Nuotr.: Reuters - Scanpix
Nuotr. Reuters - Scanpix

Majamio „Heat“ po šešerių metų pertraukos vėl tapo stipriausia Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos komanda.

32
42
91%
10/11
14

Eriko Spoelstros auklėtiniai šeštosiose Rytų konferencijos finalo rungtynėse 125:113 (33:27, 29:33, 26:26, 37:27) įveikė Bostono „Celtics“ krepšininkus ir seriją laimėjo 4-2.

NBA finale „Heat“ lauks Los Andželo „Lakers“ barjeras. Pirmosios finalo serijos rungtynės įvyks naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį.

Likus žaisti 9 minutes, „Celtics“ turėjo 6 taškų pranašumą (96:90), tačiau „Heat“ greitai išlygino rezultatą, o įpusėjus ketvirčiui jau ir buvo priekyje – 103:100.

Lemiamą spurtą „Heat“ surengė antroje ketvirtojo kėlinio dalyje, kuomet surengė atkarpą 13:0 ir, likus žaisti šiek tiek daugiau nei dvi minutes, įgijo įtikinamą persvarą – 116:102.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausią karjeros mačą sužaidė Bamas Adebayo. Aukštaūgis aikštėje išbuvo 39 minutes, per kurias įmetė 32 taškus (11/15 dvit., 10/11 baud.), atkovojo 14 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Anksčiau rezultatyviausias Adebayo pasirodymas NBA buvo 30 pelnytų taškų.

„Reikia dar keturių pergalių. Tai yra, kas dabar rūpi labiausiai“, – po mačo sakė Adebayo.

„Ši žaidėjų grupė labiau nei bet kas kitas dievina varžymąsi“, – per apdovanojimų ceremoniją auklėtiniais džiaugėsi „Heat“ strategas Spoelstra.

Jau pirmaisiais savo metais Majamyje su komanda į NBA finalą patekęs Jimmy Butleris nugalėtojams per 39 minutes pelnė 22 taškus (8/16 dvit., 0/3 trit., 6/7 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Heat“ per pastaruosius 15 metų metų šeštą kartą laimėjo Rytų konferenciją, o Udonis Haslemas yra vienintelis Majamio klubo žaidėjas, kuris komandoje buvo visus šiuos metus.

„Celtics“ klubo neišgelbėjo 26 taškus (7/10 dvit., 3/7 trit., 3/3 baud.) pelnęs Jaylenas Brownas. Gynėjas per 40 minučių dar atkovojo 8 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Heat“ nusipelno pagyrimų, – sakė „Celtics“ treneris Bradas Stevensas. – Jie yra super fiziški, super kieti ir labai labai patyrę. Galvoju, kad jie yra geriausias klubas Rytuose ir nusipelno atstovauti konferencijai NBA finale.“

„Heat“: Bamas Adebayo 32 (11/15 dvit., 10/11 baud., 14 atk. kam.), Jimmy Butleris 22 (8/19 met., 8 rez. perd.), Tyleris Herro 19, Duncanas Robinsonos ir Andre Iguodala po 15, Goranas Dragičius 13.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 26 (8 atk. kam.), Jaysonas Tatumas 24 (9/26 met., 11 rez. perd.), Kemba Walkeris ir Marcusas Smartas (8 atk. kam.) po 20, Gordonas Haywardas 12.