Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Geležiniais gynybos pančiais surakintas Kauno „Žalgiris“ (13-11) Eurolygoje patyrė skaudžią nesėkmę.

Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 62:86 (24:24, 13:24, 10:23, 15:15) neprilygo Šarūno Jasikevičiaus treniruojamai „Barcelonai“ (18-7), kuri sugrįžo į pergalių kelią.

Rungtynes komandos pradėjo žengdamos koja kojon ir po pirmojo kėlinio švieslentėje degė lygus rezultatas (20:20), tačiau katalonai vedami Cory Higginso spurtavo ir besibaigiant antrajam kėliniui po pastarojo dvitaškio turėjo dviženklį pranašumą (48:37).

Trečiąjį ketvirtį „Barca“ pradėjo spurtu 7:0 ir po Nicko Calatheso reido po krepšiu susikrovė 18 taškų pranašumą (55:37). Minutės pertraukėlę paėmęs Schilleris per ją rėkė taip garsiai, kad girdėjosi ir „Palau Blaugrana“ arenos palubėse, o pasitarimą baigė tėkšdamas derinių lentą į parketą.

Ketvirtį taip pat sėkmingiau užbaigė Šaro auklėtiniai ir po 30 grynojo žaidimo minučių pirmavo 24 taškais (71:47). Tuo metu „Žalgiris“ per trečiąjį kėlinį iš žaidimo pataikė vos 2 metimus iš žaidimo ir surinko 10 taškų.

Lemiamas ketvirtis tapo formalumu. Katalonai ir toliau talžė žalgiriečius bei laimėjo 24 taškų persvara (86:62).

Akį labiausiai rėžė žalgiriečių pataikymas ir klaidos. Dvitaškius Schillerio auklėtiniai realizavo 48,6 proc. taiklumu (18 iš 37), o tolimus metimus – 26,3 proc. taiklumu (5 iš 19).

„Žalgiris“ padarė 20 klaidų, o nesuklydo vienintelis kauniečių krepšininkas – 5 minutes aikštelėje praleidęs Steve'as Vasturia.

19
27
89%
8/9
3

Prieš „Barcą“ visi ant parketo pasirodę „Žalgirio“ krepšininkai pelnė bent po tašką, tačiau nei vienas nesurinko dviženklio taškų skaičiaus.

Rezultatyviausiai kauniečių gretose rungtyniavo Nigelas Hayesas, kuris per 21 minutę pelnė 9 taškus (1/6 dvit., 1/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, kartą suklydo ir surinko 4 naudingumo balus.

Nepaisant triuškinančios nesėkmės, šis vakaras buvo įsimintinas Pauliui Jankūnui.

Prieš „Barcą“ veteranas surinko 7 naudingumo balus ir pagal šį rodiklį aplenkė Katalonijos klubo legendą Juaną Carlosą Navarro (3890) bei Eurolygoje pakilo į antrąją vietą (3893).

Daugiausiai naudingumo balų Eurolygos istorijoje yra surinkęs Vassilis Spanoulis (4132).

„Barcos“ gretose rezultatyviausią karjeros mačą Eurolygoje sužaidė Oriola. Puolėjas per 28 minutes pelnė 19 taškų (7/8 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud.), atkovojo 7 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo ir surinko 27 naudingumo balus.

Jam talkino pirmoje rungtynių pusėje žalgiriečius terorizavęs Higginsas, kuris per 20 minučių surinko 19 taškų (8/9 dvit., 1/1 trit.), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, sykį suklydo, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 27 naudingumo balus.

„Žalgiriui“ šiame mače negalėjo padėti nuo koronaviruso besigydantis Lukas Lekavičius ir reabilitaciją po kelio traumos atliekantis Patricio Garino.

Šaras dvikovoje su „Žalgiriu“ vertėsi be savo asistento Dariaus Maskoliūno, kuris išvyko į gimtinę vadovauti Lietuvos nacionalinei komandai savaitgalį vyksiančiame Europos čempionato atrankos lange.

Prieš „Žalgirį“ dėl traumų nežaidė Leo Westermannas ir Victoras Claveras.

„Barcelona“: Pierre'as Oriola (7/8 dvit., 7 atk. kam., 2 blok., 27 naud.) ir Cory Higginsas (8/9 dvit., 27 naud.) po 19, Brandonas Daviesas 12 (5/6 dvit.), Nikola Mirotičius 10 (2/3 trit.), Leandro Bolmaro 8 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 9, Artūras Milaknis (2/3 trit.), Marius Grigonis (0/5 trit., 4 rez. perd.) ir Joffrey Lauvergne'as (4/6 dvit., 5 atk. kam.) po 8.