Antroje rungtynių varžovus tritaškiais užpylęs Vilniaus „Rytas“ (17-5) Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo dešimtąją pergalę iš eilės.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 81:67 (21:22, 15:23, 18:6, 27:16) patiesė Panevėžio „Lietkabelio“ (15-8) krepšininkus.

Abi komandos viena prieš kitą šiame sezone prieš tai buvo rungtyniavusios du kartus. Pirmąją tarpusavio dvikovą gruodžio 12-ąją namuose laimėjo „Lietkabelis“ (78:59), o antrąjį kartą pergale „Jeep“ arenoje sausio 30 dieną džiaugėsi „Rytas“ (78:72).

Šiandien namų tvirtovę apgynę vilniečiai dar labiau įtvirtino savo pozicijas antroje turnyrinės lentelės vietoje ir pergalėmis aplenkė vieneriomis rungtynėmis daugiau sužaidusį bei ant trečiojo laiptelio stovintį „Juventus“ (16-7).

Tuo metu pralaimėję panevėžiečiai išlieka ketvirti.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie antrojo kėlinio pradžioje spurtavo 6:0 ir po Pauliaus Valinsko tolimo metimo įgijo 7 taškų pranašumą (28:21).

Pirmąją rungtynių dalį taip pat sėkmingiau užbaigė „Lietkabelis“ bei po Kyle‘o Vinaleso dvitaškio pirmavo 11 taškų (45:34).

Trečiojo kėlinio pradžioje vilniečiai sugrįžo į rungtynes, surengė spurtą 10:2 ir po Arno Butkevičiaus dvitaškio kvėpavo varžovams į nugaras (46:47). Ketvirtį „Rytas“ užbaigė dar viena atkarpa 8:2 ir turėjo 3 taškų pranašumą (54:51).

Lemiamą ketvirtį geriau pradėjo šeimininkai, kurie spurtavo 6:0 ir po Augusto Marčiulionio tritaškio įgijo 9 taškų persvarą (65:56). Galutinai vilniečiai svečius palaužė likus 3 minutėms, kuomet Girdžiūnas smeigė tris tritaškius paeiliui ir „Rytas“ pabėgo per 16 taškų (74:58).

14
25
2
67%
2/3

Antrąją rungtynių pusę „Rytas“ laimėjo 45:22.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Butkevičius, kuris per 26 minutes pelnė 14 taškų (4/4 dvit., 2/3 trit.), atkovojo 6 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, blokavo 2 metimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Jam talkino ketvirtajame kėlinyje siautėjęs Girdžiūnas, kuris per 32 minutes surinko 17 taškų (1/3 dvit., 5/6 trit.), 4 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas, 5 išprovokuotas pražangas ir 15 naudingumo balų.

Svečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyvus Vinaleso pasirodymas. Amerikietis per 35 minutes pelnė 22 taškus (7/12 dvit., 1/6 trit., 5/5 baud.), atkovojo bei perėmė po 1 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

Po rungtynių spaudos konferencijoje vilniečių strategas Žibėnas pabrėžė prastą pirmąją mačo dalį, tačiau prasitarė, jog nerimo didžiosios pertraukos metu nejautė.

„Lietkabelis“ buvo labai gerai pasiruošęs rungtynėms ir su jais kartojosi mums tas pats scenarijus antrąkart iš eilės, – spaudos konferenciją pradėjo „Ryto“ vairininkas Giedrius Žibėnas. – Jungiame penktą bėgį, kai esame atsilikinėtojų vaidmenyje. Bet per ilgąją pertrauką panikos nebuvo pas mus, rūbinėje aptarėme, kad nesusimetame savo gerų metimų ir gynyboje esame per minkšti. „Lietkabelis“ pirmą pusę žaidė taip, kaip norėjo ir kaip buvo pasiruošę.

Antroje rungtynių pusėje įėjome su labai geru mentalitetu, susitvarkėme gynyboje, jie įmetė tik 6 taškus (per trečią kėlinį). Vertėme juos mesti labai nepatogius metimus, dėl ko buvo labai kieta kova dėl kamuolio ir mes ją laimėjome 42-27. Žaidėjai gerai atliko darbą, tik norėtųsi, kad pergalė neįlįstų per giliai, nes viskas yra apie sekančias rungtynes“, – mintis dėstė Žibėnas.

Tuo metu po pralaimėjimo „Lietkabelio“ vyr. treneris Čanakas išskyrė itin prastą pasirodymą antroje rungtynių dalyje.

„Sveikinimai „Rytui“. Sužaidėme tragišką antrąją rungtynių pusę, nieko nekontroliavome. Nusiėmėme 15 mažiau atšokusių kamuolių nei varžovai, antroje pusėje suklydome 10 kartų. Tragiški metimų pasirinkimai. Nesupratome, kad po kiekvieno pikernolo jie keičiasi ginamaisiais. Skausmingas pralaimėjimas mums, tačiau turime kovoti“, – mintimis dalijosi strategas.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 17 (5/6 trit., 4 rez. perd., 4 kld.), Arnas Butkevičius (6 atk. kam., 4 rez. perd.25 naud.) ir Ivanas Buva (6/8 dvit., 5 atk. kam., 5 kld.) po 14, Dovis Bičkauskis (4/6 dvit., 4 rez. perd., 3 per. kam.) ir Lukas Uleckas (2/5 trit.) po 8, Gytis Radzevičius 7 (8 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas 22 (7/12 dvit., 1/6 trit., 5/5 baud., 6 rez. perd.), Gytis Masiulis 14 (2/4 trit., 9 atk. kam., 5 kld.), Vytenis Lipkevičius ir Djordje Gagičius po 8.