Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix
Nuotr. USA Today Sports-Scanpix

Damianas Lillardas ir toliau daro viską, kad Portlando „Trail Blazers“ (33-39) patektų į Vakarų konferencijos atkrintamąsias.

51
43
33%
4/12
94%
15/16

Gynėjas šiąnakt pelnė 51 tašką, o jo vedami „Blazers“ 124:121 (33:19, 34:39, 24:34, 33:29) palaužė Filadelfijos „76ers“ (42-28) krepšininkus.

„Blazers“ lyderis per 40 minučių realizavo 12 dvitaškių iš 16, 4 tritaškius iš 12 bei 15 baudų iš 16. Lillardas taip pat atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius bei 6 sykius suklydo.

„Vakarykštis pasirodymas nebuvo toks, kokio iš manęs tikimasi, tad šiandien norėjau pasirodyti kaip priklauso. Mąsčiau, kad mačą su „Clippers“ paleidome iš savo rankų ir aš buvau didelė to dalis, tad negalėjau leisti, kad tai atsitiktų ir šiandien“, – po dvikovos kalbėjo Lillardas.

Po šios pergalės „Blazers“ pagal laimėjimų skaičių pavijo Memfio „Grizzlies“ ekipą. Tiesa, aštuntoje vietoje vis dar yra „Grizzlies“, mat jie sužaidė vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Likus kiek daugiau nei 4 minutėms, Joshas Richardsonas smeigė tritaškį ir padidino „76ers“ persvarą iki 6 taškų (114:108). Vis tik savuoju tolimu metimu atsakė Carmelo Anthony, dvitaškį pridėjo C.J. McCollumas, Lillardas atseikėjo tritaškį, o „Blazers“ laimėjo atkarpą 14:2 ir, likus pusantros minutės, jau buvo priekyje 122:116.

Vis tik Alecas Burksas pelnė taškus iš po krepšio, Alas Horfordas pataikė iš toli ir, likus 13 sekundžių, Filadelfijos ekipos deficitas sumenko iki minimumo (121:122).

Tuomet „76ers“ prie baudų metimų linijos pasiuntė Jusufą Nurkičių, kurio ranka nesudrebėjo. Po minutės pertraukėlės Richardsonas tolimu metimu bandė rezultatą išlyginti, tačiau jo bandymas buvo netikslus ir finalinė sirena paskelbė „Blazers“ pergalę.

Vis tik pralaimėjimas „76ers“ ekipai nebuvo vienintelė bloga žinia. Dar pirmojo kėlinio viduryje Joelis Embiidas susižeidė kairiąją čiurną ir į aikštelę nebegrįžo. Kiek ilgai puolėjas negalės žaisti, dar nėra žinoma.

„Nežinau pakankamai, jog galėčiau komentuoti situaciją. Vis dėlto, kai kas kartą pažiūrėdavau į atsarginių žaidėjų suolelį, Joelis būdavo įsijungęs į rungtynes“, – teigė Filadelfijos ekipos vyr. treneris Brettas Brownas.

Visai neseniai paaiškėjo, kad „76ers“ didžiąją dalį, o gal net ir visas atkrintamąsias žais be pagrindinio įžaidėjo Beno Simmonso.

„Blazers“: Damianas Lillardas 51 (12/16 dvit., 4/12 trit., 15/16 baudos), Carmelo Anthony 20 (4/9 dvit., 2/4 trit.), C.J. McCollumas 16 (5/11 dvit.), Jusufas Nurkičius 15 (5/8 dvit.), Mario Hezonja 12.

„76ers“: Joshas Richardsonas 34 (7/10 dvit., 6/10 trit.), Alecas Burksas 20 (7/10 dvit.), Tobias Harrisas 16 (5/15 dvit.), Alas Horfordas 15 (3/4 trit.), Shake‘as Miltonas 11.