Nuotr.: ZUMAPRESS.com-Scanpix
Nuotr. ZUMAPRESS.com-Scanpix

Turkijoje – neeilinis krepšinio spektaklis. Pratęsimo pareikalavusioje dvikovoje pergale džiaugėsi Maskvos CSKA (2-1) ekipa.

26
27
50%
5/10
57%
4/7

Willo Clyburno vedama Rusijos komanda išvykoje per pratęsimą 78:77 (12:10, 20:21, 17:20, 20:18, 9:8) įveikė Stambulo „Fenerbahče“ (2-1) klubą, kuriam tai buvo pirmasis pralaimėjimas naujajame sezone.

Tokia dvikovos baigtis reiškia, kad po trečiojo turo Kauno „Žalgiris“ (3-0) yra vienvaldis Eurolygos lyderis.

Kaip ir visų rungtynių metu, pratęsime vyko atkakli kova. Prasidėjus paskutinei dvikovos minutei Lorenzo Brownas įsiveržė į baudos aikštelę ir rezultatą išlygino – 75:75.

Po šio epizodo Dimitris Itoudis paprašė minutės pertraukėlės, o itin svarbi CSKA ataka baigėsi netaikliu Mike‘o Jameso tritaškiu.

Kitoje aikštelės pusėje Brownas išprovokavo Nikitos Kurbanovo pražangą, realizavo abi baudas ir išvedė „Fenerbahče“ į priekį (77:75).

Vis dėlto savo atsaką turėjo ir CSKA. Willas Clyburnas tarsi viesulas įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, pelnė taškus su pražanga ir vėl sugrąžino pranašumą Maskvos klubui – 78:77.

„Fenerbahče“ savo išpuoliui turėjo 11 sekundžių. Brownas atliko reidą krepšio link ir paleido metimą viena ranka, tačiau kamuolys į krepšį neįkrito ir kamuolį atkovoję CSKA krepšininkai šventė pergalę.

Nugalėtojų gretose siautėjęs Clyburnas per 30 minučių pelnė 26 taškus (5/10 dvit., 4/7 trit., 4/6 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas, 2 sykius suklydo bei surinko 27 naudingumo balus.

Daugiausia pataiko: Will Clyburn

Likus kiek daugiau nei 2 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Tornikė Šengelija realizavo baudas ir išvedė CSKA į priekį, tačiau kitoje aikštelės pusėje Jarellas Eddie smeigė penktąjį tritaškį ir sugrąžino persvarą šeimininkams – 65:64.

Neilgai trukus savo taškais atsakė Willas Clyburnas, kuris vėl persvėrė rezultatą CSKA ekipos naudai (66:65).

Vienas iš kertinių rungtynių epizodų įvyko likus 1 min. 11 sek. iki ketvirčio pabaigos. Arbitrai skyrė techninę pražangą „Fenerbahče“ lyderiui Nando De Colo už tai, jog šis suvaidino gindamasis prieš varžovą. Kadangi tai buvo antroji prancūzo techninė pražanga, jis buvo pašalintas iš rungtynių.

Po Dimitrio Itoudžio minutės pertraukėlės CSKA rezultatyvaus išpuolio nesurengė, o likus 36,7 sekundės Janas Vesely įkrovė iš viršaus ir išvedė šeimininkus į priekį – 67:66.

Po šio epizodo Itoudis vėl paprašė minutės pertraukėlės ir ataką patikėjo Jamesui. Amerikietis įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau kaipmat gavo bloką nuo Dyshawno Pierre‘o ir svečiai liko nieko nepešę.

Nieko nelaukdamas Clyburnas prasižengė prieš Lorenzo Browną, kuris realizavo abu baudų metimus bei padidino „Fenerbahče“ pranašumą iki 3 taškų (69:66).

Vis dėlto tai nebuvo vakaras „UlkerSports“ arenoje. Willas Clyburnas likus 16,7 sekundės smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą – 69:69. Igoris Kokoškovas neprašė minutės pertraukėlės ir lemiamą ataką patikėjo Brownui, kurio mestą tritaškį išspjovė lankas bei rezultatas nepakito.

Kovojant dėl atšokusio kamuolio pastarasis išlėkė į užribį ir šeimininkų atakai liko 0,3 sekundės. Po šio epizodo Kokoškovas jau pasinaudojo teise prašyti minutės pertraukėlės, bet planas virš lanko pakabinti kamuolį Vesely nesuveikė ir dvikova persikėlė į pratęsimą.

CSKA pergalę pasiekė nepaisant to, jog vertėsi be koronavirusu užsikrėtusių Nikolos Milutinovo, Janio Strelnieko, Semiono Antonovo bei Andrejaus Lopatino.

„Fenerbahče“ ekipoje žibėjęs De Colo surinko 21 tašką (8/11 dvit., 1/5 trit., 2/2 baudos), 6 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą, 4 išprovokuotas pražangas, 5 klaidas ir 18 naudingumo balų.

Starto penkete dvikovą pradėjęs Edgaras Ulanovas per 33 minutes įmetė 4 taškus (2/6 dvit., 0/1 trit.), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 sykius suklydo bei surinko 4 naudingumo balus.

Lietuvis rungtynių metu taip pat vilkėjo marškinėlius, kuriuos puošė lietuviškas užrašas „Laisvė“.

„Fenerbahče“: Nando De Colo 21 (8/11 dvit., 1/5 trit.), Jarellas Eddie 18 (6/6 trit.), Lorenzo Brownas 16 (3/13 dvit., 2/6 trit., 8 rez. perd.), Janas Vesely 11 (4/7 dvit.).

CSKA: Willas Clyburnas 26 (5/10 dvit., 4/7 trit., 27 naud. bal.), Mike‘as Jamesas 14 (2/6 dvit., 2/7 trit.), Joelis Bolomboy (4/5 dvit.), Tornikė Šengelija (0/4 trit.) ir Johannesas Voigtmannas po 8.