Nuotr.: Imago images – Scanpix
Nuotr. Imago images – Scanpix

Aštuntąją pergalę Europos taurėje iškovojo Manto Kalniečio ir Mindaugo Kuzminsko atstovauja Krasnodaro „Lokomotiv“ (8-2).

11
17
7
2

Jevgenijaus Pašutino auklėtiniai namuose 76:72 (18:16, 19:19, 17:15, 22:22) palaužė Monako „Basket“ (4-4) ekipos krepšininkus.

Nepaisant rungtynių baigties, jau prieš šį turą abi komandos buvo užsitikrinusios vietą kitame pirmenybių etape.

Kalnietis buvo vienas naudingiausių Krasnodaro ekipos krepšininkų ir per 27 minutes pelnė 14 taškų (4/6 dvit., 0/1 trit., 6/8 baud.), atkovojo bei prarado po 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

Kuzminskas per 22 minutes pelnė 5 taškus (1/2 dvit., 0/2 trit., 3/6 baud.), atkovojo 3 bei prarado 1 kamuolį ir surinko 3 naudingumo balus.

Likus 7 sekundėms pražanga sustabdytas Jordanas Crawfordas realizavo abi baudas ir padidino šeimininkų pranašumą iki 3 taškų (74:71) bei šansą išlyginti rezultatą turėjo Monako ekipos krepšininkai. Stanislavas Ilnickis panaudojo pražangų taktiką ir privertė Darralą Willisą stoti prie baudų metimo linijos.

Amerikietis pataikė pirmąją baudą, specialiai prametė antrąją ir atkovojo kamuolį puolime, tačiau suklydo bei Kalnietis taikliomis baudomis įtvirtino „Lokomotiv“ pergalę (76:72).

Prasidėjus ketvirtajam rungtynių kėliniui, po Kuzminsko taiklios baudos, „Loko“ susikrovė 7 taškų pranašumą (57:50), tačiau svečiai surengė spurtą 12:6 ir likus 3 minutėms po Dee Bosto tritaškio jau kvėpavo į „Lokomotiv“ nugaras (62:63).

Likus minutei Yohanas Chupas dvitaškiu priartino Monako ekipą iki 2 taškų (64:68), tačiau netrukus Willisas buvo nubaustas nesportine pražanga, Reggie Lynchas sumetė abi baudas, dar dvi pridėjo Kalnietis ir šeimininkai pabėgo per du metimus (69:64).

„Lokomotiv“: Jordanas Crawfordas 17, Mantas Kalnietis 14 (6/8 baud.), Reggie Lynchas 11 (7 atk. kam.), Willas Cummingsas (6 rez. perd.) ir Kevinas Hervey (1/6 dvit., 5 per. kam.) po 9, Vladislavas Emčemko 6.

„Monaco“: Dee Bostas 18 (4/8 trit.), Mathiasas Lessortas 14 (7 atk. kam.), Jaleelas O'Brienas 11, Darralas Willisas 8 (7 atk. kam.), Marcosas Knightas 6 (5 atk. kam.).