Jaunasis Dalaso „Mavericks“ duetas, Luka Dončičius ir Kristaps Porzingis, šiąnakt debiutavo NBA atkrintamosiose.

34
71%
10/14
12

Nepaisant puikaus Dončičiaus žaidimo, „Mavericks“ 110:118 (38:34, 31:32, 13:21, 28:31) turėjo pripažinti Los Andželo „Clippers“ krepšininkų pranašumą ir šiuo metu pirmojo etapo serijoje atsilieka 0-1.

Karjeros rezultatyvumo rekordą pakartojęs Dončičius per 38 minutes pelnė 42 taškus (11/15 dvit., 2/6 trit., 14/15 baudos), atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, tačiau padarė 11 klaidų.

42 taškai – rezultatyviausias atkrintamųjų debiutas NBA istorijoje.

Tuo metu Porzingis sužaidė 20 minučių ir įmetė 14 taškų (2/5 dvit., 1/4 trit., 7/8 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir blokavo metimą.

Latvio pasirodymą ženkliai sutrumpino jo išvarymas trečiojo kėlinio pradžioje. Porzingis po pražangos prieš Dončičių stojo ginti slovėno ir pastūmė prasižengusį Marcusą Morrisą.

Epizodą peržiūrėję arbitrai skyrė po techninę pražangą Porzingiui ir Morrisui. Kadangi tai buvo antroji latvio techninė pražanga, jis buvo priverstas palikti aikštelę. Porzingiui tai buvo pirmasis pašalinimas iš rungtynių per jo karjerą NBA.

Dvikovos nugalėtojas sprendėsi pačioje mačo pabaigoje. Luka Dončičius pelnė 36-ąjį savo tašką, tačiau prasidėjus 47-ai dvikovos minutei Morrisas smeigė tritaškį bei padidino „Clippers“ persvarą iki 7 taškų – 109:102.

Prasidėjus paskutinei minutei „Mavs“ buvo sumažinę deficitą iki 5 taškų, tačiau likus 42,6 sekundės Paulas George‘as smeigė tritaškį ir taip uždarė rungtynes – 114:106.

Rungtynių pradžia „Mavs“ ekipai klostėsi labai sunkiai ir atrodė, kad pirmasis Dončičiaus bei Porzingio atkrintamųjų krikštas bus itin skaudus. „Clippers“ pirmąsias dvi mačo minutes pradėjo spurtu 10:0, o slovėnas per šią atkarpą jau buvo praradęs tris kamuolius.

Prabėgus dar porai minučių, Los Andželo ekipa savo varžovus triuškino 18:2, tačiau po to „Mavericks“ atsitiesė.

Dončičius realizavo dvitaškį, Timas Hardaway pelnė 5 taškus paeiliui, Porzingis pridėjo taškus su pražanga, o Sethas Curry smeigė tritaškį ir, likus 4 minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos, rezultatas jau buvo lygus – 22:22.

Dalaso ekipa apsukų nemažino ir po taiklaus Dončičiaus tritaškio pačioje ketvirčio pabaigoje „Mavericks“ persvara išaugo iki 4 taškų (38:34).

Antrajame kėlinyje Dorianas Finney-Smithas atseikėjo tritaškį, Curry pridėjo dar vieną tritaškį, Dončičius realizavo baudas, o „Mavericks“ laimėjo atkarpą 12:0 bei nutolo 14 taškų persvara – 50:36. Vis tik „Clippers“ sugebėjo atsitiesti ir dar iki ilgosios pertraukos nurėžė deficitą iki 3 taškų (66:69).

„Clippers“ ekipoje rezultatyviausiai žaidęs Kawhi Leonardas pelnė 29 taškus (10/14 dvit., 1/7 trit., 6/6 baudos), atkovojo 12 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei 3 sykius suklydo.

Lemtingą metimą pataikęs George‘as iš viso įmetė 27 taškus (6/11 dvit., 4/11 trit., 3/3 baudos), sugriebė ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir padarė 3 klaidas.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 29 (10/14 dvit., 1/7 trit., 12 atk. kam.), Paulas George‘as 27 (6/11 dvit., 4/11 trit.), Marcusas Morrisas 19 (5/7 dvit., 3/6 trit.), Lou Williamsass 14, Ivica Zubacas 10 (5/9 dvit.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 42 (11/15 dvit., 2/6 trit., 14/15 baudos, 9 rez. perd., 7 atk. kam., 11 kl.), Timas Hardaway 18 (3/5 dvit., 4/11 trit.), Kristaps Porzingis (2/5 dvit., 7/8 baudos) ir Sethas Curry (4/8 trit.) po 14.