Nuotr.: AP-Scanpix
Nuotr. AP-Scanpix

Portlando „Trail Blazers“ jau pirmosiose rungtynėse įrodė, kad gali sukelti nemalonumų pirmąją vietą Vakaruose užėmusiai Los Andželo „Lakers“.

34
29
46%
6/13
100%
10/10

Terry Stottso auklėtiniai Orlando burbule 100:93 (36:25, 21:31, 21:19, 22:18) pranoko „Lakers“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Likus 3 minutėms iki dvikovos pabaigos, Damianas Lillardas pataikė įspūdingą tritaškį ir išvedė „Blazers“ į priekį (92:89). „Lakers“ paprašė minutės pertraukėlės, bet rezultatyvios atakos nesurengė, o tuo pasinaudojo Carmelo Anthony, kuris likus 2 min. 33 sek. pataikė dar vieną tolimą metimą – 95:89.

LeBronas ir Davisas pasižymėjo tiksliais dvitaškiais bei sumažino „Lakers“ deficitą iki dviejų taškų (93:95). Vis tik likus 1 min. 15 sek. dar vieną tritaškį atseikėjo Gary Trentas ir „Blazers“ įgijo 5 taškų persvarą – 98:93.

Alexo Caruso ir LeBrono tritaškiai skriejo pro šalį, o likus 16,1 sekundės Jusufas Nurkičius įkrovė iš viršaus ir taip uždarė rungtynes – 100:93.

Nugalėtojams Lillardas per 43 minutes pelnė 34 taškus (3/8 dvit., 6/13 trit., 10/10 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius, blokavo metimą bei 3 sykius suklydo.

Tuo metu „Lakers“ negelbėjo ir įspūdingas Jameso pasirodymas. LeBronas per 41 minutę įmetė 23 taškus (8/15 dvit., 1/5 trit., 4/7 baudos), atkovojo 17 kamuolių, atliko 16 rezultatyvių perdavimų bei suklydo 4 sykius.

16 rezultatyvių perdavimų atkrintamosiose – Jameso karjeros rekordas. Jis tapo pirmuoju „Lakers“ žaidėju, atlikusiu 15 rezultatyvių perdavimų atkrintamųjų mače nuo Magico Johnsono, kuris tai padarė 1991-ųjų NBA finalo penktosiose rungtynėse.

Jamesas ketvirtojo kėlinio pradžioje smeigė tritaškį ir padidino „Lakers“ pranašumą iki 6 taškų (87:81). Vis tik C.J. McCollumas ir Lillardas atsakė savo taikliais tritaškiais, o pirmasis dar pridėjo dvitaškį ir išvedė „Blazers“ į priekį – 89:87.

Rungtynes kur kas geriau pradėjo „Blazers“. Damianas Lillardas realizavo tris baudas ir smeigė du tritaškius paeiliui, Jusufas Nurkičius įkrovė iš viršaus, o Portlando ekipa laimėjo atkarpą 13:4 bei įgijo 16 taškų pranašumą – 33:17.

Vis tik „Lakers“ atsitiesė antrajame kėlinyje. LeBronas pataikė dvitaškį, Danny Greenas bei Markieffas Morrisas atseikėjo po tritaškį, o Dwightas Howardas galingai įkrovė iš viršaus ir „Lakers“ deficitas sumenko iki 2 taškų (38:40).

Po minėtojo Howardo dėjimo teisėjai buvo priversti trumpam sustabdyti rungtynes, mat „Lakers“ milžinas pakreipė lanką, kurį teko ištiesinti.

„Lakers“ šiame mače pataikė 5 tritaškius iš 32 (16 proc.). Tuo metu „Blazers“ krepšininkai realizavo 13 tolimų metimų iš 34 (38 proc.). Vien per ketvirtąjį kėlinį Portlando ekipa įmetė 6 tritaškius iš 10.

„Lakers“: Anthony Davisas 28 (8/19 dvit., 0/5 trit., 12/17 baudos, 11 atk. kam.), LeBronas Jamesas 23 (8/15 dvit., 17 atk. kam., 16 rez. perd.), Kyle‘as Kuzma 14 (4/9 dvit.), Danny Greenas 10 (2/8 trit.).

„Blazers“: Damianas Lillardas 34 (6/13 trit.), C.J. McCollumas 21 (5/12 dvit., 3/8 trit.), Jusufas Nurkičius 16 (3/9 dvit., 7/9 baudos, 15 atk. kam.), Carmelo Anthony 11.