Nuotr.: Scanpix
Nuotr. Scanpix

Vitorijos „Baskonia“ (16-14) likus puspenktos minutės atsiliko 14 taškų deficitu, tačiau Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio surengė vieną įspūdingiausių šio Eurolygos sezono išsigelbėjimų.

17
22
100%
8/8
6

Ispanijos klubas Sankt Peterburge lemiamu metu spurtavo 19:0 ir po taiklių Roko Giedraičio metimų 79:75 (17:14, 15:31, 13:14, 34:16) įveikė vietos „Zenit“ (16-13) krepšininkus.

Iki mačo pabaigos likus puspenktos minutės „Zenit“ turėjo 14 taškų pranašumą (72:58), bet Achille Polonara smeigė tritaškį, Alecas Petersas pridėjo du baudos metimus, Giedraitis pataikė tritaškį ir likus dviem minutėms komandas skyrė tik 6 taškai.

Tuomet Pierria Henry pelnė dvitaškį su pražanga, tuo pačiu pasižymėjo Polonara ir likus minutei rezultatas jau buvo lygus (72:72)

Mateušo Ponitkos dvitaškis tikslo nepasiekė, o Luca Vildoza likus 24 sekundėms pasižymėjo iš toli ir „Baskonia“ jau pirmavo 75:72.

Tuomet Giedraitis pataikė abi baudas, o K.C. Riversas atsakė tritaškiu ir likus 5 sekundėms šeimininkai atsiliko 75:77.

Galiausiai Giedraitis paskutinėmis sekundėmis pelnė dvitaškį ir pergalę šventė „Baskonia“.

Nugalėtojams Giedraitis per 22 minutes pelnė 12 taškų (2/5 dvit., 2/3 trit., 2/2 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 18 naudingumo balų,

Tadas Sedekerskis per 13 minučių į krepšį nemetė, bet atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, išprovokavo 2 pražangas ir įsirašė 5 naudingumo balus.

„Zenit“ ekipai Artūras Gudaitis per 14 minučių įmetė 4 taškus (2/3 dvit.), sugriebė 3 kamuolius, blokavo 1 metimą ir pats užsidirbo vieną bloką, sykį suklydo, dukart prasižengė, išprovokavo 1 pražangą bei suriko 4 naudingumo balus.

„Zenit“: Mateušas Ponitka 15 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), K.C. Riversas 14 (4/8 trit.), Billy Baronas 12 (4/4 trit.), Willas Thomasas 9.

„Baskonia“: Alecas Petersas 17 (8/8 baudų, 6 atk. kam.), Luca Vildoza 15 (3/5 trit.), Rokas Giedraitis 12 (2/3 trit., 6 atk. kam., 18 naud. bal.), Achille Polonara 9 (7 atk. kam.).