Iniciatyvą savo rankose turėję Vilniaus „Ryto“ (6-3) krepšininkai patyrė dar vieną niuksą LKL.

Karjeros pasirodymą surengusio Tomo Lekūno nesulaikę Donaldo Kairio auklėtiniai Pasvalyje 79:82 (15:28, 23:17, 26:14, 15:23) krito prieš vietos „Pieno žvaigždes“ (4-4).

Žvėriškas pastangas pademonstravęs Lekūnas per 31 minutę įmetė 29 taškus (3/5 dvit., 4/8 trit., 11/12 baud.), sugriebė 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 36 naudingumo balus.

Pasvalio komanda beveik dvigubai (28:15) pirmavo po pirmojo kėlinio, tačiau absoliučiai subyrėjo trečiajame ketvirtyje, kada beveik septynias nesukrapštė nė vieno taško.

Tuo pasinaudoję vilniečiai spurtavo net 17:0 ir turėjo dviženklį pranašumą (55:45).

Tada iniciatyvą į savo rankas paėmė Tomas Lekūnas, kuris surinko net 13 taškų iš eilės ir vėl išvedė šeimininkus į priekį (68:67). Po puolėjo taiklių baudų „Pieno žvaigždės“ atitrūko 77:71, bet tuoj pat praleido keturis taškus atgal ir „Rytas“ laikėsi prie pat – 75:77.

Kitoje atakoje Andreja Milutinovičius smeigė tritaškį, o po minutės pertraukėlės Martynas Echodas ir Lukas Uleckas atsakė keturiais taškais, taip priartėdami per tašką – 79:80.

Pražanga sustabdytas Branko Mirkovičius įmetė abi baudas ir padidino „Pieno žvaigždžių“ pranašumą iki 82:79. Laisvas likęs Chrisas McCullough prametė iš toli, o po to turėjo dar vieną šansą aidint sirenai, bet tolimas metimas tikslo nepasiekė ir tuščioje namų arenoje triumfavo „Pieno žvaigždės“ – 82:79.

29
36
92%
11/12
9

Pasvaliečiai šiame susitikime daugiausiai vertėsi vos septyniais žaidėjais. Nuo suolo pakilęs Laurynas Balkūnas rungtyniavo beveik tris minutes, o Redas Venclovas – 44 sekundes.

Danielis Amigo nerungtyniavo dėl diskvalifikacijos praėjusiose rungtynėse, tuo metu Arvydas Šikšnius sveiksta po traumos.

„Ryto“ neišgelbėjo ir debiutavęs Maurice'as Ndouras bei dėl traumos mėnesį nežaidęs Martynas Echodas.

Pastarasis startavo nuo pat mačo pradžios, per 21 minutę įmetė 16 taškų (7/11 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius, 4 kartus suklydo ir surinko 16 naudingumo balų.

Ndouro sąskaitoje – 13 taškų (3/5 dvit., 1/1 trit., 4/6 baud.), 3 atkovoti kamuoliai bei 13 naudingumo balų.

„Rytui“ nepadėjo pėdą susižeidęs Arnas Butkevičius.

Vilniaus komandai tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės: klubas LKL krito prieš Kauno „Žalgirį“, Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ ir „Pieno žvaigždes“ bei FIBA Čempionų lygos starte nusileido Atėnų „Peristeri“.

„Pieno žvaigždės“: Tomas Lekūnas 29 (9 atk. kam., 36 naud. bal.), Karolis Giedraitis 15, Andreja Milutinovičius 12.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 18, Martynas Echodas 16, Maurice'as Ndouras 13, Mindaugas Girdžiūnas 11.