Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Čekijos rinktinė (2-4) atranką į 2022 m. Europos čempionatą užbaigė pergalingai.

Jaromiro Bohačiko vedami čekai Vilniuje 91:86 (24:14, 27:26, 18:25, 22:21) pranoko Belgiją (4-2). Tiek Belgija, tiek Čekija žais Europos pirmenybėse.

Nugalėtojų gretose Bohačikas per 34 minutes surinko 22 taškus (3/3 dvit., 3/4 trit., 7/7 baud.), 3 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 1 rezultatyvų perdavimą, 3 klaidas bei 23 naudingumo balus.

Vojtechas Hrubanas prie pergalės pridėjo 24 taškus (2/7 dvit., 4/7 trit., 8/8 baud.), 3 sugriebtus ir 2 perimtus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą, 2 klaidas bei 20 naudingumo balų.

Čekai savo kelialapį buvo užsitikrinę dar prieš atrankos pradžią, nes yra vieni iš Europos čempionato šeimininkų, o Belgija kelialapį iškovojo šeštadienį, kuomet nugalėjo Daniją.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Čekija pirmavo vos vienu tašku, tačiau Bohačikas smeigė tritaškį, Tomašas Vyoralas realizavo tris baudas bei pridėjo dar vieną tolimą metimą ir likus mažiau nei 3 minutėms čekai susikrovė 7 taškų persvarą – 85:78.

Sukrautą persvarą Čekiją išsaugojo iki pat dvikovos pabaigos ir šventė pergalę.

Belgijos rinktinė: Retinas Obasohanas 23 (4/5 dvit., 4/8 trit.), Andy van Vlietas (5/6 dvit.) ir Emmanuelis Lecomte po 12.

Čekijos rinktinė: Vojtechas Hrubanas 24 (2/7 dvit., 4/7 trit.), Jaromiras Bohačikas 22 (3/3 dvit., 3/4 trit.), Martinas Krizas 16 (5/6 dvit.), Tomašas Vyoralas 12, Martinas Peterka 11.