Nuotr.: BasketNews.lt/D. Lukšta
Nuotr. BasketNews.lt/D. Lukšta

Madrido „Real“ (17-11) išbarstė dviženklę persvarą, tačiau žaidė kur kas užtikrinčiau lemiamomis rungtynių akimirkomis ir sugrįžo į pergalių kelią.

16
19
9
1

Pablo Laso auklėtiniai išvykoje 75:71 (24:13, 14:16, 14:29, 23:13) palaužė Sankt Peterburgo „Zenit“ (16-11) pasipriešinimą. Pirmąjį tarpusavio susitikimą 79:72 taip pat laimėjo „Real“.

Užtikrintai rungtynes pradėję „Real“ krepšininkai po pirmojo kėlinio pirmavo 24:13, o antrajame ketvirtyje turėjo ir 14 taškų pranašumą (29:15), tačiau „Zenit“ atsitiesė po ilgosios pertraukos.

Alexas Poythressas pelnė taškus su pražanga, Austinas Hollinsas pridėjo dvitaškį, Mateuszas Ponitka realizavo baudas, o „Zenit“ trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 14:3 ir įpusėjus ketvirčiui išsiveržė į priekį – 43:41.

Vis tik po šios „Zenit“ atkarpos užvirė atkakli kova ir mačo nugalėtojas sprendėsi pačioje dvikovos pabaigoje.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 2 minutes „Zenit“ pirmavo 69:68, tačiau Nicolas Laprovittola atliko sėkmingą reidą link krepšio ir sugrąžino pranašumą svečiams (70:69).

Kitoje atakoje Willas Thomasas atliko juvelyrinį perdavimą Poythressui, kuris jau buvo pasirengęs pelnyti taškus iš po krepšio, tačiau paskutinį žodį tarė Walteris Tavaresas, išrašęs įspūdingą bloką.

Vos po kelių akimirkų Tavaresas visu greičiu įlėkė į „Zenit“ baudos aikštelę ir sugrūdo kamuolį į krepšį su Poythresso pražanga, taip padidindamas „Real“ persvarą iki 3 taškų – 72:69.

Po šio epizodo Billy Barono tritaškis skriejo pro šalį, o kitoje aikštės pusėje Fabienas Causeur išprovokavo dar vieną Poythresso pražangą ir likus 27,2 sekundės įtvirtino „Real“ pergalę (74:69).

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidęs Tavaresas per 23 minutes surinko 16 taškų (8/12 dvit., 0/1 baud.), 9 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą, 1 bloką, 1 klaidą ir 19 naudingumo balų.

„Zenit“: Kevinas Pangosas 14 (1/6 dvit., 4/6 trit., 7 rez. perd.), Billy Baronas 12 (3/8 trit.), Alexas Poythressas 11 (5/8 dvit.), Mateuszas Ponitka 10.

„Real“: Walteris Tavaresas 16 (8/12 dvit., 9 atk. kam., 19 naud. bal.), Gabrielis Deckas 15 (4/7 trit.), Carlosas Alocenas 8 (4/7 dvit.).