Nuotr.: AP-Scanpix
Nuotr. AP-Scanpix

Įspūdingas LeBrono Jameso sugrįžimas namo, nelemta Domanto Sabonio trauma, LaMelo Ballą pranokęs naujokas, dvi teisėjos rungtynėse – visa tai ir dar daugiau – sausio 26-osios NBA pulse.

Sausio 26-osios NBA pulsas

SVETINGI NAMAI. LeBronas grįžo į Klivlandą ir sužaidė rezultatyviausias rungtynes reguliariajame sezone nuo 2018-ųjų.

Karalius per 38 minutes surinko 46 taškus (12/15 dvit., 7/11 trit., 1/2 baudų), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 metimus. 21 tašką puolėjas pelnė per ketvirtąjį kėlinį.

LeBrono vedama Los Andželo „Lakers“ 115:108 įveikė „Cavaliers“ ir iškovojo jau 10-ąją pergalę išvykoje šį sezoną iš tiek pat galimų.

LIŪDNA SUKAKTIS. Antradienį, sausio 26-ąją, sueina vieneri metai po tragiškos Kobe Bryanto ir jo dukros Giannos žūties.

Žinodamas, jog ši diena bus itin jautri „Lakers“ organizacijos žmonėms, vyriausiasis Los Andželo klubo treneris Frankas Vogelis savo žaidėjams suteikė laisvą dieną.

„Tai ne ta diena, kurią prisimename maždaug kaip gimimo dieną. Tai diena, kuri yra kupina liūdesio“, – sakė Vogelis.

SUSTABDĖ. Domantas Sabonis galingai pradėjo mačą prieš Toronto "Raptors", tačiau jau pirmajame kėlinyje jį sustabdė kelio trauma.

Lietuvis pirmojo kėlinio pabaigoje susidūrė su Kyle'u Lowry ir vėliau aikštėje nepasirodė.

Po atlikto rentgeno paaiškėjo, kad krepšininkas rimtos traumos nepatyrė. Antradienį Saboniui bus atlikta daugiau tyrimų.

Per 11 minučių Sabonis spėjo pelnyti 11 taškų (1/3 dvit., 2/2 trit., 3/4 baudų), atkovoti 3 kamuolius, atlikti 2 rezultatyvius perdavimus, dukart suklysti ir sykį prasižengti.

Be lyderio likusi Indianos „Pacers“ vis tiek sugebėjo palaužti savo varžovus – 129:114.

NUTRŪKO. Nelemta Sabonio trauma sutrukdė pratęsti įspūdingą dvigubų dublių seriją, kuriuos jis rinko 16 rungtynių iš eilės. Tai buvo tiek lietuvio asmeninis rekordas, tiek ir „Pacers“ klubo geriausias rezultatas istorijoje.

Sabonis tapo šeštuoju krepšininku nuo ABA ir NBA lygų susijungimo, kuris sezoną pradėjo surinkdamas 15 dvigubų dublių paeiliui.

AUTSAIDERIŲ KIRTIS. Detroite susitiko Rytų konferencijos autsaiderė „Pistons“ su lydere Filadelfijos „76ers“, o netikėta pergale džiaugėsi šeimininkai – 119:104.

Abiem komandoms nepadėjo jų lyderiai – nugalėtojai vertėsi be kelio skausmus jaučiančio Derricko Rose'o, o „76ers“ dėl nugaros problemų neturėjo Joelio Embiido.

Deividas Sirvydis buvo registruotas rungtynėms, tačiau aikštėje nepasirodė.

PRANOKO. Orlando „Magic“ namuose 117:108 įveikė Šarlotės „Hornets“, o nugalėtojų naujokas Cole'as Anthony aikštėje pranoko varžovų pirmametį LaMelo Ballą.

15-uoju šaukimu pakviestas Anthony pelnė 21 tašką, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Šį sezoną 20-metis per 26 minutes pelno po 11 taškų, atkovoja po 4,6 kamuolio ir atlieka po 3,3 rezultatyvaus perdavimo.

LaMelo mačą baigė su 9 taškais (0/5 trit.), 2 atkovotais kamuoliais ir 4 rezultatyviais perdavimais.

ISTORIJA. Dvikova Orlande įeis į lygos istoriją – pirmą kartą rungtynėms teisėjavo dvi moterys.

KITU STILIUMI. Geriausią puolimą lygoje demonstruojanti Bruklino „Nets“ šį kartą laimėjo rungtynes pasitelkdama gynybą.

Nekrentant metimams Kevinui Durantui ir Kyrie Irvingui, „Nets“ tris kėlinius stipriai strigo puolime, tačiau lemiamą ketvirtį laimėjo 28:14 ir 98:85 palaužė Majamio „Heat“.

Nugalėtojams po 20 taškų pelnė Jamesas Hardenas (7/10 met.) ir Durantas (6/21 met.), Irvingas pridėjo 17 (6/17 met.).

„Galvoju, kad mūsų gynyba buvo gera visas rungtynes. Kai pradėjome pataikyti metimus, pabėgome, bet mūsų gynyba laimėjo šią dvikovą“, – teigė Durantas.

NEIŠGELBĖJO. Luka Dončičius surinko įspūdingą trigubą dublį, tačiau jo atstovaujama Dalaso „Mavericks“ vis tiek nusileido Denverio „Nuggets“ – 113:117.

Dončičius per 39 minutes pelnė 35 taškus (8/15 dvit., 3/8 trit., 10/10 baudų), atkovojo 11 kamuolių, atliko 16 rezultatyvių perdavimų, perėmė 4 kamuolius, blokavo 1 metimą ir penkis sykius suklydo.

Slovėnas sužaidė trečią mačą savo karjeroje, kuriame pelnė bent 35 taškus, atliko bent 15 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo bent 10 kamuolių. Jis yra vienintelis NBA istorijoje, kuris sužaidė daugiau nei vieną tokį mačą nesulaukus 22 metų.

IŠVARYTAS. Trečiajame kėlinyje Dalase iš aikštės buvo išvarytas „Nuggets“ lyderis Jamalas Murray, kuris ranka trenkė Timui Hardaway į tarpkojį. Murray spėjo surinkti 16 taškų.

GRĮŽO. Jasonas Tatumas 17 dienų nerungtyniavo dėl COVID-19 infekcijos, o sugrįžęs per 31 minutę pelnė 24 taškus ir padėjo Bostono „Celtics“ 119:103 įveikti Čikagos „Bulls“.

„Sunkiausia buvo psichologiškai. Nežinau, ar tai galima vadinti panika, bet jaudinausi dėl savo sugrįžimo į aikštę, nes skaičiau, jog daug žmonių dar kurį laiką būna stipriai paveikti“, – teigė Tatumas.

UŽPYLĖ. Stephas Curry pataikė 7 tritaškius iš 12 bandymų, o jo vedama „Golden State Warriors“ 130:108 sutriuškino Minesotos „Timberwolves“.

Iš viso Curry per 34 minutes įmetė 36 taškus (4/9 dvit., 7/12 trit., 7/8 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

TURKO BLYKSNIS. Jusufui Nurkičiui patyrus traumą, Portlando „Trail Blazers“ starto penketo centru tapo Enesas Kanteris, kuris surengė galingą pasirodymą mače su Oklahomos „Thunder“.

Turkas per 32 minutes pelnė 13 taškų (5/10 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 22 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Nepaisant to, namuose žaidusi „Blazers“ ekipa patyrė nesėkmę – 122:125.

Kanteris šį sezoną per 20 minučių pelno po 10,1 taško ir atkovoja po 10 kamuolių.