Nuotr.: zalgiris.lt

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko Eurolygos dvigubos savaitės užbaigti pergale – Martino Schillerio kariauna Vitorijoje 68:81 pripažino vietos „Baskonia“ krepšininkų pranašumą.

Fotogalerija

Kauniečius pražudė didelis klaidų skaičius – „Žalgiris“ prarado 20 kamuolių, prie kurių 12 kartų prisidėjo varžovai, perimdami kamuolį.

Naudingiausiai svečių gretose žaidė šalia dvigubo dublio buvęs Joffrey Lauvergne'as – 12 taškų, 9 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 21 naudingumo balas.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių individualius pasirodymus mūšyje Vitorijoje.

Thomasas Walkupas – 9 balai
28 min., 14 tšk. (4/5 dvit., 2/2 trit.), 4 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam., 4 kld., 20 naud. balų.

Nuotr. zalgiris.lt

Thomasas puikiai puolime pradėjo rungtynes ir greitai surinko 8 taškus. Vėliau krepšininkas, kaip ir visas „Žalgiris“, strigo varžovų gynybos gniaužtuose ir atliko kelis rizikingus perdavimus, pasibaigusius klaidomis. Vis dėlto mačo pabaigoje Walkupas meistriškai perėmė kamuolį iš Pierria Henry ir trumpam sugrąžino intrigą rungtynėse.

Joffrey Lauvergne'as – 8,5 balo
26 min., 12 tšk. (6/7 dvit., 0/1 baud.), 9 atk. kam., 4 rez. perd., 3 kld., 21 naud. balas.

Nuotr. Valencia Basket/Miguel Ángel Polo

Nepaisant Valensijoje aikštėje praleistos 31 minutės, Lauvergne'as Vitorijoje ant parketo demonstravo puikią energiją, kuri davė apčiuopiamos naudos. Prancūzas gerai kovėsi po krepšiais ir skaitydavo situacijas, kuomet varžovai ateidavo į pagalbą prieš jį. Tiesa, šeimininkams iš esmės pavyko eliminuoti kauniečių pikenrolą su Joffrey, o ir pats aukštaūgis kelis kartus tiesiog nesugraibė kamuolio.

Marius Grigonis – 7 balai
32 min., 17 tšk. (3/7 dvit., 2/6 trit., 5/5 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 3 kld., 5 išpr. praž., 15 naud. balų.

Marius viršijo savo pelnomų taškų vidurkį, tačiau negalime sakyti, jog mačas jam buvo geras. Didžioji dalis Grigonio taškų buvo pelnyti ketvirtajame kėlinyje, kai varžovai užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą, o prieš tai sekęs periodas gynėjui buvo labai sunkus – iš pradžių jis buvo visai atkirstas nuo komandos, aiškinosi su arbitrais, o vėliau nepataikė ir patogių metimų. Susikaupusį pyktį „Žalgirio“ lyderis išliejo įspūdingu dėjimu su pražanga. Gynyboje lietuvis taip pat turėjo problemų, kur dažnai kliuvo už užtvarų.

Nigelas Hayesas – 6 balai
28 min., 7 tšk. (2/3 dvit., 1/3 trit.), 2 atk. kam., 1 rez. perd., 1 blk., 6 naud. balai.

Nuotr. BNS

Hayesas jau pirmuoju metimu smeigė tritaškį ir pratęsė savo seriją, įmesdamas bent vieną tolimą metimą 15 rungtynėse paeiliui, tačiau tai gero vakaro amerikiečiui negarantavo. Gynyboje Nigelas tik sykį pražiopsojo Aleco Peterso įkirtimą, o vėliau žalgirietis pasižymėjo ir gražiu bloku, tačiau puolime jam trūko agresyvumo, ką parodo ir vos 2 atkovoti kamuoliai.

Artūras Milaknis – 5 balai
18 min., 6 tšk. (2/3 trit.), 1 kld., 2 naud. balai.

15
23
5
100%
2/2

Antrajame kėlinyje du Milaknio tritaškiai laikė žalgiriečius kovoje, tačiau gerą toną žaidimui po pertraukos galėjęs užduoti veterano tritaškis trečiojo kėlinio pradžioje skriejo pro šalį iš tobulos padėties. Vitorijoje kliuvo Artūro gynyba – antrajame kėlinyje lietuvis suvėlavo komandinėje gynyboje, o po pertraukos Rokas Giedraitis labai lengvai pro jį prasiveržė.

Paulius Jankūnas – 4 balai
13 min., 2 tšk. (0/2 dvit., 2/2 baud.), 4 atk. kam., 3 kld., 3 išpr. praž., 1 naud. balas.

Nuotr. D.Lukšta

Kaip diena ir naktis skirtingas kapitono mačas, lyginant su pasirodymu Valensijoje. Tik išėjęs ant parketo Jankūnas suklydo perduodant kamuolį high-low situacijoje, o vėliau sekė ir pražanga puolime, prašant kamuolio ant ūselio. Gynyboje krepšininkas irgi nespėjo su Petersu, o taip pat po pertraukos per giliai nuėjo į pagalbą, dėl ko Giedraitis nubaudė tritaškiu. Ką gero iš Pauliaus išvydome Vitorijoje, tai meistriškai išprovokuota Tado Sedekerskio pražanga, kurią pastarasis palydėjo ironiška šypsena.

Rokas Jokubaitis – 3 balai
22 min., 2 tšk. (1/3 dvit., 0/1 trit.), 2 atk. kam., 2 rez. perd., 1 kld., 0 naud. balų.

Nuotr. BNS

Irgi didelis kontrastas nuo pirmųjų savaitės rungtynių, kalbant apie puolimą. Vieninteliai Roko pelnyti taškai buvo tuomet, kai jis labai gražiai sau už nugaros paliko Tonye Jekiri, tačiau iki tol situacijose lietuvis dažnai perlaikydavo kamuolį ir nerasdavo tinkamo atakos tęsinio. Gynyboje Jokubaitis ir vėl neišvengė klaidų, o antrajame kėlinyje dėl jų Luca Vildoza per trumpą laiką surinko 8 taškus.

Augustine'as Rubitas – 2 balai
14 min., 2 tšk. (1/7 dvit.), 2 atk. kam., - 2 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta
„Žalgiriui“ rungtynėse labai trūko atsarginių indėlio ir Augustine'as buvo ne išimtis. Amerikietis du kartus buvo apdovanotas blokais, o kai kurie jo metimai atrodė skuboti. Keista, jog tris tritaškius Valensijoje įsūdęs Rubitas, Vitorijoje, būdamas laisvas ant perimetro, net nežiūrėjo į krepšį.

Lukas Lekavičius – 2 balai
15 min., 2 tšk. (1/3 dvit., 0/1 trit.), 1 rez. perd., 4 kld., -4 naud. balai.

Lukas išgyvena žaidybinę krizę ir sužaidė trečią prastą mačą paeiliui, o jo veiksmuose atsirado jam nebūdingas neužtikrintumas. Pavyzdžiui, tik įėjus į aikštelę, jo perdavimas atrodė labai neužtikrintas, o floateris taip pat vos lietė lanką. Rungtynių pabaigoje Lekavičius dar galėjo sugrąžinti intrigą, tačiau jo mestas tritaškis skriejo pro šalį.

Martinas Gebenas aikštėje praleido vos kiek daugiau nei 3 minutes, bet čia atrodo buvo tas mačas, kuomet lietuvis galėjo nukirpti daugiau žaidimo laiko nuo blankiai rungtyniavusio Rubito. Martinas per labai trumpą laiką pelnė 4 taškus, atkovojo 2 kamuolius ir surinko 6 naudingumo balus.
Atrinkti (0) Visi (4)
Vakar gerai Basconia uždarė prasiveržimus į baudos aikštę. Pralaimėjimas vėl nustumė mus už top8 komforto zonos, bet kaip prognozavau po 1 rato, tai viskas išlieka: dėl 7-8 vietų kalsimės su Efes ir Fene. O Valensija paslydo, tas gerai. Kas liečia mūsų keletą pastarųjų grajų, tai man stringa Milo laikas aikštėj. Kažkur arti 20min? Tikrai per daug. Mūsų gynyboj visi eina, atakuoja per jį ir tas pasiteisina super. O būdamas aikštėj Milas virš 4min jau neatidirba puolime kaip buvo prie Šaro kada jis bėgdavo pro galą ištisai. Suprantu, kad rotacijoj trūksta Garino, bet Milo tiek laikyti aikštėj yra minusas. Norint patekt į top8 privalu nukalt Efes arba Fene. Alba ir Asvel dabar daug geresni, todėl laimėt 4-5 grajus iš likusių bus labai sunku.
2021-01-30
Milas yra skylė gynyboje, bet Giedraitis yra dar didesnė skylė didžiulis trantas gynyboje kuris tik stumia varžovus ir per visas rungtynes jam turėjo but sušvilpta 9+ pražangos, bet žaidė 35min.
2021-01-30
+2
1 Kėlinys 9:21 Henry žingsniai 9:16 Fall žingsniai 9:04 Fall pražanga (Fall pirma neužskaityta) 9:03 Fall arba Lauvergne techninė 9:03 Baskonia treneriui įspejimas(techninė) 8:58 Sedekerskis žingsniai 8:26 Polonara pražanga (be skrupulų, atrodo žinodamas, kad nebus švilpiama stumia varžova į nugara) (Polonara pirma neužskaityta) 7:50 Jekiri stumia Grigonį į nugarą lyg primindamas kieno yra teisėjai ir tai, kad jo nugara nesaugi. (Jekiri pirma neužskaityta) 7:47 Teisėjai tiesiog sugeneruoja(išburia) Lauvergne užribį, aiškiai matosi, kad kamuolį išmetė ir pagavo aikštėje abu žaidėjai. 7:38 Polonara primena Walkupui kas gali stumdyti į nugara nebaudžiamas. (Polonara antra neužskaityta) 7:33 Jekiri sukuria naują legalų būdą pastatyti užtvarą - šokinėjanti užtvara. (Jekiri antra neužskaityta) 7:16 Hayes sužingsniuoja 7:14 Atrodo lyg ir Milaknis sužingsniuoja 6:55 Jekiri žingsniuoja 6:52 Neįmanoma pamatyt ar Giedraitis žingsniuoja 6:42 Jekiri rodo aiškias perdėtas emocijas (techninė?) 6:26 Polonara vėl stumia žaidėją į nugara. (Polonara trečia neužskaityta) 5:32 Polonara vėl prasiženginėja (išsirinkit sau labiausiai patikusia pražangą) (Polonara ketvirta neužskaityta pražanga per 3:34!!!) 5:28 Jekiri žingsniuoja su Turkish Airlines Euroleague į mėnulį. 5:03 Lauvergne žigsniai prie 3 taškų linijos. 3:51 Giedraitis stumia Grigonį į nugarą. (Giedraičio pirma neužskaityta) 3:18 Jei tai būtų CSKA prieš žalgirį ir P.Henry būtų Grigonis, o Grigonis būtų M.James tai Grigonis sedėtu su pražanga nes kiša pirštus kur nereikia. 2:36 Grigonis žingsniuoja. 0:40 A.Peters stumia Rubitą. (Peters pirma neužskaityta) 0:32:0 Prieš verždamasis Henry sužingsniuoja. 0:2.8 Pražangų maratonas prieš Rubitą. 2 Kėlinys 9:29 Jekiri judanti užtvara (Jekiri trečia neužskaityta) 8:17 Sedekerskis travel 6:40 Walkup pražanga (Pirma Walkup neužskaityta) 6:35 Diop judanti užtvara (pirma neužskaityta) 6:30 Peters 3 sekundės puolime 5:40 Jekiri žingsniai 4:58 Giedraitis padeda padnoške paskutine akimirka Walkupui (Giedraičio antra nesušvilpta) 3:42 Giedraičio žingsniai 3:33 6 žingsniu rečitalis iš Lukos Vildozos 2:15 Diop užtvara juda kaip tetrio kaladelės (Diop antra neužskaityta) 1:45 Diop stumia kita žaidėją(Diop trečia neužskaityta) 0:55.9 Henry prasižengia 0:12 Nemanau, kad tas blokas buvo švarus. 9/10 atveju švilpia už kontaktą į ranką. 9:30 Jekiri šuoliukas(žingsniai) 8:58 Giedraičio pražanga neišsilaisvinus po užtvara iš desperacijos stumiant Lauvergne (Giedraičiui trečia nesušvilpta) 8:28 henry tiesiog flopina kaip cirko klounas 8:12 Giedraitis stumia Grigonį ore į šoną metimo metu (Ketvirta nesušvilpta Giedraičiui pražanga) 7:53 Jekiri užtvara įgauna naujų transformacijų - dabar ji sukiojasi kaip skalbiniai skalbyklėje. (Jekiri ketvirta pražanga neužskaityta) 6:58 Aiškiai nesportinė Henry pražanga - užšokimas iš galo ant kito žaidėjo lyg jam būtų 4-i metai - teisėjai švilpia paprastą ir net neperžiūri 6:39 Labai sunkiai pastebimi Giedraičio žingsniai (kad pastebėti reikia žiūrėti video kadras į kadrą) 6:18 Grigonio žingsniai 5:29 Polonaros žingsniai 5:15 Jei Milaknis lietė ranka - tai nesportinė pražanga Milakniui 4:43 Vildoza žingsniuoja 4:38 Vildoza žingsniuoja 4:34 Diop žingsniuoja 4:33 Dragičius vos vos žingsniuoja (reikia stebėti atramine koja, ji šiek tiek pajuda į priekį prieš išmetant kamuolį) 4:25 Diop žingsniuoja 4:24 Žaidėjas gaves kamuolį iš Diop žingsniuoja 4:21 Abejotina Milaknio pražanga 3:44 Rubito pražanga (gal nesportinė?) 3:22-3:21 Vildozos žingsniai 3:11 Diop prasižengia prieš Jokūbaitį( Diop trečia nesušvilpta pražanga) 2:29 Abu žaidėjai iššoka tuo pačiu metu, nuspręsti, kad kažkuris šoko per anksti neįmanoma net su peržiūra, teisėjų sufabrikuotas epizodas. 1:36 Diop "cilindre" neiškėlęs rankų "blokuoja" Jokūbaitį su viso kūno kontaktu (Ketvirta nešvilpta pražanga Diop\'ui) 0:57 Giedraičiui pražanga (penkta Giedraičiui nesušvilpta pražanga - jis vis dar yra labai blogas gynejas, tiesiog teisėjai jam leido daryti viską šį vakarą) 0:54-0:47 Vildozos žingsnius po pasaulį palieku skaičiuoti jums. 0:23 Giedraičio pražanga prieš Rubit (šešta nesušvilpta pražanga Giedraičiui) 3 kėliniai: Žalgirio pražangos: 3(dvi galimai nesportinės) Baskonia pražangos: 25(iš jų bent viena nesportinė aiškiai) visiškai dominuoja stumimai į nugarą, tas pats buvo daug atveju su Valencia, ar tai sutapimas? Žalgirio žingsniai: 5 Baskonia žingsniai: 21 - turbūt 15-18 iš 21 tai trypčiojimas gavus kamuolį atkeliant atraminę koją Teisėjų visiškai nelogiški sprendimai: 2: 1. "Outas Lauvergne", 2. "Lekavičius iššoko prieš išmetus kamuolį ginče".