Nuotr. BNS

Alytaus „Dzūkijos“ (7-11) krepšininkai išgyveno dar vieną dramatišką vakarą ir iškovojo septintąją „Betsafe-LKL“ čempionato pergalę. Alytaus ekipa vos nepaleido pergalės iš savo rankų, tačiau triumfavo permainingose rungtynėse Šiauliuose.

14
18
2
60%
6/10

„Dzūkija“ išvykoje 82:75 (19:15, 27:15, 15:24, 21:17) įveikė „Šiaulių“ (5-15) ekipą.

Antrojo kėlinio metu alytiškiai skaičiavo apčiuopiamą 14 taškų pranašumą ir atrodė, kad intriga Saulės miesto arenoje po truputį blėsta, tačiau Antano Sireikos auklėtiniai įspūdingai pradėjo antrąją rungtynių pusę, neilgai trukus išlygino ir netgi persvėrė rezultatą.

Likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos Šiaulių komanda dar buvo priekyje (71:68), tačiau tada prasidėjo svečių šou – du tritaškiai iš eilės, taip pat du taiklūs baudos metimai ir puikus darbas gynyboje vos per vieną minutę garantavo „Dzūkijai“ pergalę.

Per likusį laiką šiauliečiai dar bandė gelbėtis, tačiau jau senokai buvo peržengę pražangų limitą, todėl įsiplieskusią intrigą nesunkiai nugesino vienas po kito tinklelį skrodę taiklūs svečių baudų metimai.

„Dzūkijos“ komandoje naudingiausiai rungtyniavo centras Giedrius Staniulis. Aukštaūgis pelnė 14 taškų ir sugriebė 7 kamuolius. Neblogą mačą sužaidė ir įžaidėjas Paulius Danisevičius – staigusis Alytaus ekipos gynėjas pelnė 14 taškų bei atliko penkis rezultatyvius perdavimus.

Įspūdingą asmeninį pasirodymą surengė Šiaulių komandos aukštaūgis Arminas Urbutis. Puikiai rungtynes pradėjęs puolėjas pataikė 11 dvitaškių ir viso surinko 24 taškus.

Dvikovoje išsiskyrė ir viso šio sezono metu „Šiaulių“ puolimui vadovaujantis Elvaras Maras Fridrikssonas. Islandas pats pelnė 6 taškus ir pridėjo 12 rezultatyvių perdavimų.

Vieno iš svarbiausių rungtynių momentų – galingo skrydžio ir dėjimo trečiajame kėlinyje – autorius Martynas Varnas pasirodymą baigė su 14 taškų. Tiesa, ketvirtajame kėlinyje Varnui sekėsi kiek sunkiau, todėl efektingas skrydis taip pat liko tarsi užmarštyje.

Abi komandos fiksavo beveik identiškus statistinius rodiklius – nė viena ekipa nedominavo nei ties pataikymu iš žaidimo, nei ties atkovotais kamuoliais, nei ties rezultatyviais perdavimais. Tiesa, verta paminėti, kad abi komandos kartu suklydo net 32 kartus. Dviem klaidomis daugiau atliko šeimininkai.

Paskutines tarpusavio rungtynes „Betsafe-LKL“ čempionate 87:81 laimėjo Alytaus ekipa.

„Šiauliai“: Arminas Urbutis 24 (10/14 dvit.), Martynas Varnas 14 (4/6 dvit., 2/5 trit.), Andy Van Vlietas 10 (4/8 dvit., 0/4 trit.).

„Dzūkija“: Paulius Danisevičius (4/8 trit.) ir Giedrius Staniulis (4/8 dvit., 7 atk. kam.) po 14, Kristupas Žemaitis 12 (2/6 dvit., 2/4 trit.), Paolo Marinelli 11.