojantį kontraktą su „Neptūnu“. Klaipėdiečiams veterano atlyginimas yra per didelis ir jie paprašė sumą susimažinti, tačiau rasti abiem pusėms tinkamo sprendimo kol kas nepavyksta.

Dėl kitų vienuolikos krepšininkų ateities uostamiestyje galima neabejoti. Komandoje iš praėjusio sezono liko Žygimantas Janavičius, Martynas Mažeika, Matas Jogėla, Simas Galdikas, Klaidas Metrikis, Džiugas Slavinskas ir Tadas Pažėra.

Be Griciūno, sutartis su klubu šią vasarą taip pat sudarė Evaldas Šaulys, Norbertas Giga, Aidas Einikis ir Giedrius Stankevičius. Komandai ir toliau vadovaus Tomas Gaidamavičius, kuris vyriausiojo trenerio postą perėmė vasario mėnesį, kuomet sudarė sutartį iki 2023 metų.

Didžiausi komandos praradimai – Gytis Masiulis, Tadas Sedekerskis, Osvaldas Olisevičius ir Deividas Gailius. Pastarasis turėjo kontraktą su „Neptūnu“ ir kitam sezonui, bet su juo klubas susitarė dėl sutarties nutraukimo.

„Neptūno“ biudžetas artėjantį sezoną bus gerokai susitraukęs. „BasketNews.lt“ žiniomis, krepšininkų algoms bus išleista kiek daugiau nei 300 tūkst. eurų.

Apie „Neptūno“ vasaros darbus, pasiektus susitarimus su žaidėjais, lietuvišką sudėtį ir tikslus tinklalapis „BasketNews.lt“ kalbėjosi su „Neptūno“ sporto direktoriumi Dainiumi Vaiteliu.

– Dainiau, su treneriu Tomu Gaidamavičiumi sudarėte kontraktą iki 2023 metų. Kuo įtikino šis strategas, kuris iki tol dirbo „Neptūno“ dublerių komandoje?
– Sutartis yra ilgalaikė, nes mes tikrai tikime Tomu. Jau tiek metų dirbome „Neptūno“ dubleriuose ir rezultatai buvo labai geri. Šiai dienai aš nematau geriau su jaunimu dirbančio trenerio. Be to, iš „Neptūno“ dublerių persikelia fizinio rengimo treneris Laurynas Gendvilas, asistentu ir toliau dirbs Sandis Buškevics. Tikrai labai geras kolektyvas. Bus geras darbas.

Nuotr. M.Baranauskas

– Kokiomis savybėmis pasižymi treneris Gaidamavičius?
– Jis yra griežtas treneris, mokantis išreikalauti ir tuo pačiu mokantis prieiti prie jaunimo. Jis turi konkretų savo mąstymą ir tarp nuomonių nesimėto. Būdavo kalbama, kad jo gynyba yra netinkama, bet mes pagal ją lygoje būdavome pirmoje vietoje. Jis turi labai tvirtą požiūrį ir užsispyrusį charakterį. Tai labai padeda. Nežinau nė vieno žaidėjo, kuris atsilieptų, kad nemėgtų šio trenerio.

– Kieno vizija buvo komplektuoti lietuvišką sudėtį?
– Trenerio. Pasirinkome daugiau jaunimo, lietuvių, bet neatmetu galimybės, kad kažkas šį sezoną bus ir iš užsienio. Šiai dienai geriau jauna, lietuviška komanda.

– Komandoje išlaikėte pagrindinį įžaidėją Žygimantą Janavičių. Ar tai buvo didžiausias vasaros iššūkis?
– Vienas iš sunkesnių. Kai prasidėjo virusas, apie „Neptūną“ išėjo tiek straipsnių, buvo visko... Žygis yra protingas vyras, susitarėme su tokiomis sąlygomis, kurios tiktų ir mums, ir jam. Jis čia bus komandos smegenys, pagrindinis įžaidėjas. Pavyko susitarti ir dėl to labai džiaugiamės, jo labai norėjo ir treneris.

Tiek su Žygiu, tiek ir su Simu Galdiku mes susimažinome pinigus. Faktas, kad mes jiems negalėjome tiek pat mokėti, tam ir yra dvejų metų sutartys.

– Antrojo įžaidėjo poziciją užims Martynas Mažeika?
– Martynas su savo patirtimi bus jungtis tarp pirmųjų dviejų pozicijų, tai labai naudingas žaidėjas. Įžaidėjo pozicijoje turėsime Janavičių, Tadą Pažėrą ir Mažeiką. Aišku, tai nėra tikroji Martyno pozicija, bet jis jau yra pasiekęs brandą, sužaidžia protingai. Mažeika žaidžia komandai, gali labai gerai gintis nuo pirmos iki trečios pozicijos.

Su savo fizinėmis savybėmis jis gali žaisti ir žaisti, nuolat sportuoja. Martynas yra profesionalas iš didžiosios raidės, deda daug pastangų, nėra taip, kad apsileistų ir nejudėtų. Jam 35-eri, bet viduje jis tikrai taip nesijaučia. Jeigu viskas gerai, gal Martynas pasieks ir Rimanto Kaukėno pavyzdį.

– Matas Jogėla klube žais antrąjį sezoną. Ko iš jo tikitės?
– Kaip ir pasirašant sutartį kalbėjome su Matu, jam šie metai turi būti labai labai sėkmingi, jeigu tik su sveikata viskas bus tvarkoje. Jis tikrai gaus daug laiko, treneris rodo didelį pasitikėjimą. Matas žais per dvi pozicijas, jis jau kažkiek žino trenerio sistemą. Viskas priklauso nuo jo, o mes iš jo tikimės daug.

– Ar Evaldas Šaulys buvo vienas didžiausių vasaros prioritetų?
– Jis jau daug metų buvo aplink „Neptūną“. Aš dar buvau krepšininkas, kai jau buvo kalbama, kad Šaulys ateis į „Neptūną“. Evaldas yra vietinis žaidėjas, per paskutinius metus parodė, kad LKL gali žaisti labai gerai. Žinau jo žmogiškąsias savybes, tikrai labai šaunus žmogus, darbininkas, aikštėje atiduoda visas jėgas. Nėra daug ką galvoti, reikia jam suteikti šansą būti lyderiu.

Ir jam, ir Jogėlai minučių tikrai bus, jie bus pagrindiniai savo pozicijų krepšininkai. Laiko gaus daug, tik negaliu pasakyti, ar žais gerai. Vieni lengviau priima atsakomybę, kiti – sunkiau. Neaišku, ar jie jau yra pasiruošę patempti lyderio naštą, bet mes tikime, jog jie gali tai padaryti.

Klaipėdos „Neptūnas“

Pozicija Žaidėjas Amžius Ūgis
PG Žygimantas Janavičius (naujiena) 31 193
PG Tadas Pažėra 22 194
SG Martynas Mažeika (naujiena) 35 193
SG Evaldas Šaulys (naujiena) 27 191
SG Tomas Delininkaitis 38 190
SG Aidas Einikis (naujiena) 23 195
SF/SG Matas Jogėla (naujiena) 22 201
PF/SF Džiugas Slavinskas (naujiena) 21 203
PF Klaidas Metrikis 20 204
PF Giedrius Stankevičius (naujiena) 23 207
C Simas Galdikas (naujiena) 32 203
C Norbertas Giga (naujiena) 25 208
C Benas Griciūnas (naujiena) 25 210
Treneris Tomas Gaidamavičius (naujiena)
Sutartys
baigėsi:
Tadas Sedekerskis (negrįš), Darrinas Dorsey (negrįš), Osvaldas Olisevičius (negrįš), Gytis Masiulis (negrįš), Deividas Gailius (negrįš)

– Pažiūrėjus į sudėtį, didžiausias susilpnėjimas matomas sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, kurioje Gytį Masiulį ir Osvaldą Olisevičių pakeitė Klaidas Metrikis ir Giedrius Stankevičius. Kiek neramina ši pozicija?
– Na taip, abu žaidėjai rungtyniavo NKL, todėl patirties šioje vietoje tikrai trūksta. Bet nesakyčiau, kad trūksta perspektyvos, jos tikrai yra. Reikės laiko, kantrybės, daug darbo. Giedrių Stankevičių mes matome kaip Eimanto Bendžiaus prototipą – ketvirtas numeris su metimu. Aišku, trūksta fizinės jėgos, kontakto, nors jis yra atletiškas, bėgantis, kylantis, metantis. Reikia tik pridėti jėgos, ką ir stengsimės padaryti. Jis yra trenerio nužiūrėtas variantas. Tomas jau seniai kalbėjo, kad jį būtų galima labai gerai išnaudoti, tik reikia laiko. Iš jo gali būti labai rimtas žaidėjas.

Metrikis kaip tik turi sprogstamosios energijos, bet jam irgi trūksta patirties. Taip pat turime Džiugą Slavinską, kurį galime pastumti į ketvirtą poziciją, tą patį galima padaryti su Norbertu Giga, kuris bus penktoje pozicijoje. Čia jau treneriui galvos skausmas.

– Dar pavasarį buvo kalbama apie jūsų derybas su Deividu Gailiumi ir Tomu Delininkaičiu dėl atlyginimo susimažinimo. Kaip jos pavyko?
– Su Gailiumi pavyko susitarti dėl kontrakto nutraukimo. Mes tikrai jo negalime čia išlaikyti. Kad ir kiek susimažintų algą, mums vis tiek bus per daug. Jis dabar ieško naujos komandos. 

Dėl Delininkaičio, tai jo atlyginimas mums taip pat yra per didelis. Tai, ką pasiūlėme mes, jam yra per mažai. Mūsų sąlygos jam netiko, o jo – mums. Mes dabar ieškome bendro sprendimo. Delininkaitis turi garantuotą sutartį, tad mes žiūrime, kokį abiem naudingą variantą galime priimti. Kaip bus – parodys laikas.

– Liepos 1-ąją dieną paskelbėte apie sutartį su Benu Griciūnu, bet „Šiauliai“ teigia, kad jis ir toliau priklauso jiems. Kokia yra situacija su šiuo krepšininku?
– Situacija labai nemaloni. Mums buvo užtikrinta, kad jis nutraukinėja sutartį su „Šiauliais“, kad viskas yra tvarkoje, bet dabar ir „Šiauliai“ turi galiojančią sutartį, ir mes pasirašėme. Tol, kol jie neišsispręs tarpusavyje, mes paleidžiamojo rašto negausime.

Laiko daug neturime, bet lauksime ir žiūrėsime, kaip viskas išsispręs. Reikia turėti ir atsarginį variantą, nes mums šis variantas gali ir nesigauti. Tuomet būtinai reikėtų naujo centro ir kalba jau eitų apie pirmąjį užsienietį.

Nuotr. BNS

– Vertinant jūsų turėtas galimybes, kaip pavyko sukomplektuoti sudėtį?
– Galima sakyti, kad pagal turėtas galimybes beveik pavyko surinkti tuos žaidėjus, kuriuos ir norėjome. Pagal galimybes surinkome jauną komandą, kuri degs noru žaisti, kovoti, eis keliais. Viskas pagal galimybes. Nemanau, kad sirgaliai yra patenkinti tokia sudėtimi, bet reikia laiko, kantrybės ir daug darbo, turime užsiauginti savo jaunimą. Tokia yra situacija.

– Iš dublerių komandos prisijungė Klaidas Metrikis. Ar gali būti daugiau tokių papildymų?
– Esame kalbėję apie tokią galimybę, dar gali prisijungti su dvigubomis licencijomis Nojus Mineikis, Lukas Kreišmontas, Adomas Sidarevičius. Tai parodys laikas, eigoje matysime, ar jie žais. Jie jungsis prie mūsų treniruočių, dabar tikrai yra proga panaudoti dvigubas licencijas. Jaunimas turės šansą pasirodyti. Anksčiau turėjome problemą, kad auginome žaidėjus, bet pasiekus „Neptūną“, jie sustodavo. Dabar, manau, turėtų būti kitaip.

– Ar nusivylėte sužinojęs, kad negavote vietos FIBA Čempionų lygos pagrindiniame turnyre ir turėsite žaisti atrankoje?
– Iš pradžių tikrai nusivylėme. „Rytas“ ateina komerciniu principu, „Lietkabelis“ išėjo į Europos taurę, tad kaip ir turėjome gauti vietą pagrindiniame turnyre, esame senbuviai. Kažkiek nusivylėme, bet bandysime viską įrodyti per atranką ir pakliūti į turnyrą. Mums tikrai reikalinga ši lyga, su jauna komanda nebūtų gerai per savaitę žaisti tik po vienerias rungtynes. Aišku, bus sunku, bet tai yra neįkainojama patirtis. Jauniems žaidėjams yra didelis stimulas žaisti šioje lygoje.

– Praėjusio sezono metu „Neptūnas“ trenerio poste ne kartą ėmėsi permainų. Ar šiemet treneriui žadate daugiau pasitikėjimo?
– Aišku, komanda yra jauna, tad jeigu mes iškart reikalausime rezultatų, treneriui gali būti sunku. Mes tikrai rodome didelį pasitikėjimą treneriu ir jo štabu. Iš pradžių gali būti sunku, bet neforsuosime įvykių.

– Kokius tikslus galima kelti „Neptūnui“?
– Su tikslais neskubame. Matome savo situaciją, matome kitų klubų situaciją. Neskubame prisišnekėti ar kažką nuvertinti. Reikia dirbti, žiūrėti. Bus draugiškų rungtynių, FIBA Čempionų lygos atranka. Matysime, kaip atrodome. O dabar išsikelti tikslus… Tikslas buvo susitvarkyti su praėjusių metų žaidėjais, surinkti tokią komandą, kuri kovotų. O rezultatus matysime.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (40)
Anonimas
Kraupi sudėtis, dar kraupesni klubo vadovai. Kol tokie žmonės valdys klubą, tol Neptūnas bus ta komanda, kokia buvo prieš dešimtmetį. Spėju net Klaipėdos verslininkai nenori remti komandos, kai žino kas per asmenys valdo klubą, nes kito paaiškinimo neturiu, kaip Klaipėda nesugeba pritraukti bent 1mln iš rėmėjų, kai mieste pilna milijoninių įmonių. Bet ko norėti iš kitų, kai patys savininkai savo pinigų pinigui klubui neskiria. Grynai verslo sumetimais perimtas klubas ir bandoma iš jo pasipelnyti, neįdedant savo pastangų, tegul perleidžia asmenims, kurie myli šį klubą ir gyvenu juo.
2020-07-22
-3
Atsakyti
2
Kas 3 dienas tas pacias nesamones rasysi? Biudzetas 1,5 milijono, Savivaldybe duoda 0,8+, likusius pinigus skiria savininkai. O milijonines imones valdantys Vilniuje gyvena
2020-07-22
-1
Atsakyti
Antanas
1. Sodu bendrija "Vaiteliai" baiges tik vidurine mokykla 2. Darbo partija Gal Dikas + Ubarrrtas = pradedam , bet zinom kuom baigsis 3. Sultonas vadybininku vadybininkas 4. Silkes magnatas tik sokiu aiksteleje gali valsiuka sokti. 5. Viena agento komandos komplikacijos vaisius matysime labai greitai....
2020-07-18
-3
Atsakyti
Klaipėda
Nuoširdžiai tikiuosi, kad žiauriai nepasiseks neptunui šiais metais tai vienintele viltis kita sezoną rimčiau imtis klubo reikalų.. Nes dbr žmonės net į areną nenorės eiti.
2020-07-18
+2
Atsakyti
Atgal į NKL
Vaitelis užsimiršo ir surinko sudėtį NKL\'ui. Vienas prasčiausių LKL rosterių nuo tada, kai Mažeikiai atėjo į lygą.
2020-07-18
-3
Atsakyti
To Atgal į NKL
Taip, taip 2 žaidėjai atėjo is NKL, ir iškart Neptūna į NKL...Nesvarbu, kad yra ir neblogo lygio lietuvių - Janavičius, Mazeika, Saulys, Jogela, ir galbūt Griciunas, jei ateis...
2020-07-19
-1
Atsakyti
Anoniminis
Gaidamavičius 3 metai Neptuno jaunimą treniravo? Kiek jaunų žaidėjų atėjo į pagrindinę komandą? Metrikis? Tik vienas? Gerai dirbo su jaunimu, nėra geresnių tikrai? Tegul pasako direktorius kiek atsivežė talentų jaunų į jaunimo komandą per tuos tris metus ir kiek pasiteisins, neskaitant klaipediečių iš Knašiaus
2020-07-18
-1
Atsakyti
butent .
kad nelabai jaunima 2 metus treniravo .cia med. faktas .kita sistema anksciau bovo .
2020-07-18
-1
Atsakyti
europa
Nezinau tsmoki sudeties busimos, bet kzkp nelabai panasu, kad sitas nkl/rezervai produktas butu pajegus praeiti i turnyra
2020-07-17
+1
Atsakyti
BM
Tai kad Londono liūtų nepraeis, nes ten bus pilna fiziškai stipresnių ir greitesnių amerikiečių.
2020-07-18
-1
Atsakyti
susumavus interva
pinigu nera, surankiojom dagmaz beleka, svarbu pigu, ambiciju jokiu neturim. Ir cia 3 pagal dydi miestas su daugiau nei pakankamai finansiskai pajegaus verslo..... beviltiski klubo vadovai ir tiek.
2020-07-17
-1
Atsakyti
zem.
gerai gerai .kai tik fin .krizes prasidedavo lk lubuose ,iskarto lietuvos rinktines gaudavo jaunus ,macijauskus ,jasikevicius siskauskus mazeikas ir tt.medaliai bus pas neptuna .tuo labiau ,po saro isejimo ,neptuno treneris vienas is kieciausiu lietuvoje .
2020-07-17
-7
Atsakyti
ATI
Tik 300k algoms? O siaube... Vien Svyturys turetu tiek atseiket!
2020-07-17
-1
Atsakyti
ATI
ai sorry jie uzsieme rytules remimu.
2020-07-17
-1
Atsakyti
Ara
gaila Neptuno, susilpnejo. Geriau jau tegul nepatenka i Fiba taure, nes au tokia sudetim tik geda darys.
2020-07-17
-1
Atsakyti
BM
Panašu kad net Lietuvoje nieko jiems nesišvieiča, stebuklo atveju 6 vieta, o realiai 9, nors gali ir dėl paskutinės vietos su Dzūkija žaisti.
2020-07-17
+3
Atsakyti
abcdef
Turbut silpniausia sudetis per pask 7-8 sezonus. Visi dauzys kas tik netingi :D
2020-07-17
+7
Atsakyti
efef
Gal greiciau grizimas i 2000-2010 desimtmeti.
2020-07-17
-1
Atsakyti
sviedinys
na sudetis tai visiskai siukslynas, dar is tu trys geriausi aukstaugiai leti centrai ir nei vieno pf
2020-07-17
+3
Atsakyti
Anonimas
Kas tau tada neleti aukstaugiai?
2020-07-17
-1
Atsakyti
Vadovui
kazka skiedzka su tuo 300 k biudzetu zaideju algoms: jau yra 7 zaidejai (janavicius, giga, griciunas, jogela, saulys, delininkaitis, galdikas) kurie lkl masteliais turetu gauti apie 50 k i sezona - tai jau 350 k o kur dar visi like? tipo uz maista ir benza zaidzia? ir tikrai nemanau kad tie 7 taip susimazino algas kad dalis is ju zaidzia uz 30 k kazlas nesueina
2020-07-17
+1
Atsakyti
nu cia visiskas dugnas yra, trecias Lietuvos miestas toki siukslyna susirinko? wow
2020-07-17
+3
Atsakyti
Anupras
Va, va... galės durneliai 2-oje lentelės pusėje murkdytis.
2020-07-17
+1
Atsakyti
Užpakalnis
Jai rimtai tai kraupiai atrodo Neptunas. Nu kokiem Šiauliam ar Dzukijai normali butu sudetis. Bet Neptunui... Reik LKL šviežio kraujo, greičiau Marijampolė arena statytus, ir Jonava turi dideles ambicijas.
2020-07-17
+1
Atsakyti
Anonimas
Bus sviezas kraujas kovoje del 9 vietos
2020-07-17
-1
Atsakyti
Lietkabelistas
VIENAS ŽODIS - ŽIAURU....
2020-07-17
+3
Atsakyti
Juokinga
Sitas geras prisitrynelis, neisivaizduoju, kaip ji paskyre. Dar atsimenu kai nkl zaidevaitelis uz plunge, kai fixindavo kraupiai. Gal su tokia sudetim cia kazka mastys.
2020-07-17
+3
Atsakyti
baisu
neptunas nkl lygio sudeti surinko, su mediniais zaidejais.. o naujieji vadovai blogesni negu begalvis tipinis zk pizonas
2020-07-17
-3
Atsakyti
To baisu
aha, 2 žaidėjai atėjo į Neptūna is NKL ir jau iškart neptūnas surinko NKL lygio komandą....juokinga.
2020-07-19
-1
Atsakyti
nu joo
Tai nesupratau.. Šitie ale verslininkai kurie dabar valdo neptūną, tai ką nieko iš savo kišenės nežada įdėt arba rėmėjų ieškot. Tipo žada gyvent tik iš savivaldybės pinigų... dabar surinko NKL lygio komandą ir džiaugiasi..
2020-07-17
+2
Atsakyti
Čia gi buvo toks planiukas.
Kai tik šie ale verslininkai perėmė Neptūno valdymą buvo aiški ateitis. Jų pagrindinis tikslas buvo aiškiai įvardintas - gražinti skolas. O skolos buvo ~1 mln EUR, iš kurių 800k buvo netikros skolos tiems patiems verslininkams. Paprasčiausiai jie paramą klubui formindavo kaip paskolą ir taip per kelis metus susidarė ta suma. Taigi Neptūnas realiai jau kokius penkis šešis metus gyvena iš savivaldybės kasmet skiriamų 450-650k Eurų, apie 250-350 k eurų gautus už bilietus ir reklamą, ir dar apie 200 k už dalyvavimą tarptautiniuose turnyruose. Taip ir susidarydavo apie 1-1,2 mln EUR. Iš kurių žaidėjų kontraktams skirdavo tik apie 50-60 proc. Kitos išlaidos adminitracinės išlaidos ir tų ankstesnių paskolų grąžinimas. Man tik įdomu kie dar tie Neptūną valdantys verslininkai sugebės "prirašyti" skolų, nes jau bus treti metai šios skolos atidavinėjamos (apie 300 k per metus), o ji kaip lieka tokia pati taip ir lieka.
2020-07-17
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 40

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.