Nuotr.: Basketnews.lt/Vainius Sodeika
Nuotr.: Basketnews.lt/Dainius Lukšta

Kauno „Žalgiris“ (17-17) 2020-2021 m. Eurolygos sezoną užbaigė pergalingai ir galutinėje rikiuotėje užėmė vienuoliktąją vietą.

Martino Schillerio auklėtiniai paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse 93:78 (27:14, 25:33, 22:13, 19:18) pranoko Atėnų „Panathinaikos“ (11-21).

„Sveikinimai vyrukams su pergale ir 17 laimėjimų, dėl kurių galime didžiuotis, – spaudos konferenijoje sakė Schilleris. – Aš tuo didžiuojuosi. Buvo puikus sezonas, norėjau, kad turėtume drugelių jausmą pilve paskutinėse rungtynėse, tačiau yra, kaip yra.“

Lemtingas rungtynių lūžis įvyko po ilgosios pertraukos. Karolis Lukošiūnas atseikėjo du tritaškius iš eilės, savo tolimą metimą pridėjo Thomas Walkupas, Martinas Gebenas suvertė taškus iš po krepšio, o „Žalgirio“ spurtą 17:3 vainikavo Pauliaus Jankūno tolimas šūvis, po kurio žalgiriečiai įgijo 17 taškų pranašumą – 69:52.

Nemanja Nedovičiaus vedamas „Panathinaikos“ dar bandė kabintis ir buvo sumažinęs atsilikimą iki 12 taškų, tačiau Walkupas pataikė dvitaškį, Lukas Lekavičius pakabino kamuolį Gebenui, o Rokas Jokubaitis atseikėjo tritaškį ir žalgiriečių pergalė dvejonių nebekėlė – 82:63.

„Žalgirio“ gretose geriausiai pasirodė Walkupas, kuris per 25,5 minutės pelnė 18 taškų (6/6 dvit., 2/5 trit.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas, 2 sykius suklydo bei surinko 29 naudingumo balus.

29 naudingumo balai – pakartotas amerikiečio karjeros rekordas.

„Šiandien galime didžiuotis vyrukais, nes žiūrint į penketukus, kuriuos turėjome mes, ir kokius „Panathinaikos“, mūsų šansai nebuvo dideli, – teigė Schilleris. – Svarbiausia buvo kova dėl kamuolių, kurią laimėjome prieš antrą geriausiai dėl kamuolių kovojančią komandą. Tai parodo mūsų vyrukų kovą. Sustabdėme juos gynyboje antroje pusėje ir tas buvo svarbiausia.“

18
29
100%
6/6
40%
2/5

Susitikimą taip pat sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Jokubaitis realizavo baudas, du tritaškius atseikėjęs Patricio Garino surinko 8 taškus iš eilės ir po pirmojo ketvirčio „Žalgiris“ turėjo dviženklį pranašumą – 27:14.

Vis dėlto Mario Hezonjos bei Nemanja Nedovičiaus tritaškių vedami „Panathinaikos“ atsitiesė antrajame kėlinyje ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdami 5 taškų deficitą (47:52).

Dauguma prieš šio vakaro susitikimą svarstė ar tai bus paskutinės Jankūno Eurolygos karjeros rungtynės, tačiau Žalgirio“ kapitonas patvirtino, jog karjerą pratęs dar vieną sezoną.

„Paskutinį mėnesį buvau ramus, nes sprendimas išsigrynino, – spaudos konferencijoje sakė Jankūnas. – Šią savaitė pakalbėjome su Pauliumi Motiejūnu, susidėliojome akcentus ir nutarėme, kad dar metus pažaisiu ir pabūsiu rūbinėje, kur kol kas esu labiau reikalingas.“

Puolėjas šį vakarą pelnė 7 taškus (2/4 dvit., 1/1 trit.), sugriebė 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, sykį suklydo bei surinko 15 naudingumo balų.

„Pokalbis buvo lengvas, nes tai – jo sprendimas. – dialogą su Jankūnu prisiminė Schilleris. – Tai yra jo klubas ir žmonės turi tai suprasti. Jankūno svarba yra milžiniška ir viskas buvo jo rankose. Asmeniškai esu laimingas, kad jis dar žais.“

„Jis mums suteikia Eurolygos patirties, jis meta tritaškius aukščiausiu procentu per visą savo karjerą. Paulius palaiko visą komandą vieningą ir yra „Žalgirio“ veidas, todėl esu labai laimingas“, – pridėjo „Žalgirio“ vyr. treneris.

Su „Žalgiriu“ Eurolygoje atsisveikino ir Marius Grigonis, artėjančią vasarą išvyksiantis į Maskvos CSKA.

Gynėjas per 19 minučių surinko 6 taškus (1/1 dvit., 1/5 trit., 1/1 baud.), 5 rezultatyvius perdavimus, 3 perimtus ir 1 atkovotą kamuolį, 2 klaidas bei 8 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 20 (5/5 dvit., 3/5 trit., 19 naud.), Thomas Walkupas 18 (6/6 dvit., 2/5 trit., 29 naud.), Rokas Jokubaitis 10 (1/5 dvit., 2/3 trit.).

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 17 (4/5 trit., 21 naud.), Benas Bentilas 13 (3/3 trit.), Zachas Auguste‘as ir Ioannis Papapetrou po 9.