Nuotr. BNS

Nors ir iššvaistę 21 taško persvarą, tačiau Šiaulių „Šiauliai“ (1-7) nutraukė pralaimėjimų seriją bei Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo pirmąją sezono pergalę.

21
33
12
100%
7/7

Antano Sireikos auklėtiniai namuose 93:88 (27:16, 29:26, 19:25, 18:21) pranoko Klaipėdos „Neptūną“ (2-5), kuris sužaidė pirmąjį susitikimą po priverstinio karantino ir patyrė jau penktąjį pralaimėjimą paeiliui.

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Įpusėjus lemiamam ketvirčiui Martynas Mažeika smeigė tritaškį ir nurėžė „Neptūno“ deficitą iki minimumo (76:77).

Likus 2 min. 30 sek., Norbertas Giga realizavo vieną baudos metimą, tačiau Matas Jogėla atkovojo kamuolį puolime, pelnė taškus iš po krepšio ir po ilgos pertraukos išvedė „Neptūną“ į priekį – 84:83.

Neilgai trukus Gediminas Orelikas atliko sėkmingą reidą krepšio link, Elvaras Fridrikssonas sumetė baudas, bet Mažeika realizavo dvitaškį ir prasidėjus paskutinei dvikovos minutei „Šiauliai“ turėjo minimalią persvarą (87:86).

Kitoje atakoje Mažeikos metimą blokavęs Justas Furmanavičius iškart stojo prie baudų metimų linijos ir realizavęs baudas padidino šeimininkų persvarą iki 3 taškų (89:86). Tuo metu likus 23 sekundėms Tadas Pažėra prametė baudas, tačiau sumaištimi po krepšiu pasinaudojęs Mažeika išprovokavo varžovo pražangą.

„Neptūno“ kapitonas sumetė abu baudų metimus ir, likus 17,2 sekundės, „Šiaulių“ persvara vėl sumenko iki minimumo – 88:89.

Po Sireikos minutės pertraukėlės Orelikas pataikė tik vieną baudą, bet Lukauskis atkovojo kamuolį puolime, sumetė abu baudų metimus ir galutinai įtvirtino šiauliečių pergalę (92:88).

Daugiausia pelno: Elvar Mar Fridriksson

„Šiaulius“ į pergalę atvedęs Fridrikssonas per 36 minutes pelnė 21 tašką (4/10 dvit., 2/4 trit., 7/7 baudų), atliko 12 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas, sykį suklydo bei surinko 33 naudingumo balus.

Šiauliečiai į priekį šovė nuo pirmųjų minučių. Arminas Urbutis surinko 4 taškus paeiliui, Orelikas smeigė tritaškį, Fridrikssonas realizavo dvitaškį ir jau pirmajame kėlinyje šeimininkų persvara tapo dviženklė – 20:10.

Antrajame ketvirtyje Andy Van Vlietas ir Fridrikssonas atseikėjo po tolimą metimą, dar vieną tritaškį smeigė Furmanavičius, o Urbutis realizavo baudas ir „Šiauliai“ susikrovė triuškinamą pranašumą – 41:21.

Vis tik svečiai sugrąžino intrigą. Dar iki ilgosios pertraukos deficitą šiek tiek sumažinęs „Neptūnas“ (42:56) pradėjo visiškai dominuoti trečiajame ketvirtyje.

Mažeika realizavo baudas, Jogėla pridėjo dvitaškį, Giedrius Stankevičius smeigė tritaškį, o Tadas Pažėra atliko sėkmingą reidą krepšio link ir „Neptūno“ atsilikimas sumenko iki 4 taškų – 67:71. Vis tik šiauliečiai atlaikė šturmą bei iškovojo pirmąją sezono pergalę.

„Neptūną“ į rungtynes sugrąžinęs Mažeika per 30 minučių pelnė 25 taškus (5/8 dvit., 3/4 trit., 6/6 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, išprovokavo 6 pražangas, sykį suklydo bei surinko 24 naudingumo balus. Uostamiesčio ekipos kapitonas visus savo taškus pelnė antroje mačo pusėje.

Išretėjus „Neptūno“ gretoms progą debiutuoti LKL gavo 19-mečiai Adomas Sidarevičius ir Nojus Mineikis. Pirmasis per 8 minutes prametė 2 dvitaškius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir surinko -2 naudingumo balus.

Mineikio sąskaitoje – 9 taškai (3/7 trit.), 2 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, klaida, 3 pražangos, 1 išprovokuota pražanga ir 4 naudingumo balai.

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 21 (4/10 dvit., 12 rez. perd., 33 naud. bal.), Andy Van Vlietas 18 (4/4 dvit., 7 atk. kam., 22 naud. bal.), Gediminas Orelikas (3/5 trit.) ir Arminas Urbutis (5/9 dvit.) po 16.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 25 (5/8 dvit., 3/4 trit.), Tadas Pažėra 14 (4/8 dvit.), Matas Jogėla 11.