Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Išgyvenimo rungtynes žaidę Toronto „Raptors“ krepšininkai pademonstravo čempionišką charakterį.

33
35
60%
6/10
60%
6/10

Nicko Nurse‘o auklėtiniai dviejų pratęsimų pareikalavusiame trileryje 125:122 (21:25, 27:27, 33:25, 17:21, 8:8, 19:16) palaužė Bostono „Celtics“ ir išplėšė septintąsias serijos rungtynes. Lemiamas serijos mačas vyks naktį iš penktadienio į šeštadienį 4 val. Lietuvos laiku.

Iki dvikovos pabaigos likus 1 min. 10 sek. Danielis Theisas įkrovė iš viršaus bei sugrąžino pranašumą „Celtics“ ekipai (117:115). Vis tik tuomet OG Anunoby atseikėjo tritaškį, Normanas Powellas pridėjo taškus su pražanga ir, likus 38,8 sek., „Raptors“ pirmavo 121:117.

Po Brado Stevenso minutės pertraukėlės Jaysonas Tatumas realizavo dvitaškį, tačiau kitoje aikštelės pusėje tuo pačiu atsakė Kyle‘as Lowry, tad likus 11,7 sekundės Toronto krepšininkai išlaikė keturių taškų persvarą – 123:119.

„Celtics“ paprašė dar vienos minutės pertraukėlės, po kurios ir vėl sublizgėjo Tatumas, kuris smeigė tritaškį bei nurėžė Bostono klubo deficitą iki minimumo (122:123).

Nieko nelaukę „Celtics“ prasižengė prieš Powellą, kuris likus 5 sekundėms realizavo abi baudas ir padidino „Raptors“ persvarą iki 3 taškų – 125:122.

„Celtics“ nebeturėjo minutės pertraukėlių ir turėjo įvesti kamuolį nuo savo aikštelės pusės. Tatumas atliko perdavimą per visą aikštę Marcusui Smartui, kuris paleido sudėtingą tritaškį, bet metimas tikslo nepasiekė ir mačo nugalėtojas tapo aiškus.

Svarbiausiomis rungtynių akimirkomis „Raptors“ lyderiu tapęs Powellas per abu pratęsimus pelnė 15 iš savo 23 taškų. Iš viso 38 minutes žaidęs gynėjas realizavo 3 dvitaškius iš 5, 3 tritaškius iš 6 bei 8 baudas iš 9. Powellas taip pat atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą bei sykį suklydo.

„Ačiū tau, Normai. Tai buvo šaunu. Mums to reikėjo“, – komandos draugui po susitikimo dėkojo Lowry.

Vos nuskambėjus finalinei sirenai krepšininkų emocijos neatslūgo. Praktiškai visi „Raptors“ ir „Celtics“ krepšininkai apsistumdė tarpusavyje, tačiau rimtesnio konflikto išvengti pavyko.

„Septintosios rungtynės siekiant patekti į Rytų konferencijos finalą. Viskas, ko galime prašyti, tai yra suteiktas šansas“, – po dvikovos sakė VanVleetas.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 4 min. 24 sek. Anunoby pataikė dvitaškį ir padidino „Raptors“ pranašumą iki 4 taškų (98:94). Kaip parodė laikas, tai buvo paskutinieji Kanados ekipos taškai ketvirtajame kėlinyje.

Po šio epizodo Theisas surinko 4 taškus paeiliui ir likus 2 minutėms išlygino rezultatą – 98:98. Per likusį laiką nė viena iš komandų pasižymėti nebesugebėjo. Sudėtingą metimą su sirena spėjo išmesti Pascalis Siakamas, tačiau nuo lentos atšokęs kamuolys atsimušė į lanką.

Pirmasis pratęsimas vyko taškas į tašką, o rezultatą, likus 18,9 sekundės, išlygino baudų metimus pataikęs Jaylenas Brownas (106:106). Lemiamas metimas buvo patikėtas Powellui, bet jo tritaškis nebuvo tikslus.

Po ilgosios pertraukos didžiausia „Raptors“ persvara siekė 8 taškus (79:71) trečiajame kėlinyje.

„Turėjome nemažai galimybių uždaryti rungtynes, bet tuo nepasinaudojome. Nieko tokio. Keliaujame į septintąsias rungtynes ir jaučiamės užtikrintai“, – teigė Brownas.

„Puikios krepšinio rungtynės. Pažiūrėsime, ką galime pagerinti savo žaidime, ant kojų užsidėsime ledo ir pasiruošime penktadienio mačui“, – nedaugžodžiavo „Celtics“ vyr. treneris Stevensas.

Šios rungtynės iš krepšininkų pareikalavo itin daug jėgų. Siakamas sužaidė 54 minutes, Lowry – 53, Kemba Walkeris – 52, Fredas VanVleetas, Brownas ir Tatumas – po 51, Marcusas Smartas bei Anunoby – po 50.

Tai buvo pirmasis atvejis NBA atkrintamųjų istorijoje, kuomet 8 krepšininkai sužaidė 50 arba daugiau minučių.

Abiejose komandose netrūko puikių pasirodymų. Nugalėtojų gretose Lowry pelnė 33 taškus (6/10 dvit., 6/10 trit., 3/4 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą bei sykį suklydo.

Tuo metu Brownas įmetė 31 tašką (7/17 dvit., 4/13 trit., 5/5 baudos), sugriebė 16 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei 3 sykius suklydo.

Antrąjį karjeros trigubą dublį surinkęs Smartas pelnė 23 taškus (1/4 dvit., 6/11 trit., 3/3 baudos), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 31 (51 min., 7/17 dvit., 4/13 trit., 16 atk. kam.), Jaysonas Tatumas 29 (51 min., 5/13 dvit., 4/8 trit., 14 atk. kam., 9 rez. perd., 6 kld.), Marcusas Smartas 23 (50 min., 6/11 trit., 11 atk. kam., 10 rez. perd.), Danielis Theisas 18 (9/10 dvit., 7 atk. kam.).

„Raptors“: Kyle‘as Lowry 33 (53 min., 6/10 dvit., 6/10 trit., 8 atk. kam.), Normanas Powellas 23 (3/5 dvit., 3/6 trit.), Fredas VanVleetas 21 (51 min. 4/9 dvit., 3/13 trit., 9 atk. kam., 7 rez. perd.), OG Anunoby (50 min., 3/8 dvit., 13 atk. kam.) ir Serge‘as Ibaka (3/5 trit.) po 13, Pascalis Siakamas 12 (54 min., 5/14 dvit., 0/5 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.).