Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Kauno „Žalgirio“ direktorius ir prezidentas Paulius Motiejūnas dalyvavo Eurolygos rengiamoje tinklalaidėje „The Crossover“, kurioje taip pat viešėjo Milano „Armani Exchange“ ir Stambulo „Fenerbahče“ vadovai Christos Stavropoulos bei Maurizio Gherardini.

Pokalbyje su Joe Arlaucku komandų vadovai pasakojo, kaip prasidėjo jų karjeros šiose pareigose, apie savo darbo kasdienybę, santykius su treneriais bei žaidėjais ir kitomis temomis.

Motiejūnas trumpam sugrįžo į Vladimiro Romanovo vadovavimo laikus, kuomet prisiminė, kaip turėjo įtikinėti buvusį „Žalgirio“ savininką, kad arenos valdymas turi priklausyti būtent klubui.

„Kai turėjome buvusį savininką ir derinome arenos reikalus, sprendėsi klausimas, kas ją valdys, – prisiminė Motiejūnas. – Sakiau, kad mes turėtume tai daryti. Tai daro visos NBA komandos.“

„Tačiau jis mano sako: „Visi kalba, kad arenos valdymas bus nuostolingas.“ Paprieštaravau jam ir pasakiau, kad mums pavyks – buvome NBA, matėme kaip viskas vyksta ir iš to galėsime gauti pelno.

Ir jis buvo bankininkas, turintis savo banką ir aš jam sakau, kad mes darysime pelną, o jis man prieštarauja. Tuomet jis manęs paklausė, ar galiu garantuoti, kad pelnas tikrai bus. Pasakiau, kad taip ir tada sulaukiau klausimo ar galiu užtikrinti, jog pelnas sieks 1 mln. litų per metus. Dar kartą patvirtinau, kad taip.

Ir tada jis sako: „Pasirašyk sutartį, kad tu tai padarysi.“ Taip ir padariau. Tada gal tai atrodė kvaila, bet tokie sprendimai ateina ir praeina“, – pasakojo Motiejūnas.

Motiejūnas taip pat pasakojo, jog su Gintaru Krapiku išlaiko gerus santykius, nepaisant to, jog šį specialistą jam teko atleisti.

„Vis dar esame bičiuliai su Kinijoje dirbančiu Gintaru Krapiku. Jis buvo mano mentorius, su juo pradėjau darbą klube, – sakė Motiejūnas. – Iš pradžių atleidau trenerį, kuris buvo man atėjus į klubą, ir pakviečiau Gintarą, su kuriuo tapome gerais draugais, tačiau jį atleidau du kartus.“

„Tačiau vis dar turiu draugą. Netgi arenoje turėjau atleisti geriausią draugą dėl politinės situacijos. Tokius sprendimus savo darbe turi priimti kiekvienas. Visada sakau, kad gali padėkoti už laiką ir išeiti pats, bet tuo pačiu jauti atsakomybę prieš komandą bei išsikeltus tikslus“, – pridėjo „Žalgirio“ vadovas. 

Motiejūnas taip pat teigė, kad darbui su treneriu yra itin svarbus tarpusavio pasitikėjimas ir pateikė Martino Schillerio pavyzdį.

„Pasikvietėme Martiną Schillerį iš NBA. Jis buvo NBA ir atsigabeno savo šeimą atgal į Europą iš JAV. Jis paaukojo labai daug, o tai rodo, kaip jis pasitiki manimi ir mano sprendimais. 

Jeigu dalykai klostysis ne taip, kaip planuota, man reiks priimti sprendimą, kuris bus naudingas klubui, tačiau tuo pačiu metu aš jaudinsiuosi ir dėl paties trenerio, ir santykių su juo. Tai – visko mišinys“, – pasakojo Motiejūnas.

„Žalgirio“ direktorius sulaukė klausimo apie kiekvieną vasarą buriamą vis naują komandą ir kaip jam nuolat pavyksta surinkti konkurencingą ekipą.

„Komandos komplektacija yra pats smagiausias dalykas šiame darbe, – su šypsena veide sakė Motiejūnas. – Pats su krepšininkais nežaidi, bet įmeti juos į aikštę ir įsivaizduoji, kad tai – Eurolygą laiminti komanda.“

„Prieš Šaro atvykimą įprastai turėjome vietinių vyrukų branduolį, prie kurio prijungdavome užsieniečius su patirtimi. Kaip pavyzdys galėtų būti Marcusas Brownas ar kažkuris kitas žaidėjas, kuris nebegalėjo būti vedančiu krepšininku aukščiausio lygio komandose.

Kai atėjo Šaras, viskas pasikeitė, nes jis norėjo žaidėjų, kurie jau buvo žaidę Europoje, tačiau tuo pačiu turėtų, ką įrodyti. Ir mes esame geriausia vieta, kur galima kažką įrodyti, nes suteikiame daug žaidybinio laiko.

Kaip ir minėjote, turime puikias sąlygas bei išprotėjusius sirgalius. Pilnoje arenoje visi visus palaikys, parodys emocijas, nepriklausomai nuo to, ar žaidi gerai, ar blogai. Ir žaidėjas privalo žaisti gerai, nes tu paprasčiausiai negali nustoti stengtis priešais 15 tūkstančių žmonių.

Šitaip sugebėjome pasikviesti Vasilije Micičių, Keviną Pangosą, Brandoną Daviesą – žaidėjus, kurie pakilo į aukštesnį lygį. Būtent tai ir bandau pateikti potencialiems naujokams. Mes negalime garantuoti kontraktų penkeriems ar daugiau metų, todėl ieškome užsieniečių, kurie nori save įrodyti, visada kautis ir žaisti kaip įmanoma daugiau“, – teigė Motiejūnas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (4)
Motiejus, Navigausko klonas tik tam pasiseke, kad Saras treniravo ir sukure toki Žalgirį
2021-04-15
+7
Atsakyti
Siūlau pažiūrėti info. Labai didžiulis potencialas, nepasigailesit perskaitę: www.drive.google.com/drive/u/1/folders/1YpIKrYhP-lOHcn23L-rfS5tsG_Qk0-Ox
2021-04-15
+3
Atsakyti
Kas pakels uodegą jei ne pats šuo. Motiejūno kaip super duper elitinio manager aureolė jau išgaravo po jo susimovimo formuojant covidini Žalgirio biudžetą. Visi mąstė kas dedasi ir tikėjosi blogiausio o Motiejūnas automatiškai įtraukė pajamas iš bilietų kitų sričių o vėliau atkišo rankutę pas vyriausybę ei mes juk Žalgiris gelbėkit
2021-04-15
+1
Atsakyti
Jeigu tu vertini kompetenciją pagal visą pusę pasaulio pakankinusias FORCE MAJEURE aplinkybes, tai tiek tamstos protelis ir teveža :))) Vadovui visada reikia tikėtis GERIAUSIO. Blogiausiam atvejui buhalterė gali ruoštis. O tam, kam reikia kurti, tam reikia rizikuoti ir kartais susišikti.
2021-04-15
+6
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.