Nuotr.: AP-Scanpix
Nuotr. AP-Scanpix

Paskutinių sekundžių pareikalavusiame praėjusių metų NBA finalo pakartojime – Majamio „Heat“ (13-17) triumfas.

27
29
83%
5/6
100%
2/2

Eriko Spoelstros auklėtiniai Los Andžele 96:94 (36:23, 23:29, 22:25, 15:17) palaužė vietos „Lakers“ (22-9) ir iškovojo antrąją pergalę paeiliui. Los Andželo ekipai tai buvo antroji nesėkmė iš eilės.

Iki rungtynių pabaigos likus pusantros minutės Jimmy Butleris realizavo baudas, tačiau Kyle‘as Kuzma atsakė taškais su pražanga ir prasidėjus paskutinei dvikovos minutei „Heat“ persvara siekė 2 taškus – 94:92.

Vis tik Kuzmos bei Wesley Matthewso tritaškiai skriejo pro šalį, o Butleris vėl realizavo baudas ir likus 12,4 sekundės „Heat“ pirmavo 96:92. Jau po kelių sekundžių Matthewsas atsakė savo dvitaškiu, sumažindamas „Lakers“ deficitą iki 2 taškų (94:96).

Spoelstra paprašė minutės pertraukėlės, tačiau Andre Iguodala atliko blogą perdavimą ir „Lakers“ sužibo viltis išsigelbėti.

Vis dėlto lemiamą metimą atliko ne LeBronas Jamesas. „Lakers“ vedlys perdavė kamuolį Alexui Caruso, tačiau jo bandymas tikslo nepasiekė ir finalinė sirena paskelbė „Heat“ pergalę.

Nugalėtojų gretose Butleris per 34 minutes surinko 24 taškus (8/20 dvit., 8/10 baud.), 8 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus bei 5 klaidas.

Tuo metu paskui save „Lakers“ tempęs LeBronas pelnė 19 taškų (6/13 dvit., 1/8 trit., 4/4 baud.), atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo metimą bei 5 sykius suklydo.

„Lakers“: Kyle'as Kuzma 23 (4/10 dvit., 4/11 trit.), LeBronas Jamesas 19 (6/13 dvit., 1/8 trit., 9 atk. kam., 9 rez. perd., 5 kld.), Montrezlas Harrellas 18 (7/11 dvit., 10 atk. kam.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as 11 (3/5 trit., 4 rez. perd.), Wesley Matthewsas 10 (2/7 trit., 8 atk. kam.).

„Heat“: Kendrickas Nunnas 27 (5/8 dvit., 5/6 trit., 5 atk. kam.), Jimmy Butleris 24 (8/20 dvit., 8/10 baud., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.), Bamas Adebayo 16 (8/15 dvit., 10 atk. kam., 6 rez. perd.), Duncanas Robinsonas 11 (1/5 trit., 10 atk. kam.).