Nuotr.: zalgiris.lt

Kauno „Žalgiris“ dramatiškai pralaimėjo paskutines 2020-2021 metų Eurolygos sezono išvykos rungtynes. Martino Schillerio auklėtiniai po tikslių Vladimiro Lučičiaus baudų 70:71 nusileido Miuncheno „Bayern“.

Fotogalerija

Kauniečiai puolime atkovojo 11 kamuolių, tačiau į neviltį varė didelis klaidų skaičius – 19.

Naudingiausias rungtynių žaidėjas buvo Thomasas Walkupas – 16 taškų, 4 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 6 išprovokuotos pražangos ir 26 efektyvumo balai per 29 aikštėje praleistas minutes.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių individualų pasirodymą Bavarijos sostinėje.

Thomasas Walkupas – 10 balų
29 min., 16 tšk. (3/4 dvit., 2/2 trit., 4/4 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 0 kld., 6 išpr. praž., 26 naud. balai.

Nuotr. zalgiris.lt

Antros rezultatyviausios sezono rungtynės, o ketvirtajame kėlinyje per trumpą atkarpą amerikiečio pelnyti 7 taškai vos nepakabino „Bayern“ sezono ant plauko. Be solidžiai išnaudotų progų puolime, Thomasas negailėjo kūno gynyboje ir ne kartą išprovokavo varžovų pražangas puolime. Ar galime įžaidėją kaltinti dėl strigusio puolimo? Iš dalies, bet daugiau tai buvo žalgiriečių prasto judėjimo be kamuolio problema, o 0 klaidų per 29 minutes tokiame mače yra įspūdingas pasiekimas.

Lukas Lekavičius – 8,5 balo
22 min., 10 tšk. (2/6 dvit., 2/2 trit.), 5 rez. perd., 2 per. kam., 3 kld., 9 naud. balai.

Dar vienas sėkmingas gynėjo pasirodymas ir jau daug smagiau matyti tokį Luką. Įžaidėjas ypatingai pirmoje rungtynių pusėje pagyvino „Žalgirio“ puolimą ir buvo didžiausia mįslė varžovams. Ketvirtajame kėlinyje Lekavičius taip pat prisidėjo prie žalgiriečių spurto, kuomet atliko gerą ekstra perdavimą Walkupui, o vėliau ir perėmė kamuolį. Skirta techninė pražanga atrodė mažų mažiausiai keistai – Lukas susidūrė su skirtingų gabaritų Jalenu Reynoldsu ir jam tikrai nereikėjo vaidinti, jog parkristų ant parketo.

Nigelas Hayesas – 7,5 balo
32 min., 12 tšk. (2/4 dvit., 2/4 trit., 2/2 baud.), 6 atk. kam., 3 kld., 9 naud. balai.

13
18
6
2

Hayesas ketvirtajame kėlinyje sužaidė labai gerą atkarpą ir kartu su Walkupu buvo pagrindiniai kauniečių vedliai. Vis dėlto iki to Nigelas nesiėmė iniciatyvos ir jam būnant trečioje pozicijoje „Žalgirio“ puolimas sunkiai funkcionavo. Taip pat puolėjas padarė tris sau nebūdingas klaidas – pažeidė dvigubo kamuolio varymosi taisyklę ir dusyk sužingsniavo. Rungtynių pabaigoje žalgirietis buvo arti perimto kamuolio, tačiau teisėjai po papildomos peržiūros pakeitė savo sprendimą. Reikia pripažinti, jog ši situacija arbitrams buvo labai sunki. Dažniausiai tokio kamuolio išmušimo atvejais, kai nesimato tikslus kampas, kamuolys būna paliekamas jį valdžiusiai komandai.

Martinas Gebenas – 6 balai
15 min., 2 tšk. (1/2 dvit.), 5 atk. kam., 2 kld., 4 praž., 3 išpr. praž., 5 naud. balai.

Ypatingai geras buvo pirmasis Gebeno išėjimas, kuomet jis pakeitė aikštėje plaukiojusį Joffrey Lauvergne'ą. Lietuvis ne tik sustabdė Reynoldsą ir išprovokavo jo pražangą puolime, bet ir pats pataikė iš vidutinio nuotolio. Vėliau Martinas dar sykį išprovokavo varžovų pražangą puolime, tačiau pats susidūrė su problemomis nusimetinėdamas kamuolį.

Paulius Jankūnas – 6 balai
22 min., 5 tšk. (1/1 dvit., 1/2 trit.), 4 atk. kam., 2 kld., 5 naud. balai.

Jankis dukart suklydo bandydamas įvesti kamuolį į baudos aikštelę, jam taip pat nebuvo paranku gynyboje gaudyti Paulą Zipserį. Vis dėlto kapitonas vaizdo aikštėje tikrai negadino, o jo akcijas pakėlė ir pataikytas tritaškis su sirena.

Karolis Lukošiūnas – 5,5 balo
6 min., 4 tšk. (1/1 trit., 1/2 baud.), 1 atk. kam., 4 naud. balai.

Karolis vis labiau drąsėja ir nebijo paleisti tritaškio iš labai toli atsakingu metu, o, svarbiausia, jis dar ir įkrenta! Taip pat Lukošiūnas išprovokavo gerą pražangą būdamas be kamuolio ir pataikė pirmą baudos metimą Eurolygoje. Norint įsitvirtinti Eurolygos rotacijoje gynėjui labai daug reikia dirbti tiek komandinėje, tiek asmeninėje gynyboje.

Joffrey Lauvergne'as – 5 balai
26 min., 12 tšk. (6/11 dvit., 0/1 baud.), 6 atk. kam., 3 rez. perd., 2 kld., 10 naud. balų.

Pažiūrėjus į statistiką, atrodo, jog vaizdas – gražus. Vis dėlto šie prancūzo skaičiai Miunchene – apgaulingi. Dvikovą Lauvergne'as pradėjo išsiblaškęs ir gynyboje nesustabdė Reynoldso. Antrasis Joffrey išėjimas buvo daug geresnis, jis išnaudojo varžovų išsikeitimus bei pataikė iš vidutinio nuotolio. Tiesa, buvo pramesta ir iš patogių padėčių, o labiausiai vidurio puolėjo mačą sugadino epizodas rungtynių pabaigoje. Aistras sukėlęs paskutinis teisėjų švilpukas prieš Lučičių, kur Lauvergne'as nepaliko vietos serbui nusileisti po metimo ir, kaip bebūtų gaila, pražanga tikrai buvo, o centras galėjo būti nubaustas ir anksčiau, kai analogiškai šoko į tą patį serbą jam atakuojant iš toli. Tokiose situacijose šokti nepatartina, o tuo labiau ne vertikaliai, o į varžovą, dar turint ir ūgio pranašumą. Loginė klaida, kainavusi „Žalgiriui“ pergalę ir padovanojusi „Bayern“ bilietą į atkrintamąsias.

Rokas Jokubaitis – 4 balai
14 min., 4 tšk. (2/5 dvit.), 1 atk. kam., 2 kld., -1 naud. balas.

Blankios Roko rungtynės, nepaisant to gražaus dvitaškio po prasiveržimo. Gynėjo perdavimų kokybė buvo prasta, o taip pat labai apmaudus buvo pramestas dvitaškis spurtavus į greitą ataką. Gynyboje Jokubaitis padarė grubią klaidą, kuomet pametė Lučičių ir šis nubaudė dėjimu.

Marius Grigonis – 4 balai
30 min., 5 tšk. (1/5 dvit., 1/5 trit.), 5 rez. perd., 2 kld., 3 naud. balai.

Kurį laiką besitęsianti duobė Mariaus žaidime nesibaigė ir Miunchene. Grigoniui buvo sunku susikurti erdvės metimams, kurių jis įmetė vos 2 iš 10. Kritus gynėjo pataikymo procentui didelė problema tapo tai, jog po išsikeitimų žalgirietis praktiškai visada renkasi metimą iš distancijos ir akivaizdu, jog vasarą Grigonis privalės dirbti ties kojų jėga. Dabar 26-erių krepšininkas per keturių mačų atkarpą fiksuoja 8,8 taško bei 7 naudingumo balų statistiką ir belieka tikėtis, jog kitą savaitę lietuvis reabilituosis ir Eurolygos sezoną užbaigs su trenksmu.

Atrinkti (0) Visi (3)
Autorius pagaliau adekvačiai įvertino Roko Jokūbaičio pasirodymą ir nelindo jam į subinę.
2021-04-02
+1
diskusija yra tada, kai oponentu nuomones skiriasi ir jie diskutuoja ieskodami tiesos. diskutuojant dalyviai turi priesingas nuomones. ir kazkuris is ju yra neteisus.
2021-04-02
+1
kokios dar diskusijos, kai Marčiulionis prasizenge ir nesusvilpe teisėjai, tai vagyste, o ka lavernas identiskai prasizenge ir susvilpe bauda tai neteisingai teisejai svilpia, tai retorinis klausinas, kur teisejai suklydo?