Nuotr. BNS

Paskutines namų rungtynes Eurolygoje sužaidusi Maskvos srities „Chimki“ (4-27) savo sirgaliams įteikė pergalę.

28
36
91%
10/11
9

Beveik 900 sirgalių palaikomi Andrejaus Malcevo auklėtiniai dramatiškame trileryje 87:85 (20:22, 22:9, 20:19, 13:25, 12:10) palaužė Vilerbano ASVEL (12-19) ir nutraukė turėtą keturių pralaimėjimų seriją.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes Jordanas Mickey pataikė dvitaškį ir padidino „Chimki“ pranašumą iki 3 taškų (70:67). Vis tik prieš prasidedant paskutinei ketvirčio minutei Williamas Howardas smeigė tritaškį ir rezultatą išlygino – 70:70.

Po šio epizodo savo tolimu šūviu atsakė Sergejus Monia ir likus 50 sekundžių šeimininkai vėl išsiveržė į priekį – 73:70.

Kitoje aikštės pusėje netiksliais metimais apsikeitė Derrickas Waltonas bei Aleksejus Švedas, o likus 6,7 sekundės Andrejus Ponkrašovas prasižengė prieš Norrisą Cole‘ą. Amerikietis sumetė abi baudas ir sušvelnino svečių deficitą iki minimumo (72:73). Iš karto po to abu baudų metimus pataikė ir Mickey, bet tai nebuvo vakaras.

Niekieno neprižiūrimas Howardas iš kampo paleido tikslų tritaškį ir likus 1,8 sekundės išlygino rezultatą – 75:75.

Malcevas paskutinę ataką patikėjo Aleksejui Švedui, bet jo itin sudėtingas metimas tikslo nepasiekė ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Pratęsime kova ir vėl virė taškas į tašką, o likus 1 min. 26 sek. Yabusele sumetė baudas ir išvedė ASVEL į priekį – 83:82. Kita „Chimki“ ataka baigėsi nesėkmingai, o kitoje aikštės pusėje prie baudų metimų linijos stojo Noua, kuris suteikta galimybe nepasinaudojo ir prametė abu metimus.

Likus 29 sekundėms Švedas atliko sėkmingą reidą krepšio link ir vėl suteikė minimalų pranašumą „Chimki“ – 84:83. Po šio epizodo Yabusele dvitaškis skriejo pro šalį, o Mickey realizavo abi baudas ir likus 8,2 sekundės šeimininkai pirmavo 86:83.

Po šio epizodo „Chimki“ išlaikė trapią persvarą ir šventė pergalę.

Rezultatyviausiai žaidęs Švedas surinko 32 taškus (6/11 dvit., 4/12 trit., 8/8 baud.), 4 rezultatyvius perdavimus, po 2 atkovotus ir perimtus kamuolius, 4 išprovokuotas pražangas, 1 klaidą bei 28 naudingumo balus.

Mickey prie pergalės pridėjo 28 taškus (9/15 dvit., 10/11 baud.), 9 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus, 9 išprovokuotas pražangas, 3 klaidas bei 36 naudingumo balus.

Švedas šiose rungtynėse pakartojo asmeninį sezono rezultatyvumo rekordą Eurolygoje. Tuo metu Mickey sužaidė geriausią karjeros susitikimą Eurolygoje. Iki šiol amerikiečio rekordas siekė 32 naudingumo balus. Tiesa, iki karjeros rezultatyvumo rekordo Mickey pritrūko 1 taško.

Savo geriausias karjeros rungtynes Eurolygoje taip pat sužaidė fantastišką pasirodymą surengęs Yabusele – 24 taškai (6/10 dvit., 0/2 trit., 12/16 baud.), 10 atkovotų ir 2 perimti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 13 išprovokuotų pražangų, 1 blokas, 1 klaida bei 37 naudingumo balai.

Prancūzui tai buvo tiek rezultatyviausios, tiek naudingiausios rungtynės Eurolygoje.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 32 (6/11 dvit., 4/12 trit., 28 naud. bal.), Jordanas Mickey 28 (9/15 dvit., 10/11 baud., 9 atk. kam., 36 naud. bal.), Sergejus Karasiovas 10.

ASVEL: Guerschonas Yabusele 24 (6/10 dvit., 12/16 baud., 10 atk. kam., 37 naud. bal.), Moustapha Fallas 12 (5/5 dvit.), Amine Noua (8 atk. kam.) ir Norrisas Cole‘as (9 rez. perd.) po 10.