Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Belgijos rinktinė (4-1) ir jos gerbėjai gali lengviau atsikvėpti – Beniliukso valstybė užsitikrino kelialapį į 2022 m. vyksiantį Europos čempionatą.

Dario Gjergjos auklėtiniai Vilniuje 88:65 (24:17, 16:17, 26:15, 22:16) sutriuškino Daniją (2-3) bei tapo nebepavejamais nei lietuviams, nei danams. C grupėje garantuotą vietą Senojo žemyno pirmenybėse turi ir Čekija, kuri yra viena iš Europos čempionato šeimininkių.

Belgai į priekį pabėgo trečiajame kėlinyje. Jonathanas Tabu smeigė tritaškį, Khalidas Boukichou pridėjo 4 taškus paeiliui, o belgai laimėjo atkarpą 14:5 bei susikrovė 17 taškų persvarą – 66:49.

Ketvirtajame kėlinyje apsukų nemažinę belgai vienu metu buvo įgiję 29 taškų pranašumą (88:59), kurį danai sumažino pačioje rungtynių pabaigoje.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodęs Retinas Obasohanas per 20 minučių surinko 19 taškų (5/8 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo bei surinko 22 naudingumo balus.

Danijos rinktinės lemiama dvikova lauks pirmadienį, kuomet susitiks su Lietuva. Pirmąjį susitikimą danai laimėjo 80:76, tad šiuo metu turi tarpusavio pranašumą prieš mūsiškius.

Belgijos rinktinė: Retinas Obasohanas 19 (5/8 dvit., 3/3 trit.), Emmanuelis Lecomte 12, Ismaelis Bako 10.

Danijos rinktinė: Adama Darboe 18 (4/6 trit.), Danielis Mortensenas 13, Jonas Zohore 12 (4/11 dvit.), Kevinas Larsenas 10.