Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Sankt Peterburgo „Zenit“ pratęsė Kauno „Žalgirio“ pralaimėjimų seriją Eurolygoje iki penkių. Rungtynių kontrolę nuo pirmųjų minučių perėmę Xavi Pascualio auklėtiniai 83:75 įveikė šeimininkus.

Fotogalerija

Svečiai nuostabiai atakavo iš toli, pataikę 12 tritaškių iš 23 (52,2 proc.). Tuo metu Martino Schillerio auklėtiniai realizavo 7 tritaškius iš 18 (38,9 proc.).

Kauniečių gretose produktyviausiai rungtyniavo Marius Grigonis – 18 taškų (1/3 dvit., 4/4 trit., 4/4 baud.), 3 rezultatyvūs perdavimai ir 22 naudingumo balai per 30 minučių.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių individualų pasirodymą mače su Rusijos klubu.

Marius Grigonis – 9 balai
30 min., 18 tšk. (1/3 dvit., 4/4 trit., 4/4 baud.), 3 rez. perd., 1 kld., 4 išpr. praž., 22 naud. balai.

Nuotr. BNS

Pirmajame kėlinyje Grigonis buvo atkirstas nuo komandos, tačiau antrajame užsikūrė ir jo tritaškiai neleido dar labiau pabėgti varžovams. Marius šį sezoną tiesiog nuostabiai realizuoja metimus ir yra šalia elitinio 50-40-90 klubo. Tiesa, kai Grigonis taip solidžiai realizuoja metimus, norėtųsi, kad jų per rungtynes išmestų bent po 10, o šio skaičiaus lietuvis nepasiekia jau ketvirtą kartą paeiliui, bet čia, galbūt, ir trenerio darbas, kuris turi sukurti daugiau situacijų savo lyderiui. Gynyboje sykį žalgirietis lengvai praleido Austiną Hollinsą, kuris pelnė taškus iš po krepšio, nors „Žalgiris“ dar turėjo pražangų iki bonuso, bet bendrai – Marius buvo didžiausias šviesulys ketvirtadienį.

Joffrey Lauvergne'as – 8 balai
23 min., 17 tšk. (7/9 dvit., 1/2 trit.), 8 atk. kam., 3 kld., 19 naud. balų.

Nuotr. BNS

Solidžios prancūzo rungtynės. Lauvergne'as statistiškai sužaidė geriausias savo rungtynes šį sezoną, pagerindamas rezultatyvumo (17) ir naudingumo rekordus (19), o taip pat realizavo ir pirmąjį tritaškį. Joffrey užtikrintai realizavo metimus ir buvo ypatingai naudingas pirmoje mačo dalyje, kuomet „Žalgirio“ perimetro krepšininkai strigo varžovų gynybos gniaužtuose. Tiesa, komandinėje gynyboje toliau pasitaiko klaidų, o jau tendencija tampa, kad bent kartą dvikovoje Lauvergne'as prašoka savo tiesioginį oponentą, bandydamas perimti kamuolį ir tai kainuoja lengvus taškus.

Augustine'as Rubitas – 8 balai
17 min., 12 tšk. (5/6 dvit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 18 naud. balų.

3/7

Dar vienas labai efektyvus Rubito pasirodymas. Amerikietis turi platų judesių arsenalą ir varžovus iš centro pozicijos baudžia ne tik pikenpopais, bet ir žaidimu nugara į krepšį, gebėdamas atakas užbaigti puskabliais. Gynyboje Augustine'ui sunkiau – Alexas Poythressas kovojant dėl kamuolių jį apšokinėjo, o taip pat kelis sykius varžovai, kai amerikietis ateidavo į pagalbą, gerai nusimesdavo kamuolį ir Rubitas nebespėdavo grįžti ir užsiimti geros pozicijos.

Nigelas Hayesas – 7 balai
21 min., 9 tšk. (1/1 dvit., 1/1 trit., 4/6 baud.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 5 išpr. praž., 14 naud. balų.

Nuotr. BNS

Iki ketvirtojo kėlinio Hayesas „Žalgiriui“ darė daugiau žalos, nei naudos – puolime amerikietis buvo tuščias, o gynyboje ne tik, kad jam reikėjo pagalbos prieš Willą Thomasą, bet porą kartų buvo pralaimėtos mikrodvikovos Andrejui Zubkovui. Lemiamame ketvirtyje įvyko Nigelo renesansas, inicijavęs žalgiriečių spurtą – puolėjas realizavo tritaškį, sėkmingai prasiveržė bei sulėtintais judesiais sugebėjo kelis kartus išprovokuoti oponentų pražangas.

Paulius Jankūnas – 5 balai
13 min., 6 tšk. (3/3 dvit., 0/1 trit.), 5 atk. kam., 7 naud. balai.

Nuotr. BNS

Trečią kartą paeiliui Jankūnas mačą pradėjo starto penkete, tačiau, kaip ir rungtynėse Milane prieš Zachą LeDay, taip ir dabar prieš Thomasą kapitonui sėkmingai apsiginti nepavyko. Thomaso žaidimas nugara į krepšį varė į neviltį kapitoną, kuris bandė apsiginti be pagalbų. Puolime Paulius rado savo vietą ir 6 taškus surinko gudrumu – laiku pasiprašydamas perdavimo arba antruoju šansu.

Rokas Jokubaitis – 4,5 balo
21 min., 4 tšk. (2/5 dvit., 0/2 trit.), 1 rez. perd., 1 kld., -1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Ketvirtajame kėlinyje Jokubaitis šiek tiek pasikėlė savo akcijas dviem metimais iš vidutinio nuotolio, tačiau, žiūrint bendrai, mačas 20-mečiui nesusiklostė. Įžaidėjas atrodė sutrikęs prieš varžovų parodytą fiziškumą ir ne retai perlaikydavo kamuolį. Nors porą sykių Rokas per giliai atėjo į pagalbą komandos draugui, verta pagirti jį už darbą asmeninėje gynyboje, nuo galinės linijos prižiūrint Billy Baroną.

Thomasas Walkupas – 4 balai
19 min., 5 tšk. (1/6 dvit., 1/3 trit.), 4 rez. perd., 2 kld., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Labai blankios pagrindinio „Žalgirio“ atakų organizatoriaus rungtynės. Walkupas realizavo vos 2 metimus iš 9 ir pozicinėse atakose atrodė sunkiai, dažnai perlaikydamas kamuolį bei pasirinkdamas blogus sprendimus, atakuojant krepšį. Taip pat Thomasas kartą savoje aikštelės pusėje prarado kamuolį prieš Keviną Pangosą, kurio vizitinė kortelė tikrai nėra gynyba.

Lukas Lekavičius – 4 balai
21 min., 2 tšk. (1/4 dvit., 0/1 trit.), 2 rez. perd., 2 kld., -1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Dar vienas aikštėje išnykęs „Žalgirio“ perimetro krepšininkas. Lukas aikštėje praleido 21 minutę, tačiau buvo pastebimas tik netiksliais metimais ir, jei Milane Lekavičius buvo pagrindinis žmogus, išjudinęs žalgiriečių puolimą, šį kartą nematėme nieko panašaus.

Steve'as Vasturia – 3 balai
15 min., 0 tšk. (0/3 dvit., 0/1 trit.), 3 atk. kam., 1 rez. perd., -4 naud. balai.

Nuotr. BNS

Mačo pradžioje Vasturia nespėjo išlįsti iš varžovų užtvaros ir tai kainavo Hollinso tritaškį, o ir šiaip, tai jau ne pirmas kartas, kuomet jo prižiūrimas žmogus savoje aikštės pusėje surengia solo pasirodymą. Puolime taip pat Steve'as niekuo neišsiskyrė ir tai buvo jau penktas mačas per 11 rungtynių, kuomet žalgirietis nesurenka nė 1 naudingumo balo.

Artūras Milaknis – 2 balai
13 min., 2 tšk. (0/3 trit., 2/2 baud.), 1 per. kam., -1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Tęsiasi tragiška Artūro atkarpa – 1 iš 10 tritaškių per ketverias pastarąsias rungtynes. Pramesti metimai ketvirtadienio vakarą nebuvo blogiausias dalykas – Milaknis dukart prasižengė prieš iš toli atakavusius oponentus (K.C. Riversas dar ir pataikė tritaškį su pražanga), o taip pat neatrodė užtikrintai komandinėje gynyboje.

Martinas Gebenas aikštėje išbuvo pusseptintos minutės ir per ją spėjo atlikti rezultatyvų perdavimą ir prasižengti. Jo pasirodymo objektyviai įvertinti negalime, tačiau per trumpą laiką centras spėjo sykį neatsitverti varžovo kovoje dėl kamuolio, o taip pat pikenrole jį sau už nugaros paliko Pangosas.

Atrinkti (0) Visi (33)
zarplatu
bandyt reik Lukosiuna vietoj Milo, jei jis ginas geriau ir ne prasciau meta tritaskius, tai nematau kodel ne. Gal Milo rotacija jau 11-12 zmogus
2020-11-27
+1
Nelieciamieji
po 5 itin panasiu pralaimejimu is eiles nori nenori prasosi klausimas kas kaltas del tokios skausmingos ir uzsitesusios serijos ? nesu linkes matyti tik juoda ar balta todel mano atsakymas i si klausima butu nelieciajumu nera
2020-11-27
+1
Atletas
Kas cia per vertinimai ekspertai? Grigonis gynyboje is pagrindiniu zaidejau, daugiausiai darantis klaidu ir dedantis maziausiai pastangu ir nesugebantis tinkamai apsiginti (as neskaitau tokiu "gynybininku" kaip Vasturia, Milaknis). Jei puolime vertinimas 9, tai gynyboje 2! Bendras 6
2020-11-27
+1
panasu kad 5 ties pergaliu sk. gali likt iki sezono galo. ir idomu, kaip jie rasosi kontraktus, kad neturi jokiu, galimybiu sezono eigoj ju nutraukt?? logiskai mastant senai jankuna, miniotu buciau pakeites.
50centu
Jokubaiti, kiek ten baranku susirinke esat is eiles, uzteks pirstuku parodyt i kamera? :D
Zy
Grigonis ir Grigonis. mano nuomone grigonis rupinasi savo statistika. vietoj aleyopo lovergne jis visada meta vietoj dvieju garantuotu tasku papasavos lovergne. kitas dalykas jis skyle ginyboje. jis nesigina ir vienintele jo ginyba vaidyba. na aisku jis puolime tikrai labai geras ir naudingas bet kartais jo sprendimai savanaudiski. dauguma momentu kai zalgiris grizdavo i rungtynes paskutines keles rungtynes zal atsilisinedavo butent tada kai grigas sededavo. labai pasiputes grigas pasidare. tikrai dar anksti apie save taip gerai galvoti. gaila Zalgirio skaudu ziureti bet kiekvienos rungtynes vis blogesnes. tikiuosi kitas grajus bus geresnis.
2020-11-27
+6
Linas
Pastebėjau ir aš, kad kartais Grigonis pritingi.