Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Tritaškiais taškus rinkęs Jonas Mačiulis padėjo Atėnų AEK (5-0) komandai pratęsti pergalingą žygį Graikijos čempionate. Lietuvis realizavo 6 iš 8 tolimų metimų, o jo vedama ekipa namie 85:84 (24:26, 28:19, 15:16, 18:23) po dramatiškos kovos įveikė Salonikų PAOK (1-4).

GM: 3

Po Keitho Langfordo taiklių baudų AEK prasidėjus paskutinei minutei buvo priekyje 83:77, bet po to veteranas užsidirbo nesportinę pražangą. Malcolmas Griffinas iš pradžių įmetė baudas, paskui pridėjo dvitaškį ir svečiai priartėjo 81:83.

Po minutės pertraukėlės pražanga sustabdytas Nikos Zisis prametė baudas, bet AEK atkovojo kamuolį puolime. Nikos Rogavopoulos varžovo pražangą pavertė dviem taškais ir tuoj pat sulaukė Jermaine'o Love'o tritaškio, sumažinusio PAOK atsilikimą iki minimalaus – 84:85.

Prieš Mačiulį greitai buvo prasižengta, o prie baudų metimų linijos stojęs Lietuvos rinktinės puolėjas abu kartus atakavo netaikliai. Laimei, PAOK išpuoliui laiko nebeliko ir šeimininkai įsirašė penktąją pergalę iš tiek pat galimų.

Nuo suolo pakilęs Mačiulis surinko 18 taškų (0/3 dvit., 6/8 trit., 0/2 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 2 pražangas, 4 kartus prasižengė ir užfiksavo 11 balų naudingumą.

AEK: Jonas Mačiulis 18 (6/8 trit.), Keithas Langfordas 17 (3/12 metimai, 6 rez. perd.), Dimitris Mavroidis 11, Vladimiras Jankovičius ir Nikos Zisis – po 10.