Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Joelis Embiidas surengė įspūdingą pasirodymą ir grąžino Filadelfijos „76ers“ (8-4) ekipą į pergalių kelią.

45
58
100%
13/13
80%
16/20

Doco Riverso auklėtiniai namuose per pratęsimą 137:134 (28:25, 27:38, 41:32, 24:25, 17:14) nukovė Majamio „Heat“ (4-5).

Embiidas per 39 minutes pelnė 45 taškus (16/20 dvit., 0/3 trit., 13/13 baud.), atkovojo 16 ir perėmė 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą bei 4 sykius suklydo.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Precious Achiuwa surinko 4 taškus iš eilės, o Tyleris Herro realizavo baudos metimą ir likus 30 sekundžių jau atrodė, kad pergalę švęs „Heat“ – Majamio klubas pirmavo 120:115.

Vis dėlto visai netrukus Isaiah Joe smeigė tritaškį, o Herro prarado kamuolį ir Filadelfijos ekipai liko 17 sekundžių išsigelbėti. Danny Greeno tritaškis tikslo nepasiekė ir iš karto po to jis atliko dar vieną tolimą metimą, tačiau šį bandymą blokavo Herro.

Atakos gelbėtoju tapo Embiidas, kuris realizavo dvitaškį ir rezultatą išlygino – 120:120. „Heat“ savo išpuoliui turėjo kiek daugiau nei 3 sekundes, bet Kelly Olynyko metimas tikslo nepasiekė.

Pratęsime mūšis ir toliau vyko taškas į tašką. Prasidėjus paskutinei minutei Greenas bei Achiuwa apsikeitė tiksliais metimais ir likus 44,6 sekundės „Heat“ pirmavo 132:131.

Jau kitoje atakoje Dakota Mathiasas smeigė tritaškį bei vėl išvedė „76ers“ į priekį – 134:132. Herro bandė atsakyti tritaškiu, bet jo metimas nebuvo tikslus, o šeimininkų pergalę įtvirtino Embiidas, kuris likus 8,9 sekundės realizavo abi mestas baudas (136:132).

Daugiausia pataiko: Jimmy Butler

„Turiu tikslą. Noriu laimėti titulą, tačiau to negaliu padaryti vienas“, – po pergalės sakė Embiidas.

„Gaila, nes mūsų vyrukai padarė daugiau nei pakankamai, kad galėtų laimėti, – teigė „Heat“ vyr. treneris Erikas Spoelstra. – Jie galėjo žaisti dar du pratęsimus. Pralaimėjimo priežastis nebuvo pastangų ar noro trūkumas. Svarbiausia buvo užbaigti atakas, kai to reikėjo.“

„Heat“ neišgelbėjo puikus Herro pasirodymas: 34 taškai (9/17 dvit., 3/9 trit., 7/8 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 1 blokas ir 6 klaidos.

Abi komandos šiąnakt buvo smarkiai nukraujavusius dėl to, jog nemažai krepšininkų yra atsidūrę saviizoliacijoje arba gydosi anksčiau patirtas traumas.

„Heat“ ekipai nepadėjo Jimmy Butleris, Bamas Adebayo, Goranas Dragičius, Meyersas Leonardas, Avery Bradley bei Kendrickas Nunnas.

„76ers“ vertėsi be Beno Simmonso, Tobiaso Harriso, Matisse‘o Thybulle‘o, Shake‘o Miltono, Furkano Korkmazo ir Setho Curry.

„76ers“: Joelis Embiidas 45 (16/20 dvit., 13/13 baud., 16 atk. kam.), Danny Greenas 29 (9/21 trit., 10 atk. kam.), Tyrese‘as Maxey (6/12 dvit., 1/6 trit., 8 rez. perd.) ir Mike‘as Scottas (4/12 trit.) po 16, Isaiah Joe 13 (4/10 trit.), Dwightas Howardas 10 (4/4 dvit., 8 atk. kam.).

„Heat“: Tyleris Herro 34 (9/17 dvit., 3/9 trit., 6 kld.), Duncanas Robinsonas 26 (6/14 trit.), Gabe‘as Vincentas 24 (5/8 dvit., 4/12 trit.), Precious Achiuwa 17 (7/10 dvit., 13 atk. kam.), Kelly Olynykas 15 (3/9 trit., 8 atk. kam.).