Nuotr.: BasketNews.lt/Dainius Lukšta
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BasketNews.lt/V.Sodeika
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje patyrė skaudų pralaimėjimą namuose Tel Avivo „Maccabi“ klubui – 81:88.

Fotogalerija

Didžiąją rungtynių dalį pirmavę žalgiriečiai sustojo ketvirtojo kėlinio pabaigoje, o šis pralaimėjimas praktiškai nubraukė viltis patekti į atkrintamąsias.

Lietuvos čempionų neišgelbėjo karjeros pasirodymą surengęs Nigelas Hayesas – 24 taškai, 5 atkovoti kamuoliai ir 30 naudingumo balų per 32 minutes.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas tradiciškai įvertino kauniečių individualų pasirodymą kovoje su Izraelio ekipa.

Nigelas Hayesas – 10 balų
32 min., 24 tšk. (5/6 dvit., 3/5 trit., 5/6 baud.), 5 atk. kam., 3 per. kam., 5 išpr. praž., 30 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/Dainius Lukšta

Pastaruoju metu Hayesas buvo didžiausias „Žalgirio“ rezervas ir tas rezervas ketvirtadienį sužaidė taip, jog gerino karjeros asmeninius rekordus. Amerikietis įspūdingai pradėjo dvikovą ir buvo pagrindinis krepšininkas, padėjęs šeimininkams greitai įgyti dviženklį pranašumą. Skirtingai nei anksčiau, puikiai pradėjęs dvikovą, puolėjas nesustojo, vogė kamuolius ir rinko taškus įvairiais būdais. Gaila, jog tokio karšto Nigelo vakaro nepavyko paversti žalgiriečių pergale, nes tai – neabejotinai geriausias jo mačas „Žalgiryje“.

Paulius Jankūnas – 8 balai
24 min., 5 tšk. (0/1 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 5 atk. kam., 3 rez. perd., 4 išpr. praž., 16 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Sodeika

Klasikinis kapitono mačas. Atrodė keista, jog Jankūnas pradeda rungtynes starto penkete ir ketvirtoje pozicijoje turės gainiotis Angelo Caloiaro, tačiau toks sprendimas pasiteisino iš esmės. Veteranas didelių problemų asmeninėje gynyboje neturėjo, į trečią poziciją paslinktas Hayesas rinko taškus, o komandinėje gynyboje Paulius kelis kartus išgelbėjo nuo garantuotų varžovų taškų. Jankio patirtis jam leidžia laimėti ne vieną mikrodvikovą ir yra smagu matyti tokios sportinės formos „Žalgirio“ simbolį.

Joffrey Lauvergne'as – 7,5 balo
21 min., 8 tšk. (4/7 dvit.), 9 atk. kam., 2 per. kam., 4 praž., 13 naud. balų.

13
21
6
4

Varžovams pavyko eliminuoti žalgiriečių pikenrolus su Lauvergne'u, tačiau prancūzas vertas didžiausių pagyrimų dėl kovos po oponentų krepšiu – aukštaūgis ne tik pats taisė netaiklius metimus, bet ir suteikė progų antraisiais šansais pelnyti taškus komandos draugams. Vienas prieš vieną Joffrey apžaisti Ante Žižičiaus nepavyko, tačiau prancūzas vėl pataikė metimą iš vidutinio nuotolio. JoJo susirinko pora nereikalingų pražangų, o rungtynių pabaigoje Martinas Schilleris nusprendė žaisti be savo pagrindinio centro aikštėje.

Augustine'as Rubitas – 6,5 balo
20 min., 7 tšk. (2/3 dvit., 3/4 baud.), 5 atk. kam., 2 blk., 11 naud. balų.

Solidžios Rubito rungtynės gynyboje. Amerikietis gerai ateidavo į pagalbas, agresyviai eidavo ant kamuolio po užtvarų ir neturėjo didesnių problemų baudos aikštelėje. Skirtingai nei gynyboje, puolime amerikiečiui trūko agresyvumo – 3 metimai per 20 minučių nėra įprasti Augustine'o skaičiai. Žinoma, tai ne tik aukštaūgio problema – su Rubitu vos kelis kartus buvo sužaisti pikenpopai, nors tuomet buvo susikuriamos geros progos atakuoti krepšį.

Thomasas Walkupas – 6 balai
23 min., 8 tšk. (2/6 dvit., 1/5 trit., 1/1 baud.), 3 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam., 2 kld., 4 praž., 6 naud. balai.

Gynyboje Thomasas arė parketą, gerai spaudė kamuolį, o geriausiai sunkų darbą apdovanojo perimtas kamuolys ir taškai su pražanga. Puolime, deja, amerikiečiui sunkiai sekėsi realizuoti metimus, o dvikovos pabaigoje atrodė, kad Walkupui jau ir trūksta jėgų – sekė trumpi metimai bei viena iš kertinių klaidų, įsiveržus į baudos aikštelę. Įžaidėjui, siekiant tapti elitiniu žaidėju Eurolygoje, vasarą reikia tobulinti metimą po driblingo.

Rokas Jokubaitis – 5,5 balo
22 min., 11 tšk. (4/9 dvit., 1/1 trit.), 2 rez. perd., 1 kld., 5 naud. balai.

Puikiai savo metimu po driblingo iš vidutinio nuotolio naudojęsis Jokubaitis sustojo lemiamu metu, kuomet du analogiški dvitaškiai skriejo pro šalį, bet, kaip bebūtų, reikia pagirti 20-metį už sveiką naglumą. Taip pat vis dažniau Rokas naudoja lėtą dvižingsnį į baudos aikštelę, palaukia, kol oponentas prašoks, ir meta dvitaškį. Vis dėlto gynyboje lietuvis turėjo didelių problemų – pražangos prie bonuso, bauda prieš iš toli atakuojantį Johną Dibartolomeo, ėjimas į pagalbą iš stipriosios pusės.

Marius Grigonis – 5 balai
32 min., 14 tšk. (2/7 dvit., 3/6 trit., 1/2 baud.), 6 rez. perd., 5 kld., 7 naud. balai.

Kažin, kada paskutinį kartą Grigonis per dvikovą buvo sužingsniavęs 3 kartus, o metimai iš žaidimo taip pat nekrito. Kad gynėjas aikštėje nesijaučia gerai, įrodė ir vos ketvirtas jo pramestas baudos metimas šį sezoną, bet puolimas nebuvo didžiausia problema ketvirtadienį. Labiausiai į akis krito kiaura kauniečio gynyba – prieš staigius „Maccabi“ gynėjus Grigas arba nespėdavo, arba būdavo suklaidinamas nuolat. Panašu, jog lietuvio baterijos nėra amžinos ir visą sezoną žaisti po beveik 30 minučių per rungtynes – nelengva.

Lukas Lekavičius – 3 balai
18 min., 4 tšk. (2/5 dvit., 0/2 trit.), 0 rez. perd., 3 kld., -4 naud. balai.

Kaip Rokas su Mariumi, taip ir Lukas klydo gynyboje, tačiau pastarieji bent davė daug daugiau naudos puolime. Lekavičius šį kartą buvo neatpažįstamas, su neužtikrintais perdavimais bei pramestais metimais, kokius dažnu atveju pataiko.

Patricio Garino po 17 mėnesių grįžo į Eurolygą, bet būtent per jo 3 minučių atkarpą varžovai panaikino dviženklį deficitą ir grįžo į rungtynes. Akivaizdu, jog argentiniečio grįžimas į įprastą sportinę formą užtruks.

Tuo metu Karolis Lukošiūnas į aikštę buvo mestas trečiojo kėlinio pabaigoje ir atliko rezultatyvų perdavimą, kuo per pusantros minutės pasižymėjo ir Martinas Gebenas.

Daznai yra kalbama kad zalgiris kaip organizacija sviesmeciais lenkia kitas Lietuvoje. Taciau Saro isejimas ir pandemija atskleidzia kokia si organizacija trapi. kyla klausimas, o galbut tai ne zalgirio nuopelnas, o saro ir savivaldybes kuri atiduoda visu arenu valdyma ir traukia zalgiri uz ausu? prie saro buvo pergales, nusiteikimas, treneris kaip asmenybe ir sold outai. labai patogi terpe lenkti sviesmeciais kitas komandas. apie nusiteikima ir nuovargi tada kalbos nebudavo. o dabar. 2mln euru skyle biudzete, su rekordiniu siemet biudzetu pasirodymas eurolygoje ypac lemiamu metu gan silpnas. tai reiskia kad zalgirio kreive kitais metais tik kris. o esant dabartinei formai manau kad kelios lkl komandos jau gali duoti zalgiriui kova. jei tik gris intriga i lkl finalus, ivertinant mazejanti biudzeta, ziurovu nebuvima ir rudeni manau labai greit pasimatys kad tu sviesmeciu nebelieka ir zalgiris grizta ten kur buvo. aisku galima sakyt kad cia saro komplektacija, bet su paciu saru ji jau butu top8. reikia pripazinti, buvo saro era, auksinis tu laiku zalgiris, o dabar tas praejo ir liko tai kas buvo iki jam ateinant. panasu kad zalgirio organizacija pakilo tik keliu palankiu aplinkybiu ir asmenybiu deka - kauno miesto mero ir saro.