Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix
Nuotr. USA Today Sports-Scanpix

Luka Dončičius sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių ir pasirūpino dar viena Dalaso „Mavericks“ (25-21) pergale.

36
30
64%
7/11
5

Ricko Carlisle‘o auklėtiniai išvykoje 113:108 (30:25, 24:20, 26:28, 23:35) palaužė Bostono „Celtics“ (23-25) ir pasiekė antrąją pergalę paeiliui.

Dončičius per 35 minutes surinko 36 taškus (4/4 dvit.,7/11 trit., 7/11 baud.), 8 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 8 klaidas.

„Mavericks“ ketvirtąjį kėlinį pasitiko turėdami 17 taškų persvarą (90:73), tačiau „Celtics“ ketvirtį pradėjo spurtu 17:8 ir sumažino deficitą iki vienženklio – 90:98.

Likus žaisti 3 min. 46 sek. Jaysonas Tatumas atliko dėjimą ir Bostono ekipa priartėjo koviniu atstumu – 95:101. Vis tik tuomet „Celtics“ nugesino Dončičius.

Slovėnas smeigė savo firminį tritaškį atšokus nuo varžovo, realizavo abu baudų metimus ir prasidėjus paskutinei dvikovos minutei „Mavs“ persvara ūgtelėjo iki 8 taškų (106:98).

„Celtics“ dar sugebėjo sumažinti deficitą iki 3 taškų (108:111), kai likus žaisti 5,4 sekundės vieną baudą pataikė Marcusas Smartas. Vis dėlto Jalenas Brunsonas prie baudų metimų linijos neklydo ir galutinai įtvirtino „Mavericks“ pergalę.

„Tai darosi įprasta, – apie savo tritaškį sakė Dončičius. – Tačiau tai yra ir pasitikėjimo klausimas. Manau, kad būtent pasitikėjimas ir yra pagrindinis dalykas.“

„Manau, kad kai rungtynės pakrypo mums nepalankia kryptimi, mes išlaikėme savitvardą, – komentavo Carlisle‘as. – Mes provokavome pražangas, pataikėme baudas ir smeigėme lemtingą metimą, kai to reikėjo.“

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 25 (9/16 dvit., 1/8 trit., 9 atk. kam., 3 per. kam.), Jaylenas Brownas 24 (5/6 dvit., 4/11 trit., 4 per. kam.), Kemba Walkeris 22 (5/10 dvit., 2/9 trit., 6/6 baud., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), Marcusas Smartas 17 (2/7 trit., 5/6 baud., 5 atk. kam., 7 rez. perd.), Paytonas Pritchardas 8 (2/4 trit.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 36 (4/4 dvit., 7/11 trit., 7/11 baud., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 8 kld.), Jalenas Brunsonas 21 (7/9 dvit., 5 atk. kam., 26 naud.), Kristaps Porzingis 19 (3/8 dvit., 3/7 trit., 8 atk. kam., 3 blok.), Dorianas Finney-Smithas 11 (3/5 trit., 9 atk. kam.), Joshas Richardsonas 8 (2/3 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Timas Hardaway 7 (1/6 trit.).