Nuotr.: skm.lt
Nuotr. skm.lt

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) įkūrėjas ir naujasis Vilniaus „Ryto“ dalininkas Andrius Čerškus apsilankė tinklalapio „BasketNews.lt“ rengiamoje laidoje „Netaktiškai“, kurioje išsamiai pasidalijo savo planais, pristatė būsimą komandą bei nupasakojo dabartinę sostinės klubo situaciją.

Jau pačioje pokalbio pradžioje Čerškus išsamiai paaiškino, kam ir kiek priklauso „Ryto“ klubo dalių.

„Dalininkų sąrašas yra toks: Darius Gudelis turi 9 dalis iš 20, vieną dalį turi teisininkas Olegas Šibkovas. Po vieną dalį turi „Perlas“ bei „Norvelita“ ir dar 8 dalis turi Vilniaus miesto savivaldybė“, – situaciją išdėstė Čerškus.

Tiesa, pašnekovas kiek patikslino situaciją ir pridėjo, kad realių dalių skaičius po SKM ir Gudelio sandorio išaugs. Čerškus taip pat atskleidė, kad dalis perka ne SKM, bet sporto įmonių grupė, kuriomis rūpinasi Alfredas Lukoševičius, Andrius Jančiauskas ir pats Čerškus.

„Jeigu sandoris įvyks, o kol kas sutartis pasirašyta nėra, tad negaliu kalbėti kaip klubo savininkas. Bet pagal susitarimą dalių skaičius turėtų išaugti iki 40 – tai reiškia, kad visiems pasidvigubins dalys. Gudelis turės 18 dalių, iš kurių devynias perleidžia (mums)“, – papildė Čerškus.

„Savivaldybė turės 16 dalių, o dar šešios dalys priklausys smulkiesiems dalininkams“, – pridėjo Čerškus.

Laidos vedėjas Karolis Tiškevičius užsiminė apie kalbas, kad Vilniaus savivaldybė svarsto skelti savo turimas dalis pusiau ir 8 iš jų perleisti „Ryto“ fanams. Čerškus patvirtino, kad tokia mintis egzistuoja.

„Tai yra mūsų pasiūlyta mintis savivaldybei ir Gudeliui. Tai – tik idėja ir nėra patvirtinta. Ji skiriasi nuo Gedimino Žiemelio koncepto. Kiek klausiau tinklalaidės bei pokalbio su Gediminu Žiemeliu, kiek supratau, jo idėja, kad (naujas) klubas būtų akcinė bendrovė.

Apskritai, tai nėra naujiena. Užsienyje tai yra norma, kai klubo nariai moka už metinę narystę ir už tai turi teisę balsuoti prezidento rinkimuose, ateiti į rungtynes. Manau, kad tai – ateitis, nes sportas po truputį tampa turinio verslu. Labai svarbi yra komunikacija, platformų išnaudojimas, kaip matome iš „Patreon“ pavyzdžio, žmonės už tai moka“, – sakė Čerškus.

Čerškus taip pat atskleidė, kad dalių pardavimas įvyko Gudelio iniciatyva.

„Tapti dalininkais buvo Dariaus pasiūlymas. Nenoriu komentuoti derybinių detalių, bet derybos dėl (pardavimo) sumos vyko ir buvo rastas aukso viduriukas“, – teigė pašnekovas.

Paklaustas ar jo paties negąsdina neigiami atsiliepimai iš asmenų, dirbusių su Gudeliu, Čerškus vylėsi, jog rasti kompromisus pavyks.

„Ar konfliktų bus? Manau, kad bus, kaip ir kiekviename darbe, – atvirai sakė Čerškus. – Čia yra normali darbo dalis, svarbiausia, kad tie konfliktai liktų darbo viduje ir būtų galima argumentuotai juos išspręsti.“

Čerškus taip pat atskleidė, kad su Žiemeliu turėjo keturių valandų pokalbį ir jį palygino su astronautu Neilu Armstrongu.

„Jis yra vizionierius ir palyginčiau jį su Neilu Armstrongu, kuris bičiuliams sakė, jog vaikščios mėnulyje, o visi galvojo, kad jis – trenktas, bet galiausiai Armstrongas mėnulyje vaikščiojo.

Gedimino idėjos yra toliaregiškos. Kaip greitai tai prigis Europos krepšinyje, yra laiko klausimas, bet mes jį labai gerbiame. Jis turi areną ir galima sakyti, yra mūsų būsimo klubo verslo partneris“, – sakė Čerškus.

Čerškus papasakojo ir apie tai, kad po „Rytui“ nesėkmingai pasibaigusio Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro susisiekė su Gudeliu bei aptarė padėtį klube. Būsimasis klubo dalininkas taip pat pakomentavo, už ką jis ir jo kolegos bus atsakingi „Ryte“.

„Andrius (Jančiauskas) yra psichologijos ekspertas, kuris padės atrinkti žmones į klubo vadybą, trenerių pozicijas. Kalbėsis su žaidėjais, pažiūrės, kaip jie jaučiasi šiuo kampu. Pavyko Andrių prikalbinti, nes žinau kiek jis turi geros patirties, energijos, supratimo. 

Man labai džiugu, kad į šį projektą jis ateina entuziastingai – kalba apie komandos komplektaciją, ką reikėtų susigrąžinti ir panašiai. Mane veža, kad toks protingas žmogus yra klube.

Alfredas (Lukoševičius) analizuoja finansinę dalį, yra finansų magistras ir šioje srityje siekia mokslų daktaro laipsnio. Jis taip pat vadovauja VGTU sporto katedrai ir jam labai įdomu yra jaunimo programa, sveikata, jų testavimai ir visi šie dalykai. Manau, kad Darius ištraukė laimingą bilietą ir iš karto gavo tris kompetentingus partnerius.

Aš daugiau esu komunikatorius, pradirbęs žurnalistikoje. Dirbau ketverius metus BTV, TV3. Žinau, kaip kalbėti eteryje ir man nėra sudėtinga tą daryti. Manęs tai negąsdina. Žinome su kuo einame į partnerystę, su Dariumi dirbau 2017 m. 

Žinau, kad turiu labai gerą komandą, mes dedame savo pinigus ir kai dedame savo asmeninius pinigus, mes įdėsime visą širdį bei energiją, kad pasisektų“, – išsamiai nupasakojo Čerškus.

Visą laidą „Netaktiškai“ mato mūsų patronai. Jais galite tapti paspaudę čia.


Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.