Nuotr. BNS

Po dviejų kėlinių nuo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (8-11) atsilikę Kauno „Žalgirio“ (15-2) krepšininkai susiėmė po ilgosios pertraukos ir pratęsė pergalių seriją Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe – LKL“).

26
36
89%
8/9
67%
4/6

Martino Schillerio auklėtiniai antradienį namie 95:76 (19:22, 23:26, 30:19, 23:9) susitvarkė su svečiais iš Aukštaitijos. Tai buvo trečioji iš eilės „Žalgirio“ pergalė nacionalinėse pirmenybėse.

Dėl kaklo skausmų leidę pailsėti Joffrey Lauvergne’ui, dėl koronaviruso nerungtyniaujant Lukui Lekavičiui bei nežaidžiant Steve’ui Vasturiai, „Žalgiris“ trečiajame kėlinyje prarado ir Artūrą Milaknį, kuris po susidūrimo su varžovu susiėmė už peties ir daugiau į aikštę nebegrįžo.

Nesibaigus ketvirčiui, jis išėjo į rūbinę.

Snaiperiui nustatytas peties sumušimas, trečiadienį bus atliekami išsamesni tyrimai. Petį jis buvo susimušęs ir prieš porą savaičių Valensijoje.

Dar trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ dėl penkių asmeninių pražangų prarado ir Nigelą Hayesą, tačiau likę mažesne rotacija, kauniečiai susiėmė ir perlaužė rungtynes.

Dar ketvirčio viduryje atsilikę 50:57, kauniečiai spurtavo 7:0 ir išlygino rezultatą.

Ketvirto kėlinio pradžioje Marekas Blaževičius pelnė 6 taškus be atsako, Rokas Jokubaitis pridėjo du taiklius baudų metimus ir „Žalgiris“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 80:69.

„Žalgiris“ paskutiniame ketvirtyje vienu metu žaidė penketu, kuriame buvo Thomasas Walkupas, Rokas Jokubaitis, Karolis Lukošiūnas, Marius Grigonis ir Augustine'as Rubitas.

„Žalgiriui“ antroje mačo dalyje 20 taškų pelnęs Grigonis iš viso surinko 26 taškus (3/7 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 26 (3/7 dvit., 4/6 trit., 8/9 baud., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 36 naud. balai), Martinas Gebenas 15 (7/8 dvit.), Thomasas Walkupas (3/8 dvit., 8 atk. kam., 11 rez. perd., 26 naud.), Nigelas Hayesas (2/2 trit.), Augustine'as Rubitas (5 atk. kam., 3 blok.) po 10, Marekas Blaževičius 9 (4/4 dvit.), Rokas Jokubaitis 7 (7 rez. perd.).

„Pieno žvaigždės“: Jahennsas Manigat 16 (4/7 trit., 4 rez. perd.), Branko Mirkovičius (5/6 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Karolis Giedraitis (2/3 trit.) po 14, Danielis Amigo 10 (4/6 dvit.), Tomas Lekūnas 9, Andreja Milutinovičius 7 (3 per. kam.).