Nuotr.: Reuters - Scanpix
Nuotr. Reuters - Scanpix

Los Andželo „Lakers“ fantastiškai startavo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finale.

34
39
53%
9/17
100%
10/10

Franko Vogelio auklėtiniai pirmosiose NBA finalo serijos rungtynėse 116:98 (31:28, 34:20, 28:19, 23:31) nepaliko jokių vilčių Majamio „Heat“ krepšininkams. Antrosios finalo serijos rungtynės įvyks naktį iš šeštadienio į sekmadienį.

Mačo lūžis įvyko dar antrajame ketvirtyje, kai „Lakers“ paskutinių 7 minučių atkarpą laimėjo 24:5 ir į pertrauką išėjo ilsėtis turėdama solidų pranašumą – 65:48.

Po pertraukos „Heat“ problemos nesibaigė – puikiai tritaškius pataikiusi „Lakers“, po Anthony Daviso dėjimo, įgijo nepadorią 32 taškų persvarą – 89:57.

Ketvirtajame kėlinyje Los Andželo ekipa šiek tiek atleido vadeles ir Eriko Spoelstros auklėtiniai tuo pasinaudojo. Likus žaisti pustrečios minutės jie sumažino atsilikimą iki 13 taškų (96:109), tačiau didesnės intrigos atkurti „Heat“ nebesugebėjo.

„Esame žymiai geresni, nei šiandien pasirodėme, – po mačo sakė Spoelstra. – Dabar atiduodame pagarbą „Lakers“ ir grįžtame į darbus.“

Fantastiškai nugalėtojų gretose žaidęs Davisas per 38 minutes pelnė 34 taškus (9/17 dvit., 2/4 trit., 10/10 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 3 metimus.

LeBronas Jamesas buvo šalia trigubo dublio – 25 taškai (7/13 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud.), 13 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvūs perdavimai per 36 minutes.

„Heat“ dar pirmoje mačo dalyje prarado kairę koją susižeidusį Goraną Dragičių, o po pertraukos peties trauma atsinaujino Bamui Adebayo, kurią jis buvo patyręs dar serijoje su Bostono „Celtics“.

Po tyrimų paaiškėjo, jog Dragičiui įplyšo kairiosios pėdos fascija ir neaišku, ar krepšininkas dar galės sugrįžti ant parketo NBA finalo serijoje.

Tuo metu Adebayo buvo atlikta rentgenograma, kuri neparodė struktūrinių pakitimų aukštaūgio petyje ir jis turėtų grįžti ant parketo antrajame NBA finalo serijos susitikime.

Slovėnas iki traumos aikštėje spėjo išbūti 15 minučių ir pelnyti 6 taškus (3/7 dvit., 0/1 trit.), o Adebayo per 21 minutę įmetė 8 taškus (2/8 dvit., 4/6 baud.) ir atkovojo 4 kamuolius.

Negana to, pirmoje mačo dalyje čiurną pasitempė „Heat“ vedlys Jimmy Butleris, tačiau krepšininkas vėliau tęsė savo pasirodymą ir per 33 minutes įmetė 23 taškus (6/9 dvit., 2/4 trit., 5/5 baud.) bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Aš ir mes visi čia esame dėl jo, – apie Dragičių kalbėjo Butleris. – Žinome, kaip jis nori laimėti, kaip nori eiti į karą ir kovoti kartu su mumis. Ir žinoma, mes mylime jį, norime turėti aikštėje, bet ką medikai pasakys, tą jis ir turės daryti, nes Goranas pirmiausia turi pasirūpinti savimi.“

„Lakers“ rungtynes pradėjo pataikydama 13 tritaškių iš 20, tačiau vėliau realizavo vos 2 iš 18, o tai ir leido „Heat“ stipriai apkarpyti triuškinamą pranašumą.

„Lakers“: Anthony Davisas 34 (9/17 dvit., 10/10 baud., 9 atk. kam., 3 blk.), LeBronas Jamesas 25 (7/13 dvit., 13 atk. kam., 9 rez. perd.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as 13, Danny Greenas 11, Alexas Caruso 10.

„Heat“: Jimmy Butleris 23 (6/9 dvit.), Kendrickas Nunnas 18, Tyleris Herro 14, Bamas Adebayo 8 (2/8 dvit.).