Nuotr.: Reuters-Scanpix
Nuotr. Reuters-Scanpix

Anthony Davisas sužaidė antras pagal rezultatyvumą savo rungtynes šio sezono atkrintamosiose, o aukštaūgio vedama Los Andželo „Lakers“ pergale startavo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finale.

37
33
10
61%
11/18

Dominavę Franko Vogelio auklėtiniai 126:114 (36:38, 34:21, 33:20, 23:35) susitvarkė su Denverio „Nuggets“ ir serijoje iki 4 pergalių išsiveržė į priekį – 1-0.

Daviso šou prasidėjo jau pirmajame kėlinyje, per kurį jis pelnė 14 taškų, tačiau „Nuggets“ sugebėjo laikytis kovoje dėl 64 proc. pataikymo iš žaidimo ir net turėjo trapų pranašumą – 38:36.

Vis dėlto „Lakers“ neilgai truko perimdama iniciatyvą ir antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 17:1 (53:39), o „Nuggets“ lyderiai Nikola Jokičius, Jamalas Murray ir Paulas Millsapas jau turėjo po tris pražangas.

Lemiamas Los Andželo klubo spurtas įvyko trečiojo kėlinio antroje dalyje, kai „Lakers“ laimėjo atkarpą 11:2 (92:71), o prieš paskutinę mačo dalį skirtumas tarp komandų abejonių nebekėlė – 103:79.

Nugalėtojų gretose siautėjęs Davisas iš viso per 33 minutes įmetė 37 taškus (11/18 dvit., 1/3 trit., 12/15 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Rezultatyvesnį mačą šiose atkrintamosiose Davisas sužaidė tik prieš Portlando „Trail Blazers“, kai penktosiose serijos rungtynėse pelnė 43 taškus.

Tuo metu NBA MVP rinkimuose antroje vietoje likęs LeBronas Jamesas per 31 minutę surinko 15 taškų (6/9 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

„Jokios nepagarbos Gianniui Antetokounmpo, jis turėjo puikų sezoną, bet tai, ką LeBronas daro mūsų komandoje, yra nepalyginama, – po dvikovos MVP rinkimus komentavo „Lakers“ strategas Vogelis. – Jis bet kuriuo metu gali pelnyti 40 taškų, pirmauja pagal rezultatyvius perdavimus lygoje ir veda į visas pergales, kurias laimėjome atkrintamosiose, todėl man MVP yra LeBronas.“

Gimimo vieta: Čikaga, JAV

„Tiesa, aš suprantu, kaip vyksta balsavimas, ir dabar mes esame įsitikinę, kad LeBronas yra nusiteikęs kažkam daugiau nei asmeniniams apdovanojimams“, – pratęsė Vogelis.

Denverio klubo gretose rezultatyviausiai žaidė Jokičius ir Murray, surinkę po 21 tašką. Serbas aikštėje praleido 25 minutes ir dar spėjo atkovoti 6 kamuolius, o Murray per 29 minutes pridėjo 5 rezultatyvius perdavimus.

„Lakers“ šiose atkrintamosiose pirmą kartą startavo pergale – anksčiau vykusiose kovose seriją laimėjimu pradėjo tiek Portlando „Trail Blazers“, tiek Hjustono „Rockets“.

Antrosios serijos rungtynės įvyks naktį iš sekmadienio į pirmadienį 2 val. 30 min.

„Lakers“: Anthony Davisas 37 (11/18 dvit., 10 atk. kam.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as 18, LeBronas Jamesas 15 (6/9 dvit., 12 rez. perd.), Dwightas Howardas 13, Kyle'as Kuzma 11.

„Nuggets“: Nikola Jokičius (8/14 met.) ir Jamalas Murray (7/12 met.) po 21, Michaelas Porteris 14 (10 atk. kam.), Jerami Grantas ir Masonas Plumlee po 9.