Nuotr.: Imago Images – Scanpix

Į naujuosius metus Kauno „Žalgiris“ (10-7) žengė pergalingai. Laikinosios sostinės krepšininkai pirmąjį Eurolygos ratą užbaigė dramatiška pergale.

Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 74:71 (12:14, 19:23, 23:11, 20:23) palaužė Berlyno ALBA krepšininkus (6-10).

Tai buvo penktoji „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje paeiliui ir kauniečiai pakartojo antrą ilgiausią laimėjimų seriją klubo istorijoje.

„Žalgiris“ daugiausiai Eurolygoje yra laimėjęs šešis kartus iš eilės, o tai padarė 2018-2019 metų sezone.

„Treneris buvo iškėlęs mini tikslą pirmajame rate iškovoti 9 pergales, o mes turime 10, – po mačo kalbėdamas su „Žalgiris TV“ sakė Marius Grigonis. – Tikrai buvo rungtynių, kurias galėjome pasiimti, pabaigus su 12 pergalių būtų labai gerai. Smagu ir taip, kaip yra.“

2020-2021 4

Kauno ekipai Berlyne tai buvo pirmoji pergalė per visą Eurolygos gyvavimo istoriją. Iki tol išvykoje „Žalgiris“ pralaimėjo visus 3 kartus.

„Labai džiaugiamės pergale. Sveikinu savo vyrukus. Jie nepasidavė pirmoje pusėje, ypač kai negalėjo pataikyti, tačiau atidirbo gynyboje. Kai negali įmesti, tai labai vargina, bet komanda tęsė darbus gynyboje ir parodė charakterį, – po rungtynių „Žalgiris TV“ kalbėjo 38-erių strategas. – Žinoma, ALBA labai gerai dirbo gynyboje. Pirmoje rungtynių pusėje buvo kritiškai svarbus momentas, kuomet priešininkai pirmavo 8-9 taškais, tačiau mes sugrįžome į rungtynes. Antroje pusėje išsprendėme problemas puolime ir pasidarė lengviau, tačiau rungtynes iki paskutinių sekundžių galėjo laimėti bet kuri ekipa.“

18
24
75%
3/4
2

Rungtynėse ALBA vertėsi be vyriausiojo trenerio Aito Garcia Reneseso. Savaitgalį 74-erių ispanui buvo nustatytas COVID-19 virusas. Vietoje jo komandai vadovavo Israelis Gonzalezas, kuris Reneseso asistentu dirba nuo 2017 metų.

Lemiamo ketvirčio pradžioje kauniečiai pirmavo 9 taškais (59:50), tačiau Vokietijos ekipa spurtavo 9:2 ir po Simone Fontecchio dėjimo likus 4 minutėms kvėpavo varžovams į nugaras (59:61).

Likus minutei Artūras Milaknis tritaškiu padidino svečių pranašumą iki 5 taškų, tačiau dvitaškiu su pražanga netrukus atsakęs Timas Schneideris priartino ALBA iki vieno metimo (68:70).

Marius Grigonis sumetė abi baudas (72:68), tačiau likus 4 minutėms Schneideris pelnė greitą tritaškį ir vėl sugrąžino vokiečių šansus (71:72).

Vis dėlto pražanga sustabdytas Grigonis šaltakraujiškai realizavo abu baudos metimus, Jaysono Grangerio tritaškis iš vidurio aikštės buvo netikslus ir kauniečiai šventė pergalę (74:71).

Naudingiausiai „Žalgirio“ gretose rungtyniavo Nigelas Hayesas. Po ilgosios pertraukos prabilęs amerikietis per 33 minutes pelnė 18 taškų (4/5 dvit., 3/4 trit., 1/1 baud.), atkovojo 6, perėmė 2 bei prarado 1 kamuolį, blokavo 2 metimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Pagal užfiksuotą naudingumą (24) Hayesas šioje statistinėje grafoje buvo per žingsnį nuo savo asmeninio rekordo pakartojimo, kuris yra 25 naudingumo balai.

Hayeso epizodai:

Antrajame kėlinyje ALBA surengė spurtą 10:0 ir po Luke‘o Sikmos tolimo metimo nutolo per 8 taškus. Netrukus Nielsas Giffey pridėjo dvitaškį ir šeimininkai susikrovė dviženklį pranašumą (35:25). Prieš ilgąją pertrauką žalgiriečiams po Thomaso Walkupo baudos metimo pavyko sumažinti skirtumą iki 6 taškų (31:37).

Trečiasis kėlinys paženklintas Schillerio auklėtinių renesansu, kurie spurtavo ir po Joffrey Lauvergne’o dėjimo iš viršaus rezultatas tapo lygus 43:43. Ketvirtį svečiai užbaigė mini spurtu 4:0 ir po Roko Jokubaičio metimo iš vidutinio nuotolio iniciatyvą laikė savo rankose (54:48).

Šeštosios pergalės iš eilės ir klubo rekordo pakartojimo „Žalgiris“ sieks sausio 8 dieną, kuomet namuose susitiks su Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“.

ALBA: Simone Fontecchio 14 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Nielsas Giffey (7 atk. kam.), Timas Schneideris (2/2 trit., 6 atk. kam.) ir Luke‘as Sikma (5 rez. perd.) po 11, Jaysonas Grangeris (5 rez. perd.) ir Maodo Lo po 9.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 18 (6 atk. kam., 4/5 dvit., 3/4 trit.), Joffrey Lauvergne‘as 16 (8/13 dvit., 7 atk. kam.), Marius Grigonis 12 (5 rez. perd.), Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) ir Rokas Jokubaitis po 6, Augustine'as Rubitas 5.