Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Po dėl karantino užsitęsusio poilsio ir pasikeitimų sudėtyje, dalis Antano Sireikos treniruojamo „Šiaulių“ klubo krepšininkų pirmadienį susibūrė pirmai bendrai treniruotei.

Kartu su komandos draugais dar negali treniruotis karantine laiką leidžiantys legionieriai Sethas LeDay, Andy Van Vlietas ir Ryanas Andersonas, o stovyklą pradėjo 11 krepšininkų.

„Ne visi dar gali sportuoti, kai kurie vėliau atvykę legionieriai dar karantinuojasi. Tačiau viskas gerai, dokumentus sutvarkėme, jiems neteko keisti maršruto skrendant, jie atvyko laiku, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė „Šiaulių“ sporto direktorius Žukauskas. – Po vieną testą jau padarėme, po savaitės bus daromas kitas. Svarbu, kad jie būtų neigiami ir galėtume galų gale susirinkti visi į treniruotę.“

„Šiaulių“ klube iš praėjusio sezono liko Aurimas Urbonas, Justas Furmanavičius, Eimantas Stankevičius ir Paulius Danusevičius. Prie šių krepšininkų naujam sezonui prisijungė septyni nauji veidai: amerikiečiai Andersonas ir Leday, islandas Elvaras Fridrikssonas, belgų puolėjas Andy Van Vlietas, lietuviai Denisas Krestininas, Martynas Varnas, Jonas Paukštė, Ernestas Jonkus ir Danielis Baslykas.

„Komplektacija esame patenkinti. Tą, ką norėjome, pagal savo galimybes gavome. Dabar tikimės, kad komanda susižais, taps vienu kumščiu ir lauksime gerų rezultatų aikštelėje“, – pozityviai dėl tarpsezonio darbų buvo nusiteikęs Žukauskas.

– Kurias pozicijas surinkti buvo sudėtingiausia? – „BasketNews.lt“ paklausė Žukausko.
– Mums sunkiausia su centrais, nes jų yra mažiausia pasiūla. Taip pat ir su įžaidėjo pozicija. Jau treji metai, kai labai sunkiai gauname įžaidėją, kuris vestų komandą į pergales, bet dabar pasirašėme sutartį su islandu Elvaru Fridrikssonu, tad į ateitį žiūrime optimistiškai.

– Ką patys labiausiai norėjote išsaugoti iš praėjusio sezono? Ir kokias įvardytumėte didžiausias klubo netektis?
– Nebenorime kalbėti apie netektis. Aišku, norėjome išlaikyti centrus, buvo derybos, kurios nepasisekė. Buvo pasiūlyta daugeliui žaidėjų iš praėjusių metų pasilikti. Gavosi, kaip gavosi, tie, kam negalėjome pasiūlyti didesnio kontrakto, rado vietą kitur. Žiūrime į šviesią ateitį su ta komanda, kurią dabar sukomplektavome. Nebesigręžiame atgal.

Šiandien turime branduolį, žaidėjai vienas kitą pažįsta, todėl bus lengviau įeiti į naują sezoną.

– Į uostamiestį išvykus Benui Griciūnui, priekinėje „Šiaulių“ linijoje atsivėrė skylė. Ar rinkoje buvo likę pakankamai krepšininkų vidurio puolėjo pozicijoje?
– Lietuvių, kurie tiktų LKL lygiui, faktiškai nebuvo, o užsieniečių buvo. Gana greitai išsisprendėme tą problemą, atradome jauną belgą, Van Vlietą, kuris baigęs universitetą ir labai įdomus, perspektyvus žaidėjas, su geru metimu iš toli.

Jis kažkiek skirtingo pobūdžio žaidėjas nei buvo Benas Griciūnas, bet abu aukšti, abu atakuojantys, vienas labiau iš po krepšio atakuoja, kitas labiau iš toli. Tačiau mūsų žaidimo stiliui jis turėtų labai tikti. Van Vlietas gali ištraukti didelį žmogų iš po krepšio, kad atsirastų erdvės mažiukams. Žiūrėsime, ar tai pasiteisins.

– Kiek įtakos klubo finansiniam pajėgumui turėjo pasaulinė pandemija?
– Žinoma, turėjo didžiulės įtakos. Daug rėmėjų pristabdė rėmimus, reikėjo mažinti biudžetą. Bet jeigu nebekils antra banga, tai, manau, ta situacija turėtų greitai grįžti vėl į normalią.

– Komandą papildė 7 nauji žaidėjai, iš jų – 3 legionieriai. Ar pasirašant sutartis su naujai atvykstančiais krepšininkais buvo įtraukti punktai, susiję su COVID-19?
– Taip, buvo. Ne visose sutartyse yra toks dalykas, bet kai kuriose yra įtraukta punktas ir dėl COVID-19, dėl finansinės situacijos, kas bus, jeigu labai greitai užeis antra banga. Toks dalykas reikalingas tam, kad klubas nebūtų labai nuskriaustas ir galėtų išmokėti bendrai sutartą sumą. Sutartyse yra abiem pusėms priimtinos sąlygos. Manau, yra gerai turėti tokį aiškumą, kad nebūtų, kaip šiais metais, to neaiškumo. Dabar yra įtraukti punktai ir jeigu įvyks COVID-19, tai bus aiškios finansinės atsakomybės, nereikės labai stipriai bartis ar pyktis.

– 2019-2020 m. sezone „Šiauliai“ finišavo 8 vietoje. Jūsų nuomone, naujoji klubo sudėtis atrodo pajėgesnė nuveikti daugiau artėjančiame sezone?
– Visą laiką mūsų norai yra didesni negu 9, 10 ar 8 vietos. Visada keliame tikslą sau minimaliai papulti į penketuką, šiais metais, žiūrint į kitų komandų komplektacijas, galbūt mes netgi pasvajojame ir apie ketvirtą vietą. Tikrai nemanome, kad esame silpniau susikomplektavę negu kitos LKL komandos. Aišku, Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Rytas“, pas juos kitaip. Panevėžio „Lietkabelis“ labai gerai susikomplektavęs. O kitos komandos, mano nuomone, yra daugmaž apylygės. Tad norai patekti į ketvertuką išlieka.

Nuotr. BNS

– Kokias matote naujai suburtos „Šiaulių“ komandos stiprybes?
– Mes komandą buriame pagal trenerio žaidimo stilių, tai reiškia atakuojantis, greitas krepšinis. Stengiamės komplektuotis taip, kad visi žaidėjai, kuriuos turime, pataikytų iš toli. Ne paslaptis, kad mūsų visi dideli žmonės yra pataikantys iš toli, taip, kad juos reikės dengti ir prie tritaškio linijos. Turime norą demonstruoti gražų, atakuojantį krepšinį, jog galėtume pelnyti apie 100 taškų per rungtynes, kad krepšinis būtų mielas žiūrovams ir mums patiems. Stilius išlieka atakuojantis ir mes džiaugiamės, kad turime tikrai gerai pataikančių žaidėjų iš toli.

– Ar šiai dienai kartu su treneriu esate numatę, ką norėtumėte matyti komandos vedliais?
– Mes neišryškiname, kas turėtų būti vedliai. Tai turėtų išryškėti automatiškai treniruočių procese, rungtynėse. Nesame tas klubas, kuris turi didžiulį biudžetą ir kviečiasi pas save žvaigždes. Sakykime, pas mus pavardės visos yra nežinomos, visi lygūs, visiems vienodos sąlygos žaisti gerai, turėti karjeros stotelę, iš kurios galėtų kilti aukščiau, į Eurolygą, ar dar kažkur.

– Prieš dvejus metus Joniškio „Delikatesas“ tapo „Šiaulių“ krepšinio piramidės dalimi. Kokiame taške klubų bendradarbiavimas yra šiandien?
– Tokios antros jaunimo komandos, kokia buvo bendradarbiaujant su Joniškiu, nebeturime. Išsiskyrė mūsų požiūriai ir toliau nebetęsiame bendradarbiavimo. Daugiau nebepasirašinėjame sutarčių su jaunais žaidėjais, nes „Delikateso“ vienoks požiūris, mūsų – kitoks. Mes norime auginti jaunimą, Joniškiui gal daugiau reikia rezultato. Pamatėme, kad piramidėje viską reikia spręsti savo rankose. Palinkėjome vieni kitiems sėkmės ir draugiškai išsiskyrėme.

„Šiaulių“ komandos komplektacija:

„Šiauliai“

Pozicija Žaidėjas Amžius Ūgis
PG Elvaras Fridrikssonnas (naujiena) 25 183
PG Ernestas Jonkus (naujiena) 21 187
SG/PG Eimantas Stankevičius 22 192
SG/SF Martynas Varnas (naujiena) 23 196
SF/SG/PG Aurimas Urbonas (+1) 27 198
SF Justas Furmanavičius (+1) 25 197
PF Denisas Krestininas (naujiena) 25 197
PF Paulius Danusevičius 19 203
PF Danielis Baslykas (naujiena) 19 197
PF Sethas LeDay (naujiena) 24 201
PF/C Ryanas Andersonas (naujiena) 27 206
C Andy Van Vlietas (naujiena) 25 213
C Jonas Paukštė (naujiena) 19 220
Treneris Antanas Sireika
Sutartys
baigėsi:
Giedrius Stankevičius (negrįš), Evaldas Šaulys (negrįš), Kristupas Žemaitis (negrįš), Kevinas Hardy, Demetrius Dysonas, Antanas Udras (negrįš), Mantvydas Žukauskas (negrįš), Rokas Gustys (negrįš), Benas Griciūnas (negrįš)
Domina: Komplektacija baigta

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (20)
ar tas treneris,
neklaidina kartais kitu treneriu .
2020-08-21
-2
Atsakyti
Shudleris
Oho, nustebino mane Zukauskas. Visada atrode, kad jis protingas ir adekvatus vyras. Bet kai jis sneka apie 4-5 pozicijas su tokia sudemi ir aiskina, kad sudetis niekuom nenusileidzia net tokiam kaip Juventusui. Tai cia jau sizofrenija auksciausiame lygmenyje!
2020-08-20
+2
Atsakyti
djgaffer
Komanda vėl bus jauna,su dideliu noru ir greitai bėganti.Tai yra gerai,kai jauni žaidėjai gauna nemažai laiko ir stengiasi užsirekomenduoti prieš kitus.Treneris taip pat puikiai išmanantis savo darbą.Dėl viruso teko imtis daugiau jaunimo,gal kažkiek nukentės rezultatai,bet ateičiai tai visai gerai sukurta sistema.
2020-08-18
Atsakyti
Antanas
ka tas juventusas nieko jie nepasieks, seni erzilai ir be jokios minties treneris
2020-08-18
-2
Atsakyti
hmm
iš preito sezono liko tik 3 atsarginiai, išėjo Gustys, Šaulys, Hardy, Griciūnas o į vietą atėjo no name žaidėjai. Man atrodo kad Šiauliai susilpnėjo. Svajonė apie ketvertuką kelia šypseną.
2020-08-18
-3
Atsakyti
Paniavežis
Kaposis su Neptūnu Šiauliai dėl 8-9 vietų.
2020-08-18
-1
Atsakyti
wow
joniski panaudoje, ismete pro borta kaip keeeeeeekse... vat tau ir organizacija su vizija ;/
2020-08-18
+3
Atsakyti
Gėjus Paulius Ambrazevičius
sudėtis apgailėtina, svaičioti apie 4a vietą gali tik kosmonautas, bet jau kelis metus šiauliai murkdosi š tai tas tęsis toliau
2020-08-18
Atsakyti
Jou
tai kad pagal sudeti jie malsis su neveziu ir dzukija del 8-10 vietu. o siaip kai pagalvoji kaip niurastis zaisti tokiose komandose kaip siaukiai, prienai, dzukija, nevezis, pasvalys kai per savaite vos 1 varzybas o visas kitas dienas tiesiog bumbsi mokyklos sporto saleje - o vakare i savo buta....
2020-08-18
+3
Atsakyti
Nu jo
4 vietos nori? 9 apie juventus pamirso? o dar cbet. bent jau 6siemwt tegu paima bus pazanga
2020-08-18
+3
Atsakyti
sdff
CBET tikrai nieko gero, NKL zaidejai + Domarkas.
2020-08-18
-3
Atsakyti
Anonimas
kazkaip tokia nuojauta kad gali pasikartot 2017/2018 sezono istorija tada irgi pamenu siaulius visi nurase ir nieko is ju nesitikejo dabar iegi komanda surinkta panasi manau gali daug ka nustebint.
2020-08-18
-1
Atsakyti
Tinginiai
Rašiau jiems, siūliau padėti , rasti daugiau paramos, net atrašyt nesugeba. Gėda Mindaugai, galvojau garbingas žmogus.
2020-08-18
+2
Atsakyti
Anonimas
pasake zmogus kuris nors kazkiek nusimano apie krepsini o ne tik vadovaujasi emocijom o jus jau juventusa kisat i 2vieta
2020-08-18
+1
Atsakyti
Anonimas
Aš Šiaulių tikrai nenurašyčiau pasiimti įdomū legionieriai kaip van vlietas ir fridriksson kurie pagal mane gali labai stipriai atsiskleisti lkl taippat ir lietuviu neblogu yra bus patobuleja urbonas su furmanavicium ir varnas su krestininu turetu neblogai isilieti manau gali dradiai del 5 kovot, nes tie visi neptunai pasvaliai prienai mano galva silpniau dar atrodo.
2020-08-18
+1
Atsakyti
m
Juventusą kažkaip pamiršo Mindė. Nieko sezono metu priminsim :D
2020-08-18
+2
Atsakyti
:D
sveikintas zingsnis pasiusti joniski toli, tegu savo savivaldybes ismaldos praso
2020-08-18
+4
Atsakyti
Agent0014
manau tiesiog melas babkiu pritruko dar ir delikatesa islaikyt, nes seniau dar zemiau jis vilkosi 6-8v nepaimdavo ir dbr vel gale vilksis nkl. Keista, kaip kiti pinigus susirenka didesnius, o cia 4 pagal dydi mieste ir su gilesnia istorija nei tarkim dzukija, prienai, kaip tokia vadyba prasta.
2020-08-19
-1
Atsakyti
uz zalgiri
labiausiai tikiuosi is varno, manau pas sireika jis taip suspindes kad like grauz alkunes kad paleido toki zaideja
2020-08-18
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 20

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.