Nuotr.: Zuma Press – Scanpix
Nuotr. Zuma Press – Scanpix

„Barcelonos“ (6-2) komanda savaitę užbaigė nepralaimėjusi. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama Katalonijos ekipa Ispanijos pirmenybių sekmadienio mače namie 81:74 (19:20, 22:12, 21:20, 19:22) pranoko Tenerifės „Iberostar“ (6-1), kuri iki šiol buvo laimėjusi visus šešis susitikimus.

Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva

Nugalėtojų gretose tritaškiais prapliupęs Alexas Abrinesas žaidė 23 minutes, iš toli susmeigė 4 iš 5 metimų, surinko 16 taškų ir 18 naudingumo balų.

Nickas Calathes per 21 minutę įmetė 14 taškų (5/7 dvit., 1/3 trit., 1/3 baud.), sugriebė 5 kamuolius, išdalijo 5 rezultatyvius perdavimus bei užfiksavo 16 naudingumo balų.

„Barcelona“ penktadienio Eurolygos mače 72:71 dramatiškai palaužė lietuviškąją Vitorijos „Baskonia“.

„Barcelona“: Alexas Abrinesas 16 (4/5 trit.), Nickas Calathes 14 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Nikola Mirotičius 13, Kyle'as Kuricas 10 (1/4 trit.).

„Iberostar“: Giorgi Šermadini 19, Bruno Fitipaldo ir Tyleris Cavanaugh – po 11.

Dramatišką trečiąją pergalę per paskutinius keturis mačus vietiniame fronte iškovojo Roko Giedraičio vedama Vitorijos „Baskonia“ (6-3).

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai Kanaruose 75:71 (21:23, 13:12, 19:13, 20:22) išsigelbėjo prieš Las Palmo „Herbalife Gran Canaria“ (1-7) su Tomu Dimša, kuriai ACB pirmenybėse tai buvo jau septintasis pralaimėjimas iš eilės.

Likus žaisti 36 sekundes Mattas Costello pelnė du taškus po Dimšos perdavimo ir šeimininkai buvo priekyje 70:69. Po minutės pertraukėlės Pierria Henry išprovokavo pražangą, įmetė abi baudas ir persvėrė svarstykles į baskų pusę – 71:70.

Kitoje atakoje Andrew Albicy suklydo, pražanga sustabdytas Zoranas Dragičius neprametė nuo baudų metimų linijos (73:70), o tašką rungtynėse padėjo Lucos Vildozos taiklios baudos (75:71).

Giedraitis nugalėtojų gretose žaidė 33 minutes, pelnė 14 taškų (1/4 dvit., 3/6 trit., 3/4 baud.), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius bei surinko 19 naudingumo balų.

Kitas „Baskonia“ lietuvis Tadas Sedekerskis per 6 minutes įmetė 2 taškus (1/2 dvit.) ir sugriebė 2 kamuolius.

Dimša rungtyniavo 27 minutes, per kurias pasižymėjo 5 taškais (1/3 dvit., 1/2 trit.), išdalijo 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus suklydo ir įsirašė 5 naudingumo balus.

„Herbalife Gran Canaria“: Mattas Costello ir Andrew Albicy – po 19, Stanas Okoye ir Jacobas Willey (8 atk. kam.) – po 9.

„Baskonia“: Zoranas Dragičius 17, Achille Polonara 15 (9 atk. kam.), Rokas Giedraitis 14, Luca Vildoza 12 (6 per. kam.).