Nuotr.: Basketnews.lt/Dainius Lukšta

Kauno „Žalgiris“ pergalingai užbaigė 2020-2021 metų Eurolygos sezoną. Paskutinėse rungtynėse išretėjusi Martino Schillerio kariauna namuose 93:78 susitvarkė su Atėnų „Panathinaikos“.

Fotogalerija

Efektyviausiai Lietuvos čempionų gretose žaidęs Thomasas Walkupas pakartojo asmeninį naudingumo balų rekordą Eurolygoje – 29. Amerikietis per 26 minutes pelnė 18 taškų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 6 pražangas.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavęs Lukas Lekavičius buvusiam klubui įsūdė 20 taškų per 21 minutę.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių individualų pasirodymą paskutinėje Eurolygos dvikovoje šį sezoną.

Thomasas Walkupas – 10 balų
26 min., 18 tšk. (6/6 dvit., 2/5 trit.), 4 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam., 2 kld., 6 išpr. praž., 29 naud. balai.

Nuotr. Basketnews.lt/Dainius Lukšta

Amerikietis galingai užbaigė sezoną, per paskutiniąsias trejas rungtynes fiksavęs 16,3 taško ir 23 naudingumo balų vidurkius. Walkupo sėkmingos atkarpos užkurdavo „Žalgirį“ spurtams ir gynėjas neabejotinai buvo geriausias žaidėjas ant parketo. Gynyboje, nepaisant praleisto tritaškio su pražanga, Thomasas taip pat vertas gražiausių žodžių, ypatingai už Mario Hezonjos priežiūrą.

Lukas Lekavičius – 9 balai
21 min., 20 tšk. (5/5 dvit., 3/5 trit., 1/1 baud.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 3 kld., 19 naud. balų.

Šio sezono „Žalgirio“ perimetro linijoje Lukas yra tas žmogus, kuris geriausiai moka pasinaudoti varžovų išsikeitimais ir tai jis ketvirtadienį dar kartą įrodė. Lekavičius su puikia agresija pradėjo dvikovą ir sukūrė solo pasirodymą, leidusį atitrūkti šeimininkams. Kaip ir Walkupas, taip ir Lekavičius sezoną užbaigė galingai, per pastarąsias trejas rungtynes įmetęs 10 tritaškių, kas yra du trečdaliai iki tol pataikytų jo viso sezono tolimų metimų. Tiesa, prieš buvusį klubą gynėjas porąsyk suklydo lygioje vietoje, o tokių epizodų šį sezoną iš žalgiriečio buvo ne vienas.

Paulius Jankūnas – 8,5 balo
29 min., 7 tšk. (2/4 dvit., 1/1 trit.), 7 atk. kam., 3 rez. perd., 15 naud. balų.

18
29
100%
6/6
4

Jankūnas žaidė ilgiausiai šį sezoną, bet tai netapo jo atsisveikinimo su Eurolyga rungtynėmis, o dėl to yra išties džiugu. Paulius dvikovoje su Atėnų klubu solidžiai kamšė spragas priekinėje linijoje, gerai atėjo į pagalbas bei nuostabiai skaitė žaidimą puolime. Lyginant su praėjusiu sezonu, kapitonas beveik visose statistikos kategorijose pakėlė savo vidurkius ir įrodė, jog tikrai dar yra naudingas komandai ne tik rūbinėje, bet ir aikštėje.

Martinas Gebenas – 8 balai
22 min., 8 tšk. (3/3 dvit., 2/2 baud.), 5 atk. kam., 17 naud. balų.

Pagrindiniu šeimininkų vidurio puolėju buvęs Gebenas puikiai susitvarkė su išaugusiomis atsakomybėmis. Nepaisant blogos pražangos bonuso situacijoje, Martinas atliko gerą darbą gynyboje, neprileisdamas prie krepšio Georgio Papagiannio ir pats patikimai rinkęsis kamuolius. Puolime aukštaūgis užtikrintai išnaudojo jam sukurtas progas ir sužaidė antrą geriausią karjeros mačą Eurolygoje.

Marekas Blaževičius – 7,5 balo
18 min., 7 tšk. (3/7 dvit., 1/2 baud.), 4 atk. kam., 3 išpr. praž., 8 naud. balai.

Pirmasis tikras Mareko krikštas Eurolygoje išties pavyko. Jaunasis talentas demonstravo puikią energiją, gynyboje nepasimetė prieš galingus Graikijos klubo aukštaūgius bei pasižymėjo beveik visose statistikos grafose. Per pirmąjį išėjimą Blaževičius 4 taškus pelnė savo klaidinamų judesių pagalba, kuomet 1x1 įveikė tiesioginius oponentus.

Rokas Jokubaitis – 6,5 balo
20 min., 10 tšk. (1/5 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 9 naud. balai.

Puolime gynėjas realizavo du tolimus metimus bei greitai pereidavo iš gynybos į puolimą. Nors dvitaškiai nekrito, daugiau pastabų Rokui reikėtų duoti už gynybą. Jokubaitis ne sykį per giliai nuėjo į pagalbą, dėl ko svečiai „Žalgirį“ baudė tolimais metimais.

Marius Grigonis – 5,5 balo
19 min., 6 tšk. (1/1 dvit., 1/5 trit., 1/1 baud.), 5 rez. perd., 3 per. kam., 2 kld., 8 naud. balai.

Sezono pabaigoje įpratome matyti Marių pasyvesnį ir kauniečių lyderiui nepavyko sublizgėti ir paskutinėse rungtynėse. Gynėjas ir vėl rinkosi metimus iš toli po susikeitimų, kurie šį kartą nekrito. Rungtynių pradžia buvo daug žadanti, su greitai surinktais 5 taškais, bet tai ir buvo viskas bei žalgirietis ketvirtame mače paeiliui nesurinko dviženklio naudingumo. Vis dėlto, kaip bebūtų, Grigonį reikia sveikinti su proveržio sezonu ir patekimu į elitinį 50-40-90 klubą.

Patricio Garino – 5 balai
14 min., 8 tšk. (1/3 dvit., 2/4 trit.), 2 rez. perd., 4 praž., 3 naud. balai.

Argentinietis dviem tritaškiais pradėjo rungtynes ir per trumpą laiką pelnė dvigubai daugiau taškų nei per iki tol sužaistas trejas rungtynes. Smagu matyti Patricio progresą ant parketo ir „Žalgiris“ po truputį pradeda jausti jo naudą. Dabar svarbiausia Garino yra neskubinti įvykių ir po truputį atgauti pasitikėjimą savo jėgomis, kurio dar trūksta užbaiginėjant atakas prasiveržimais.

Karolis Lukošiūnas – 5 balai
19 min., 6 tšk. (2/5 trit.), 1 per. kam., 4 praž., 1 naud. balas.

Lukošiūnas pirmą kartą rungtynes Eurolygoje pradėjo starto penkete ir praleido daugiausiai laiko ant parketo karjeroje. Būtent Karolis trečiajame kėlinyje užkūrė šeimininkus kertiniam spurtui, pataikydamas du tolimus metimus paeiliui. Reikia pabrėžti, jog jaunuolis, ko jau ko, bet pasitikėjimo savo metimu nestokoja, kas yra labai teigiama savybė snaiperiui.

Steve'as Vasturia – 3 balai
10 min., 1 tšk. (0/2 dvit., 1/2 baud..), 2 atk. kam., 1 rez. perd., 2 per. kam., 1 kld., 3 naud. balai.

Paskutinė dvikova netapo išimtimi Vasturios sezone. Visą sezoną stebint Steve'o žaidimą matosi, jog jis nesiklijuoja ir sunku pasakyti, ką krepšininkas gali duoti komandai bei kokia jo savybė galėtų būti išskirtinė. Rungtynių pabaigoje gynėjas ilgai ieškojo savo taško ir jį sumedžiojo paskutinę sekundę ir jei reikėtų spėti, sakyčiau, jog bent jau artimiausiais sezonais tokios galimybės amerikietis neturės, nes tiesiog nežais šiame lygyje.

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.