Nuotr. BNS

Šeštąją pergalę Eurolygos pirmenybėse iškovojo Stambulo „Anadolu Efes“ (6-4) klubas.

17
27
83%
5/6
9

Ergino Atamano auklėtiniai išvykoje 75:64 (16:14, 24:22, 27:14, 8:14) įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ (4-7) krepšininkus.

Rungtynėse prieš Serbijos ekipą „Anadolu Efes“ negalėjo padėti Vasilije Micičius, Bryantas Dunstonas, Rodrigue'as Beaubois ir Tiboras Pleissas.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie po Ognjeno Kuzmičiaus dvitaškio su pražanga susikrovė 8 taškų pranašumą (8:0). Tačiau netrukus turkai spurtavo 16:6 ir besibaigiant pirmajam kėliniui jau turėjo 2 taškų persvarą (16:14).

Įpusėjus antrajam ketvirčiui Adrienas Moermanas taikliu tritaškiu padidino „Anadolu Efes“ pranašumą iki 14 taškų (35:21), tačiau Sašos Obradovičiaus auklėtiniai atsibudo, atsakė spurtu 15:5 ir prieš ilgąją pertrauką po Duopo Reatho dvitaškio priartėjo iki 4 taškų (36:40).

Trečiajame kėlinyje įvyko lemiamas rungtynių lūžis. Įpusėjus ketvirčiui Stambulo ekipa turėjo trapią 5 taškų persvarą (50:45), tačiau per likusias 5 minutes surengė galingą atkarpą 17:3, viso per kėlinį pelnė 27 taškus ir po Moermano dvitaškio susikrovė 19 taškų pranašumą (67:48).

Paskutinis rungtynių ketvirtis tapo formalumu. Mačo pabaigoje serbai šiek tiek sumažino deficitą, tačiau įtikinamą pergalę šventė Atamano auklėtiniai.

„Anadolu Efes“ į pergalę vedė Moermanas. Aukštaūgis per 32 minutes pelnė 17 taškų (1/3 dvit., 5/6 trit.), atkovojo 9 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

Serbų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Corey Waldenas, kuris per 14 minučių pelnė 14 taškų (5/10 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo bei surinko 14 naudingumo balų.

„Anadolu Efes“: Shane’as Larkinas 18 (2/6 trit.), Adrienas Moermanas 17 (5/6 trit., 9 atk. kam), Krunoslavas Simonas 11 (1/5 trit.), Bugrahanas Tunceras ir Chrisas Singletonas po 8, Dogušas Balbay 6.

„Crvena Zvezda“: Corey Waldenas 14, Jordanas Loydas 10 (3/10 dvit., 0/4 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Ognjenas Dobričius 8, Duopas Reathas 7, Ognjenas Kuzmičius 6 (8 atk. kam.), Tayloras Rochestie 5.