Nuotr.: TASS-Scanpix
Nuotr. TASS-Scanpix

Pergalę Vieningoje lygoje (VTB) iškovojo Ado Juškevičiaus ir Eigirdo Žukausko atstovaujama Permės „Parma“ (7-8).

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 85:72 (18:26, 14:21, 29:11, 24:11) nugalėjo Talino „Kalev“ (3-12) krepšininkus.

Permės ekipą į pergalę vedė Juškevičius. Dvikovą starto penkete pradėjęs lietuvis per 29,5 minutės pelnė 24 taškus (0/1 dvit., 5/5 trit., 9/9 baud.), atkovojo 2 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 25 naudingumo balus.

Kitas „Parmai“ atstovaujantis lietuvis Žukauskas rungtynes taip pat pradėjo nuo pradžių ir per 30 minučių pelnė 10 taškų (2/4 dvit., 1/5 trit., 3/3 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 14 naudingumo balų.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie po dviejų kėlinių turėjo 15 taškų pranašumą (47:32), tačiau rusai surengė įspūdingą spurtą 26:7 ir po Mareko Mejerio dėjimo iš viršaus trečiojo kėlinio pabaigoje pirmavo 5 taškais (61:55).

Lemiamą ketvirtį „Parma“ pradėjo 9 taškais be atsako ir po Maksimo Grigorijevo tolimo šūvio įgijo 12 taškų pranašumą (70:58), kurį sugebėjo išlaikyti iki rungtynių pabaigos.

Nugalėję „Kalev“ Maksvyčio auklėtiniai VTB turnyrinėje lentelėje pakilo į aštuntąją vietą ir aplenkė Saratovo „Avtodor“ (7-9). Tuo metu Estijos klubas su 3 pergalėmis per 15 rungtynių žengia priešpaskutinis, dvyliktas.

„Kalev“: Marcusas Keene'as 25 (6/8 dvit., 7 kl.), Kregoras Hermetas 11, Janari Joesaaras 8.

„Parma“: Adas Juškevičius 24 (5/5 trit., 9/9 baud.), Borisas Savovičius 13, Mareks Mejeris (9 atk. kam.) ir Eigirdas Žukauskas po 10.