Nuotr. BNS

Matas Jucikas sužaidė rezultatyviausias karjeros Betsafe-LKL rungtynes ir jo vedama Alytaus „Dzūkija“ (1-2) įsirašė pirmąją pergalę nacionaliniame čempionate.

25
31
100%
7/7
7

Visas rungtynes dominavę Nikola Vasilevo auklėtiniai 102:71 (32:24, 21:17, 22:11, 27:19) sutriuškino „Šiaulius“ (0-3) ir nustūmė juos į turnyrinės lentelės dugną.

Jucikas per 27 minutes pelnė 25 taškus (9/13 dvitaškiai, 7/7 baudos), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po 3 kartus suklydo ir prasižengė bei surinko 31 naudingumo balą.

Ankstesnis jo karjeros rezultatyvumo rekordas buvo 18 taškų, kai 2016 metais, atstovaudamas „Šiauliams“, tiek įmetė į Vilniaus „Ryto“ krepšį.

Didžiosios šeimininkų problemos prasidėjo dar trečiajame kėlinyje. Kristupas Žemaitis dviem taškais iš po krepšio suteikė „Dzūkijai“ rekordinį 20 taškų pranašumą (67:47). Šiauliečių treneris Antanas Sireika paprašė minutės pertraukėlės, tačiau bėdos tęsėsi toliau – Tadas Rinkūnas smeigė trečią savo tritaškį, Jucikas pelnė dvitaškį su pražanga, lengvus du taškus pridėjo Artūras Jomantas ir dzūkai nutolo 26 taškų persvara (75:49).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šiauliečių gretose debiutavo buvusio žalgiriečio Zacho LeDay brolis Sethas LeDay. Vos žengęs į aikštelę amerikietis pasižymėjo ir pirmaisiais savo taškais „Betsafe-LKL“ čempionate, tačiau tai tebuvo viskas, kas galėjo pradžiuginti „Šiaulių“ sirgalius lemiamo ketvirčio metu – likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos šiauliečiai buvo triuškinami jau 36 taškais (54:90).

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 15, Ryanas Andersonas 15 (8 atk. kam.).

„Dzūkija“: Matas Jucikas 25, Paulius  Danisevičius 16, Kristupas Žemaitis 14 (7 rez. perd.), Artūras Jomantas 12 (8 rez. perd., 6 atk. kam.), Tadas Rinkūnas 11, Simas Jasaitis 10 (9 atk. kam.).