Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Lukoševičius
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Lukoševičius

Regionų krepšinio lygoje („TOPsport–RKL“) savaitgalį sužaista 10 rungtynių. „Kretinga“ (7-1) pasiekė dvi puikiais pergales – į lygos batalijas po 3 savaičių karantino sugrįžę Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai namuose 76:58 (22:20, 18:19, 17:9, 19:10) palaužė Vilniaus „Rivilę“ (9-3) ir išvykoje 105:98 (32:25, 25:32, 26:20, 22:21) įrodė pranašumą prieš Vytauto Didžiojo universiteto (VDU, 6-5) krepšininkus.

Skambios pergalės po karantino. „Kretingos“ ir „Rivilės“ rungtynėse po 2 kėlinių minimaliu skirtumu 40:39 pirmavo šeimininkai, kurie po didžiosios pertraukos dar labiau padidino apsukas ir trečiąjį kėlinį laimėjo 17:9. Paskutinėje rungtynių atkarpoje „Kretinga“ gynybos gniaužtų neatleido ir ketvirtį laimėjo 19:10.

Nugalėtojų gretose naudingiausias buvo įžaidėjas Domininkas Matutis (16 tšk., 4 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam., 6 išpr. praž., 25 naud. bal.).

Sostinės klube išsiskyrė įžaidėjas Evaldas Rastenis (8 tšk., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 5 išpr. praž., 16 naud. bal.).

„Visos šitos 3 savaitės mus labai išmušė iš ritmo. Didelė padėka treneriui, kuris tikėjo mumis ir mes šiandien atsidėkojome pergale prieš lyderius. Pradžioje mes „paleidome“ (varžovus, – autoriaus pastaba). Per minutės pertraukėlę treneris liepė nusiraminti, įsivažiuoti. Nuo suolo pakilę žaidėjai įnešė energijos, stabilizavome rungtynes. Po dviejų kėlinių užsikūrėme – per ilgąją pertrauką kapitonas davė šiokios tokios motyvacijos ir darėm savo žaidimą. Labai gerai „sustovėjome“ su aikštės gynyba. Kadangi mes žinome, kaip išnaudoti mūsų salę, ruošėme aikštės gynybą ir antroje rungtynių pusėje tikrai puikiai gynėmės ir praleidome mažai taškų“, – kalbėjo „Kretingos“ lengvasis kraštas Karolis Opulskis.

„Rungtynes pradėjome su gera energija. Gerai puolėme, buvome užsivedę, žinojome, kad varžovas yra turnyrinės lentelės viršuje ir gynyboje dažniausiai „stovi aikšte“. Pradžioje jie gal nebuvo pasiruošę mūsų greitam puolimui, bet po to gavome fiziškumo. Turbūt tai buvo didžiausia mūsų duobė. Varžovai gerai pataikė, ištampė mūsų gynybą. Vėliau išlyginome rezultatą, o nuo trečio kėlinio vėl buvo didelė duobė – visiškai negalėjome užpulti. Varžovų gynėjai puikiai vadovavo komandai (gynyboje, – autoriaus pastaba), tiek dideli žmonės užsiėmė geras padėtis. Žinojome, kad salė maža ir bus daug aikštė gynybos, bet gavome fiziškumo, į kurį neatsakėme“, – pripažino beveik 35 minutes rungtyniavęs „Rivilės“ krepšininkas Rastenis.

Techninių pražangų audra. Po mažiau nei paros Kaune vykusios rungtynės tarp VDU ir „Kretingos“ pasižymėjo ypatinga emocijų banga. Mačo teisėjai šiame mače išdalino net 6 technines pražangas – 4 VDU ir 2 „Kretingos“ krepšininkams.

Visų rungtynių metu vykusi atkakli kova, pasibaigusi svečių pergale, atnešė ne tik techninių pražangų jūrą, bet ir įspūdingus pasirodymus. „Kretingos“ vidurio puolėjas Rytis Zabita pelnė net 27 taškus (12/15 dvit.), atkovojo 17 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 46 naudingumo balus. Kretingiškiui iki geriausio sezono rezultato pakartojimo pritrūko vos 1 naudingumo balo.

VDU komandoje naudingiausias buvo gynėjas Aldas Gedeika (25 tšk., 5/9 trit., 4 atk. kam., 9 rez. perd., 5 išpr. praž., 28 naud. bal.).

Po 2 pergalių iš eilės „Kretingos“ krepšininkai su 7 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu „TOPsport–RKL“ A divizione užima 3 vietą.

Buvusių LKL žaidėjų akistata. Kaune savaitgalį įvyko buvusių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) žaidėjų akistata. Kauno r. „Omega“ (4-2) 81:78 (23:28, 23:25, 17:16, 18:9) palaužė Biržų KKSC (8-4).

„Omegoje“ 26 naudingumo balus surinko Tadas Klimavičius (11 tšk., 5/9 dvit., 13 atk. kam., 5 rez. perd., 3 išpr. praž.), 14 – Evaldas Dainys (13 tšk., 5/6 dvit., 3 atk. kam., 5 rez. perd., 6 išpr. praž.).

Biržų komandoje 18 naudingumo balų surinko Darius Griškėnas (14 tšk., 5/6 dvit., 3 atk. kam., 6 rez. perd.).

Rungtynėse komandos po dukart buvo nubaustos techninėmis pražangomis.

B diviziono savaitės rungtynės. „TOPsport–RKL“ B divizione intriguojančios rungtynės tarp Radviliškio ŠSPC (5-0) ir Pakruojo SC „Lygumų ŽŪB“ (4-2) akistata pasibaigė svečių iš Radviliškio pergale – 74:66 (19:24, 19:17, 17:13, 19:12).

Nugalėtojams 19 naudingumo balų surinko įžaidėjas Aivaras Kvedaravičius (16 tšk., 4/6 dvit., 6 atk. kam.).

Pakruojo gretose neeilinį pasirodymą ant parketo surengė vidurio puolėjas Aivaras Galkauskas (29 tšk., 8/10 dvit., 3/7 trit., 13 atk. kam., 6 rez. perd., 42 naud. bal.).

„Rungtynės buvo klampios, niekam nepavyko atitrūkti. Kelis kartus buvome išsiveržę (į priekį, – autoriaus pastaba), bet varžovai prisivijo ir teko kankintis iki galo. Sportinė forma – nieko gero, virusas siautėja, neišeina normaliai treniruotis, mažai rungtynių. Kitose rungtynėse susitiksime su grupės lyderiu „Jurbarku“, kurie irgi dar nepralaimėję ir demonstruoja gerą žaidimą. Žaisime namie, stengsimės iškovoti pergalę“, – sakė Radviliškio treneris Lukas Pipiras.

„Esame šiek tiek nusiminę, nes buvo tikrai gera ir lygi kova. Pabaigoje neišlaikėme fiziškumo ir jų pasiūlyto tempo. Jie turėjo šiek tiek didesnę rotaciją ir, manau, tai buvo jų pelnytos pergalės priežastis“, – kalbėjo Pakruojo klubo treneris Aurimas Andrušaitis.

Sezono rekordai. Savaitgalį pagerinta aibė „TOPsport–RKL“ sezono rekordų. Anykščių KKSC „Elmis“ (7-1) aukštaūgis Donatas Radžiūnas blokavo 7 metimus (visų laikų rekordas –10), o visa Anykščių komanda iš viso blokavo 12 varžovų metimų (visų laikų rekordas – 15). „Elmis“ komanda atkovojo net 62 kamuolius (visų laikų rekordas – 68). „Elmis“ taip pat atliko 37 rezultatyvius perdavimus (visų laikų rekordas – 42) bei užfiksavo 179 balų naudingumo koeficientą (visų laikų rekordas – 228).

Klaipėdos LCC sunkusis kraštas Tomas Butrimas pataikė visus mestus 11 dvitaškių (visų laikų rekordas – 16 iš 16). „Omegos“ gynėjas Tadas Sebežiovas realizavo 12 baudos metimų iš 15 (visų laikų rekordas – 17 taiklių baudos metimų). Sebežiovas taip pat išprovokavo 12 pražangų (visų laikų rekordas – 19). Jau minėtas „Kretingos“ lyderis Zabita pataikė 12 dvitaškių iš 15 (visų laikų rekordas – 17). Puikiai nuo baudų metimo linijos atakavo VDU krepšininkai – jie pataikė 19 iš 20 metimų (visų laikų rekordas – 21/21).