Kauno „Žalgiris“ apgynė Karaliaus Mindaugo taurės čempionų titulą ir iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.

Martino Schillerio auklėtiniai Panevėžyje 76:69 (19:8, 18:20, 21:13, 18:28) pranoko vietos „Lietkabelį“ ir antrus metus paeiliui tapo turnyro čempionais.

„Žalgiriui“ tai buvo ketvirtasis KMT trofėjus klubo istorijoje. Tuo metu Schilleriui tai buvo pirmasis trofėjus per jo vyriausiojo trenerio karjerą Europoje.

„Man tai reiškia labai daug, – po triumfo sakė Kauno komandos vairininkas. – Labai keista, jog nebuvo fanų, nes dabar laimėjome, paspaudėme rankas ir viskas, nebuvo jokios emocijos. Žinau, jog mūsų klubas laimi daug titulų ir buvome favoritai, tačiau laimėti nebuvo lengva, todėl esu labai laimingas.“

Žalgiriečiai iniciatyvą perėmė nuo pirmųjų minučių. Thomasas Walkupas surinko 4 taškus paeiliui, Joffrey Lauvergne‘as bei Nigelas Hayesas pelnė taškus iš po krepšio, Rokas Jokubaitis smeigė tritaškį ir „Žalgirio“ persvara tapo dviženklė – 15:4.

„Mano manymu, rungtynes pralaimėjome per pirmąjį ketvirtį, kada suklydome net devynis kartus ir puolime nepildėme savo plano, – po pralaimėto finalo kalbėjo Nenadas Čanakas. – Jeigu žinočiau, kodėl tiek klydome, būčiau sustabdęs visa tai. Negalėčiau pasakyti, jog tos klaidos buvo „Žalgirio“ agresijos rezultatas, nes kartais mes suklydome kaip darželinukai.“

Šaltą dušą gavęs „Lietkabelis“ bandė stabilizuoti situaciją, bet antrojo kėlinio pabaigoje Lauvergne‘as pelnė taškus su pražanga ir kauniečiai įgijo 14 taškų pranašumą – 37:23.

18
31
8
5

Vis tik „Lietkabelis“ dar prieš ilgąją pertrauką sumažino deficitą (28:37), o visiškai atkuto trečiajame kėlinyje. Margiris Normantas atseikėjo tritaškį, Gytis Masiulis pridėjo dvitaškį ir panevėžiečių deficitas sumenko iki 7 taškų – 37:44.

Vis dėlto tuomet „Žalgiris“ surengė pergalingą spurtą. Marius Grigonis smeigė tolimą metimą, Paulius Jankūnas bei Jokubaitis realizavo po dvitaškį, o žalgiriečiai laimėjo atkarpą 9:0 bei atitrūko 17 taškų persvara – 58:41.

Visi reikalai buvo sutvarkyti ketvirtojo kėlinio pradžioje. Hayesas bei Lauvergne‘as atliko galingus dėjimus, Augustine‘as Rubitas realizavo baudas ir „Žalgirio“ pranašumas tapo triuškinamas – 66:46.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodė Walkupas, kuris pelnė 18 taškų (5/7 dvit., 1/4 trit., 5/6 baud.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 ir atkovojo 1 kamuolį, išprovokavo 6 pražangas, nė sykio nesuklydo bei surinko 26 naudingumo balus.

Nepaisant Walkupo pasirodymo, finalo ketverto MVP apdovanojimas atiteko Lauvergne'ui. Prancūzas finale per 25 minutes surinko 11 taškų (5/6 dvit., 1/1 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas bei 13 naudingumo balų.

Pusfinalyje su Klaipėdos „Neptūnu“ Lauvergne'as pelnė 28 taškus (13/19 dvit.), atkovojo 10 kamuolių ir surinko 35 naudingumo balus.

„Jo įtaka buvo milžiniška vakar, kai mums sunkiai sekėsi rinkti taškus, – apie savo auklėtinį kalbėjo Schilleris. – Jis yra labai nuoširdus žmogus, todėl puikiai įsiliejo komandą. Visi jį mėgsta, nes jis yra puikus ir sunkiai dirbantis asmuo.“

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 18 (5/7 dvit., 8 rez. perd., 5 per. kam., 26 naud. bal.), Nigelas Hayesas 14 (3/6 dvit.), Joffrey Lauvergne‘as 11 (5/6 dvit.).

„Lietkabelis“: Kyle‘as Vinalesas 17 (5/9 dvit., 2/7 trit.), Gytis Masiulis 11 (3/3 dvit., 1/5 trit.), Gabrielius Maldūnas 10 (5/8 dvit., 9 atk. kam., 20 naud. bal.).