Nuotr.: Reuters-Scanpix
Nuotr. Reuters-Scanpix

Los Andželo „Lakers“ sužaidė puikų lemiamą ketvirtį ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos pusfinalio serijoje su Hjustono „Rockets“ išsiveržė į priekį – 2-1.

36
36
44%
4/9
4

LeBrono Jameso, Anthony Daviso ir Rajono Rondo vedamas „Lakers“ klubas 112:102 (32:33, 29:31, 21:18, 30:20) palaužė „Rockets“ pasipriešinimą.

Prieš ketvirtąjį kėlinį rezultatas buvo lygus (82:82), o po Russello Westbrooko tritaškio „Rockets“ trumpam susigrąžino minimalų pranašumą (85:84), tačiau tuomet „Lakers“ kilo į lemiamą šturmą.

Iš pradžių LeBronas įmetė dvitaškį, tada Rondo pelnė 8 taškus paeiliui, Alexas Caruso pridėjo tritaškį, o po Daviso metimo, likus žaisti 7 minutes, komandas jau skyrė 12 taškų – 99:87.

Po šio smūgio „Rockets“ atsitiesti nebesugebėjo ir „Lakers“ išlaikė apčiuopiamą pranašumą iki mačo pabaigos.

Nugalėtojų gretose nesustabdomai žaidęs LeBronas per 38 minutes įmetė 36 taškus (9/14 dvit., 4/9 trit., 6/10 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 4 varžovų metimus.

Karalius vien per pirmąją rungtynių pusę pelnė 29 taškus. Tiesa, nepaisant įspūdingo puolėjo pasirodymo, pirmoje mačo dalyje „Rockets“ patys lengvai rinko taškus ir turėjo trapų pranašumą (64:61).

Šios rungtynės LeBronui bus įsimintinos ne tik dėl puikaus pasirodymo – 35-erių veteranas atkrintamosiose iškovojo 162-ąjį laimėjimą, pagal šį komponentą aplenkė Dereką Fisherį ir tapo daugiausiai pergalių lemiamoje sezono stadijoje iškovojusiu krepšininku NBA istorijoje.

„Niekas lygoje labiau už LeBroną neprisideda prie komandos pergalių. Taip yra šį sezoną ir štai dėl ko jis turėtų gauti MVP apdovanojimą“, – po mačo teigė „Lakers“ strategas Frankas Vogelis.

Puikų pasirodymą „Lakers“ gretose taip pat surengė Anthony Davisas – 26 taškai (9/13 dvit., 8/11 baud.), 15 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvūs perdavimai per 39 minutes.

Tik trečiąjį susitikimą po traumos žaidęs Rondo buvo solidus ne tik ketvirtajame kėlinyje. Gynėjas pagal rezultatyvumą sužaidė antras geriausias rungtynes šį sezoną ir per 30 minučių surinko 21 tašką (5/6 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.) bei atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Aš tiesiog pasiėmiau, kas man buvo duota, – kuklinosi Rondo. – Vyrukai surado mane, įmečiau kelis metimus bei įgavau pasitikėjimo savo jėgomis.“

„Rockets“ nuo antrosios nesėkmės serijoje neišgelbėjo Westbrooko ir Jameso Hardeno tandemas, kartu surinkęs 63 taškus.

Hardenas aikštėje praleido 38 minutes ir buvo arti trigubo dublio – 33 taškai (7/14 dvit., 4/9 trit., 7/7 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

Po praėjusių nesėkmingų rungtynių reabilitavęsis Westbrookas per 36 minutes pelnė 30 taškų (11/20 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Pralaimėjome per daug 50 ant 50 kamuolių. Nebuvome pakankamai greiti ir dėl to netekome daug kamuolių. Taip pat „Lakers“ pataikė daug sunkių metimų. Šiandien jie mus pagavo, pažiūrėsime, ką galime pasiūlyti ketvirtosiose rungtynėse“, – vylėsi „Rockets“ vairininkas Mike'as D'Antoni.

Ketvirtosios serijos rungtynės įvyks naktį iš ketvirtadienio į penktadienį 2 val.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 36 (9/14 dvit., 4 blk.), Anthony Davisas 26 (9/13 dvit., 8/11 baud., 15 atk. kam.), Rajonas Rondo 21 (3/5 trit., 9 rez. perd.), Kyle'as Kuzma 14 (7/8 dvit.).

„Rockets“: Jamesas Hardenas 33 (9 atk. kam., 9 rez. perd.), Russellas Westbrookas 30 (11/20 dvit., 8 atk. kam.), Jeffas Greenas 16, Robertas Covingtonas ir Ericas Gordonas po 10.