Nuotr.: USA Today – Scanpix
Nuotr. USA Today – Scanpix

Jaunojo serbo šėlsmas, Jono Valančiūno rekordas, skambūs krepšininkų sugrįžimai, galingas brolių pasirodymas – visa tai ir dar daugiau – balandžio 8-osios NBA pulse.

Balandžio 8-osios NBA pulsas

JV. Jonas Valančiūnas tapo visų laikų Memfio „Grizzlies“ rekordininku. Uteniškis mače su Atlantos „Hawks“ per 26 minutes pelnė 19 taškų (8/11 dvit., 1/2 trit.) ir atkovojo 11 kamuolių. Tai buvo 19-osios lietuvio rungtynės paeiliui, kuriose jis atkovoja bent 10 kamuolių. Tokia serija – ilgiausia „Grizzlies“ klubo istorijoje.

REZULTATYVŪS. Memfio „Grizzlies“ per tris kėlinius jau buvo pelniusi 110 taškų, o tai yra antras geriausias rezultatas klubo istorijoje. Iš viso ekipa surinko 131 tašką ir pasiekė pergalę 18 taškų persvara.

ATSARGINIS. T.J. McConnellis tapo pirmuoju krepšininku nuo 1970-1971 metų, kuris per vieną sezoną kildamas nuo suolo sužaidė daugiau nei vieną mačą, kuriame pelnė bent 15 taškų ir atliko bent 15 rezultatyvių perdavimų. Praėjusią naktį Indianos „Pacers“ įžaidėjas mače su Minesotos „Timberwolves“ surinko 19 taškų (8/11 dvit., 1/1 trit.) ir asistavo 15 sykių.

BROLIAI. Indianos „Pacers“ broliai Aaronas ir Justinas Holiday kartu surinko 43 taškus, o klubas be susižeidusio Domanto Sabonio ir dar trijų starto penketo krepšininkų namie 141:137 įveikė „Timberwolves“. Nuo suolo pakilęs Aaronas Holiday per 22 minutes pelnė 22 taškus (2/4 dvit., 4/4 trit., 6/6 baudų), o mačą starto penkete pradėjęs Justinas Holiday pridėjo 21 tašką (3/5 dvit., 5/8 trit.).

IDEALUS SUGRĮŽIMAS. Į aikštę sugrįžęs Kevinas Durantas sužaidė idealias rungtynes. Ant atsarginių žaidėjų suolelio rungtynes pradėjęs Bruklino „Nets“ puolėjas per 19 minučių pelnė 17 taškų (3/3 dvit., 2/2 trit., 5/5 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, tačiau 6 sykius suklydo. Atletas dėl pakinklio traumos praleido 23 mačus.

„Įspūdingas pirmasis mačas sugrįžus. Manau, kad visos komandos pasirodymas buvo itin stiprus“, – sakė „Nets“ vairininkas Steve'as Nashas.

130. Bruklino „Nets“ tapo pirmąja komanda, kuriai šį sezoną pavyko 10 kartų pelnyti bent po 130 taškų. Praėjusią naktį ekipa 139:111 sutriuškino Naujojo Orleano „Pelicans“ ir namie laimėjo devintą kartą paeiliui. Šį sezoną „Nets“ vidutiniškai pelno po 119 taškų, o daugiau renka tik Milvokio „Bucks“ (119,3).

DĖJIMAI. Blake'as Griffinas per pirmąsias 7 rungtynes Bruklino „Nets“ gretose atliko 5 dėjimus. Palyginimui, per paskutines 49 rungtynes Detroito „Pistons“ gretose puolėjas taip pat į krepšį įkrovė 5 sykius.

BAIGTA SERIJA. Zionas Williamsonas baigė savo 25 rungtynių seriją, kurioje pelnė bent po 20 taškų, o iš žaidimo atakavo bent 50 proc. taiklumu. Tai buvo pakartota geriausia serija NBA istorijoje, o ją pirmasis užfiksavo Shaquille'as O'Nealas.

Puolėjas dvikovoje su „Nets“ surinko 16 taškų ir įmetė 4 metimus iš 12.

TAIKLUMAS. Šį sezoną iš žaidimo 43,2 proc. metimų pataikantis Russellas Westbrookas puolime sužibėjo dvikovoje su Orlando „Magic“. Įžaidėjas pataikė 73 proc. metimų (5/8 dvit., 3/3 trit.), pelnė 23 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 15 rezultatyvių perdavimų. Westbrookas šį sezoną surinko jau 20 trigubų dublių.

Įžaidėjas per karjerą įsirašė 166 trigubus dublius, o iki visų laikų rekordo jam trūksta 15 trigubų dublių – Oscaras Robertsonas jų turi 181.

SUGRĮŽIMAS 2. Vašingtono „Wizards“ sulaukė rezultatyviausio NBA krepšininko Bradley Bealo, kuris dėl klubo traumos buvo praleidęs 5 mačus paeiliui. Gynėjas surinko 26 taškus (7/13 dvit., 4/6 trit.) ir 5 rezultatyvius perdavimus.

REKORDAS. Aleksejus Pokuševskis tapo Oklahomos „Thunder“ rekordininku. Jis pirmasis klubo istorijoje debiutiniame sezone vieneriose rungtynėse pataikė net 7 tritaškius.

19-os metų 214 cm ūgio serbas mače su Šarlotės „Hornets“ sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes ir per 33 minutes pelnė 25 taškus (2/3 dvit., 7/11 trit.), atkovojo 9 kamuolius ir pridėjo 4 rezultatyvius perdavimus.

„Jis buvo didžiausia mūsų problema, – apie Pokuševskį sakė „Hornets“ treneris Jamesas Borrego. – Jis aukštai išleidžia kamuolį, metimą atlieka gana greitai, o kai pradeda pataikyti tokius metimus, tuomet yra labai sunku. Jis gali daryti daug dalykų. Fantastiškas jaunas krepšininkas.“

UŽSITIKRINO. Finikso „Suns“ 117:113 įveikė NBA lyderę Jutos „Jazz“ ir užsitikrino, jog pirmą kartą nuo 2013-2014 metų sezono užbaigs su daugiau nei 50 procentų pergalių. Šiuo metu „Suns“ turi 36 pergales ir 14 pralaimėjimų.

Nugalėtojams Chrisas Paulas surinko 29 taškus, iš kurių 16 – ketvirtajame kėlinyje ir pratęsime, o Devinas Bookeris pridėjo 35 taškus.

ŠALTAS DUŠAS. Penkių pergalių seriją turėję Dalaso „Mavericks“ gavo skaudų antausį. Ricko Carlisle‘o auklėtiniai išvykoje nusileido vieniems iš Vakarų konferencijos autsaiderių Hjustono „Rockets“, kurie iki šio susitikimo buvo pralaimėję penkerias rungtynes paeiliui.

Luka Dončičius per 37 minutes surinko 23 taškus (8/17 dvit., 1/9 trit., 4/5 baud.), 9 atkovotus kamuolius ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojų gretose po keturių praleistų mačų į rikiuotę grįžęs Johnas Wallas pelnė 31 tašką (8/13 dvit., 4/10 trit., 3/6 baud.) ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

IŠVARYTAS. Sužaidus pusantro kėlinio rungtynes baigė Denverio „Nuggets“ treneris Michaelas Malone'as. Jis taip įniršo dėl teisėjų sprendimo nefiksuoti pražangos prieš Nikola Jokičių, jog strategą turėjo stabdyti asistentai. „Nuggets“ rungtynes su San Antonijaus „Spurs“ laimėjo 106:96.

Spaudos konferencijoje Malone'as atskleidė, kad Nikola Jokičius pasisiūlė sumokėti gręsiančią baudą.

„Po rungtynių Nikola pribėgo prie manęs ir pasakė: „Treneri, aš saugau jūsų užnugarį, kad ir kas nutiks, mano piniginė bus atverta.“ Aš tai tikrai vertinu“, – sakė Malone'as.