Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

FIBA atrankos turnyrą į 2022-ųjų Europos čempionatą dramatiška nesėkme užbaigė Latvijos rinktinė (1-5).

Roberto Štelmaherio auklėtiniai Latvijos sostinėje Rygoje surengtame burbule per pratęsimą 94:97 (23:25, 28:17, 18:17, 13:23, 12:15) nusileido Graikijos (4-2) krepšininkams.

Su 1 pergale per 6 rungtynes Latvija H grupėje užėmė paskutinę, ketvirtąją vietą ir pirmąjį kartą nuo 1999 metų nepateko į Senojo žemyno pirmenybes.

Tuo metu 4 pergales iškovojusi ir 2 nesėkmes patyrusi Graikija galutinėje H grupės rikiuotėje finišavo antra ir žengė į Europos čempionatą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje latviai turėjo solidų 13 taškų pranašumą (72:59), tačiau Graikija atsakė spurtu 16:3 ir likus 4 minutėms Konstantinos Papadakis tritaškiu išlygino rezultatą (75:75).

Likus 47 sekundėms švieslentėje degė lygus rezultatas – 79:79, tačiau Kristers Zoriks taikliu tritaškiu išvedė latvius į priekį, o tuo pačiu atsakęs Linos Chrysikopoulos išplėšė pratęsimą (82:82).

Pratęsime likus pusantros minutės Latvija turėjo minimalų pranašumą (94:93), tačiau per likusį laiką nesukrapštė nė taško ir turėjo pripažinti Graikijos pergalę.

Latvių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyvus Zoriko pasirodymas, kuris per 31,5 minutės pelnė 21 tašką (3/4 dvit., 5/8 trit.), atkovojo 2 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo ir surinko 24 naudingumo balus.

Latvija: Kristers Zoriks 21 (5/8 trit., 7 rez. perd.), Rolands Freimanis 16 (7 atk. kam.), Martins Meiers ir Aigars Škelė po 13.

Graikija: Dimitrios Katsivelis 19 (9 rez. perd.), Linos Chrysikopoulos 17 (3/9 dvit.), Evangelos Margaritis 14, Konstantinos Papadakis 11.