Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Pirmojo Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) etapo atsakomojoje dvikovoje pergalę iškovojo Šiaulių „Šiauliai“.

Daugiausia pataiko: Justas Furmanavičius

Antano Sireikos auklėtiniai namuose 79:65 (22:19, 21:16, 18:16, 18:14) įveikė NKL lygoje rungtyniaujančią Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ ekipą ir žengė į antrąjį KMT etapą.

Pirmąją tarpusavio dvikovą Klaipėdoje, kuri įvyko spalio 27-ąją, sensacingai 87:82 laimėjo Simono Serapino auklėtiniai ir prieš šiandienos dvikovą turėjo 5 taškų pranašumą.

„Šiaulių“ klubas atsakomąją dvikovą laimėjo 14 taškų persvara. Bendras dvejų rungtynių rezultatas – 161:152.

Sireikos auklėtiniai antrajame KMT etape ginklus surems prieš Alytaus „Dzūkiją“, kuri dvejų rungtynių serijoje įveikė „Šilutę“.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie po Andy Van Vlieto dvitaškio susikrovė ankstyvą 8 taškų persvarą (15:7). Per likusį pirmojo ketvirčio laiką klaipėdiečiams pavyko stabilizuoti situaciją ir po Mato Vaitkaus dvitaškio Serapino auklėtiniai kvėpavo varžovams į nugarą (19:20).

Antrojo kėlinio viduryje švieslentėje vis dar degė lygus rezultatas (31:31), tačiau 12:2 spurtavę šiauliečiai po Armino Urbučio dvitaškio susikrovė 10 taškų pranašumą (45:35).

Po ilgosios pertraukos ir Nojaus Mineikio tolimo šūvio „Neptūnas-Akvaservis“ vėl priartėjo iki 2 taškų (47:49), tačiau tendencingai sėkmingiau ketvirtį užbaigę „Šiauliai“ po Ernesto Jonkaus dvitaškio paskutinėmis sekundėmis atstatė savo ekipai dviženklę persvarą (61:51).

Likus 5 minutėms Vaitkus smeigė tritaškį ir sumažino bendrą dviejų mačų deficitą iki 4 taškų (53:62). Netrukus Urbutis surengė dvi atakas paeiliui, Gediminas Orelikas pridėjo dvitaškį ir likus 2 minutėms atstatė pusiau saugų 10 taškų pranašumą (77:62).

Per likusį laiką Serapino auklėtiniams sukurti stebuklo nepavyko ir šiauliečiai žengė į antrąjį KMT etapą.

„Šiaulius“ į pergalę vedė puikų pasirodymą surengęs Orelikas. Po traumos šį sezoną sugrįžęs puolėjas per 36 minutes pelnė 19 taškų (6/11 dvit., 2/6 trit., 1/1 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 24 naudingumo balus.

Jaunųjų klaipėdiečių nuo nesėkmės neišgelbėjo Dovydas Romančenko. Aukštaūgis per 30 minučių surinko 14 taškų (2/3 dvit., 3/3 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.

„Šiauliai“: Gediminas Orelikas 19 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Arminas Urbutis 16 (8/11 dvit.), Andy Van Vlietas 13 (8 atk. kam.), Martynas Varnas 10 (5 atk. kam.), Justas Furmanavičius 6, Elvaras Fridrikssonas 5 (9 rez. perd.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Dovydas Romančenko 14 (19 naud. bal.), Nojus Mineikis (1/5 trit., 13 atk. kam.) ir Gediminas Leščiauskas po 9, Gabrielius Mažeika, Matas Vaitkus ir Adomas Sidarevičius po 8.