Nuotr.: S.Čirba
Nuotr. S.Čirba

Pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį Regionų krepšinio lygoje („TOPsport–RKL“) sužaista 14 rungtynių. Centrinėse savaitės rungtynėse Kaune „Žalgiris-3“ (5-1) 90:54 (23:22, 29:15, 20:10, 18:7) sutriuškino Vilniaus „Ryto-MRU-VKM“ (2-2) jaunimą.

Pastarąsias dvi savaites saviizoliacijoje praleidę vilniečiai rimtą kovą šeimininkams davė pirmąsias 15 minučių. Pirmąjį kėlinį abi komandos pradėjo su didžiule energija, o po pirmosios rungtynių atkarpos žalgiriečiai pirmavo 23:22.

Po pertraukėlės Vytauto Pliaugos vadovaujami kauniečiai varžovams pasiūlė itin agresyvią gynybą ir pradėjo tolti. Sužaidus pusantro kėlinio „Žalgiris-3“ pirmavo 38:33, o ilsėtis į rūbines komandos išėjo šeimininkams jau įgijus solidų pranašumą – 52:37.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris-3“ dar labiau padidino intensyvumą gynyboje ir, pasinaudojęs „Ryto-MRU-VKM“ klaidomis, trečiąjį kėlinį užbaigė būdamas priekyje 72:47. Ketvirtasis rungtynių kėlinys tebuvo formalumas.

Agresyvi kauniečių gynyba išprovokavo net 29 sostinės krepšininkų klaidas („Žalgiris-3“ suklydo 16 kartų). Šeimininkai perėmė daugiau kamuolių (15-8) ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų 19-9.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė Martynas Tamulevičius (9 taškai, 7 atkovoti kamuoliai, 2 perimti kamuoliai, 17 naudingumo balų). Vilniaus klubo gretose išsiskyrė 16 taškų pelnęs, 9 kamuolius atkovojęs, 3 kamuolius perėmęs, 5 pražangas išprovokavęs ir 15 naudingumo balų surinkęs Vincentas Adomaitis.

„Pergalę lėmė nusiteikimas, – po pergalės kalbėjo žalgiriečių treneris Vytautas Pliauga. – Išėjome su labai gera energija ir stengėmės aikštelėje atidirbti. Į kiekvienas rungtynes stengiamės ateiti su tuo pačiu mentalitetu.

Bandome išlaikyti savo taisykles, rėmus, kaip tam tikrose situacijose improvizuoti, susiginti. Manau, tikrai galima sužaisti dar geriau. Reikia neatsipalaiduoti ir judėti į priekį. Visa „Žalgirio“ sistema yra kaip vienas kumštis. Mes vieni už kitus kovojame ir palaikome vienas kitą. Kalbant apie taškų skirtumą, visi žinojome varžovų situaciją, bet stengėmės nekreipti į tai dėmesio. Dirbame savo darbą ir stengiamės jį atlikti gerai.

„Esame po 2 savaičių saviizoliacijos, kai kurie žaidėjai ir dabar dar nėra grįžę, – sakė „Ryto-MRU-VKM“ treneris Gintautas Regina. – Labai gerai suprantu jaunimą, kuriam yra sunku po 2 savaičių pertraukos grįžti į žaidimą. Tai praktiškai tas pats, lyg iš naujo pradėti sezoną. Turime džiaugtis, kad mes grįžome ir jau žaidžiame, bandome kovoti. Gaila, kad dėl objektyvių priežasčių negalėjome pademonstruoti to žaidimo, kurį mes galime rodyti. Viso labo turėjome 3 treniruotes. Kai žaidėjai grįžta į aikštę po nuotolinių namų sąlygų treniruočių, tai labai stipriai kerta per visą kvėpavimo sistemą. Varžovai, žinodami, kad mums bus sunku ir mes greitai pavargsime, jie agresyviai gynėsi. Kada kardiosistema neparuošta, matai, kad žaidėjui aikštelėje trūksta deguonies, pasipila blogi sprendimai, klaidos ir visa tai yra pandemijos pasekmės.“

„Žalgiris-3“ „TOPsport–RKL“ B diviziono B grupėje tarp 10 komandų užima 3 vietą, o „Rytas-MRU-VKM“ yra penktas.

Itin dramatišką pergalę A divizione pasiekė Kėdainių sporto centras „Ateitis“ (5-5), išvykoje per pratęsimą 100:99 (21:25, 17:18, 25:22, 25:23, 12:11) įveikęs vienus iš čempionato lyderių Biržų KKSC (8-3).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 14 sekundžių Kėdainių ekipą taikliu dvitaškių į priekį išvedė Justinas Žirlys. Biržai surado savo atsakymą – Tadas Buinauskas likus 3 sekundėms sugebėjo išprovokuoti pražangą ir šaltakraujiškai realizavo abu baudos metimus – 88:88. Per likusį laiką Kėdainiai rezultatyvios atakos nesurezgė ir komandos santykius aiškinosi pratęsime.

Iki pratęsimo pabaigos likus 22 sekundėms Tomas Mackonis padidino „Biržų-KKSC“ persvarą iki 99:95. Likus 14 sek. Einoras Stankus rezultatą sumažino perpus. Pasitarimą surengę Biržų atstovai po minutės pertraukėlės skaudžiai prarado kamuolį – jį perėmęs Justinas Žirlys pelnė 2 taškus su pražanga. Per likusias 10 sek. Biržams suorganizuoti rezultatyvios atakos nepavyko ir Kėdainiai šventė itin dramatišką pergalę.

„Susirinko truputėlį daugiau žaidėjų, suėmėm save į rankas ir parodėme norą laimėti. Pergalė mums labai svarbi. Šį savaitgalį iškovojome abi pergales – norime pasigauti tą sėkmingą bangelę ir toliau eiti pergalingu keliu“, – kalbėjo 15 taškų surinkęs Laurynas Danielius.

Naudingiausiai Kėdainių gretose žaidė Žirlys (36 naud. bal.) ir Medas Kuprijanovas (33 naud. bal.).

Biržų komandoje tradiciškai išsiskyrė Darius Griškėnas (21 naud. bal.) ir Kipras Urbanavičius (20 naud. bal.).

„Ateitis“ „TOPsport–RKL“ A divizione tarp 16 komandų užima 5 vietą, o Biržų ekipa – 2-ąją.

4 pergalę iš eilės A divizione iškovojo „Raseiniai“ (7-2), namuose užtikrintai 95:76 (29:19, 24:24, 23:21, 19:12) įveikė turnyro lentelės kaimynę „Tauragę“ (6-3).

Gerą bangą pagavusių „Raseinių“ gretose naudingiausiai žaidė Gediminas Butkus (23 naud. bal.) ir Antanas Montrimavičius (21 naud. bal.). „Tauragėje“ Martynas Šeputis surinko 19, Gvidas Galinauskas – 18 naudingumo balų.

„Raseiniai“ A divizione užima 3, „Tauragė“ – 4 vietą.

Vienvaldė čempionato lyderė – Vilniaus „Rivile“ (9-2) – dar vieną užtikrintą pergalę pasiekė Panevėžyje, 107:77 sudorojusi „Bangenę-Aivera-R.Sargūno SG“ (2-9, 13 vieta).

Nugalėtojų gretose Karolis Brusokas surinko 30 naudingumo balų, Evaldas Rastenis – 20. Panevėžio gretose Marius Aleliūnas surinko 16, o Ernestas Žiaugra – 15 naudingumo balų.

Įdomu tai, kad šiose rungtynėse įvyko brolių Aleliūnų akistata. „Rivilei“ atstovaujantis 19-metis įžaidėjas Benas Aleliūnas per beveik 18 min. pelnė 10 taškų ir surinko 12 naudingumo balų. Tuo metu „Bangenės“ garbę ginantis 17-metis įžaidėjas Aleliūnas per 35 min. pelnė 18 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.