Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Aštuntąją pergalę pajėgiausiame Senojo žemyno turnyre iškovojo Maskvos CSKA (8-3).

28
24
50%
5/10
67%
6/9

Dimitrio Itoudžio auklėtiniai namuose 74:73 (17:20, 18:18, 23:17, 16:18) palaužė Madrido „Real“ krepšininkus (6-5).

Iki rungtynių pabaigos likus minutei CSKA pirmavo dviem taškais (68:66), „Real“ užpulti nesugebėjo, tačiau Itoudžio auklėtiniai kitoje atakoje nesugebėjo išsimesti kamuolio per 5 sekundes ir sugrąžino svečiams viltis išlyginti rezultatą.

Kamuolys atsidūrė Trey Thompkinso rankose, kuris likus 22 sekundėms tolimu metimu persvėrė rezultatą svečių naudai.

Lemiamą ataką CSKA patikėjo Mike'ui Jamesui, kuris likus 2 sekundėms dūrė tritaškį iš kampo su Alberto Abalde pražanga, įmetė baudą ir atnešė dramatišką pergalę CSKA ekipai.

Maskviečius į pergalę atvedė rungtynių pabaigos herojus Jamesas. Amerikietis per 28 minutes pelnė 28 taškus (6/9 dvit., 5/10 trit., 1/1 baud.), atkovojo 2 ir prarado 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 24 naudingumo balus.

Rungtynių pradžioje vyko kova taškas į tašką, tačiau karališkasis klubas spurtavo 9:0 bei antrojo kėlinio pradžioje, po Anthony Randolpho tritaškio, įgijo 9 taškų pranašumą (26:17).

Netrukus Sergio Llullas taikliu šūviu iš toli padidino „Real“ persvarą iki dviženklės (36:25), tačiau prieš ilgąją pertrauką spurtu 10:2 atsakę šeimininkai po Johanneso Voigtmanno tolimo metimo sumažino deficitą iki 3 taškų.

Trečiajame kėlinyje Itoudžio auklėtiniams pavyko persverti rezultatą savo naudai. Besibaigiant ketvirčiui Jamesas smeigė tritaškį iš kampo, taip sukraudamas CSKA trapią 4 taškų persvarą (56:52).

Likus 6 minutėms iniciatyvą į savo rankas pasiėmė Jamesas, kuris pelnė 8 taškus paeiliui ir atstatė rusams 4 taškų pranašumą (68:64).

Karališkojo klubo nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Walterio Tavareso žaidimas. Centras per 24 minutes pelnė 8 taškus (4/5 dvit.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 varžovų metimus bei surinko 25 naudingumo balus.

CSKA: Mike’as Jamesas 28 (5/10 trit.), Tornikė Šengelija 15 (7 atk. kam.), Willas Clyburnas 11 (1/6 dvit., 9 atk. kam.), Nikola Milutinovas 8 (9 atk. kam.), Johannesas Voigtmannas 5.

„Real“: Trey Thompkinsas 15 (6 atk. kam.), Gabrielis Deckas 14, Sergio Llullas (1/7 dvit., 6 atk. kam.) ir Anthony Randolphas (1/6 dvit., 3/7 trit.) – po 13.